Doprava

Na Srí Lanku je nejlepší přiletět. Lodní doprava sice byla obnovena v dubnu 2011, ale na podzim téhož roku opět skončila. Důvodem byl malý zájem na tak objemný trajekt a také zdlouhavá cesta, která trvala víc jak deset hodin. Let z Londýna do Kolomba trvá necelých 14 hodin. Leteckých společností sem létá stále více

Jezdí se vlevo. Půjčování aut je možné, jen místní doprava je velmi hektická, protože dopravní předpisy se běžně nedodržují. Ulice jsou navíc přeplněné nejen auty, ale i zvířaty, cyklisty, cizinci a místními obyvateli, kteří si klidně povídají uprostřed ulice. Možné je i cestování vozem s řidičem, což je nepříliš drahá a bezpečná varianta. Taxi stojí v každém městě různě a je možné využít služeb motorových tuk tuků za velmi dobrou cenu, a to i na meziměstskou dopravu. Dnes už je navíc Colombo spojeno dálnicí až s Galle a v brzké době se dálnice prodlouží až do Matary!

Pokud se rozjodnete po ostrově cestovat na vlastní pěst, odnesete si spoustu skvělých zážitků. Autobusová doprava funguje dobře prakticky po celém ostrově, nečekejte ovšem klimatizované a pohodlné autobusy, často jsou spíše přeplněné a s minimálním místem na nohy. Ceny jsou ovšem víc než symbolické.

Železniční doprava spojuje hlavní město Kolombo se všemi zajímavými místy. Je však o něco pomalejší, ale o to poetičtější. Další výhodou je nejen nádherný výhled, ale ještě nižší cena než autobusové dopravy. Bohužel se jízdenky či místenky nedá dopředu zajistit online, nicméně místo bude vždycky… Jen někdy bud eorpavdu stísněné. Doporučujeme si připlatit alespoň za druhou třídu, ta třetí bývá občas opravdu plná k prasknutí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: