HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

POZOR: Dle mimořádného opatření Vlády ČR s účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 31. května 2021 se nařizuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2.

4. 4. Země ode dneška zavádí pro všechny cestující povinnost předložit negativní PCR test ne staršího než 72 hodin. Zároveň cestující ze zemí s vysokým počtem nakažených budou muset po příletu absolvovat antigenní test za poplatek 25 USD. Ti, kteří v posledních 14 dnech byli v zemích, kde se vyskytují nové mutace koronaviru, budou muset absolvovat 14 denní karanténu, která bude probíhat ve vybraných zařízeních na vlastní náklady cestujících.

14. 4. POZOR: Dle mimořádného opatření Vlády ČR s účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 31. května 2021 se nařizuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2. To neplatí pro občany těchto zemí a pro cesty, které vzhledem ke své povaze nesnesou odkladu a které byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

Pokud země původu nebo letecká společnost podmiňuje cestu do Tanzanie negativním testem na covid-19, je cestující při příletu povinen předložit osvědčení o provedení testu. Cestující, kteří vykazují symptomy respiračního onemocnění, budou po příletu odesláni k vyšetření, jehož součástí je i test na covid-19 (RT-PCR). Po vyšetření může následovat karanténa či izolace. Cestující je povinen vyplnit před vstupem do země Health Surveillance Form a předložit ho při kontrole zdravotního stavu (Port Health) po příletu či příjezdu.

MZV upozorňuje, že s ohledem na nedostupnost dat není možné situaci v zemi kvalifikovaně vyhodnotit. V případě onemocnění je třeba počítat a tím, že zdravotnický systém má celkově omezenou kapacitu a jeho kvalita za evropským standardem značně zaostává. MZv dále upozorňuje, že v souladu s Usnesením Vlády ČR ze dne 28. ledna 2021 č. 79 o přijetí krizového opatření, kterým se dále zpřísňují podmínky volného pohybu na území ČR, upozorňujeme na stále platné doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky.

15. 1. 2021 Pokud letecká společnost podmiňuje cestu do Tanzanie negativním testem na covid-19, je cestující při příletu povinen předložit osvědčení o provedení testu. Cestující, kteří vykazují symptomy respiračního onemocnění, budou po příletu odesláni k vyšetření, jehož součástí může být i test na covid-19 (RT-PCR). Po vyšetření může následovat karanténa či izolace. Cestující je povinen vyplnit před vstupem do země Health Surveillance Form  a předložit ho při kontrole zdravotního stavu (Port Health) po příletu či příjezdu.

13.10.2020 Po příletu je nutné podstoupit vyšetření a předložit vyplněný formulář pro návštěvníky.

Tak obrovská a pestrá země jako je Tanzánie má svá bezpečná (většina území) i nejistější místa. Pohraniční oblasti s Kongem, Burundi nebo i Mozambikem mohou být nestabilní. Během volební kampaně na Zanzibaru, který má separatistické tendence, se informujte o aktuální situaci.

Pouliční kriminalita existuje, ale ve většině míst se budete cítit bezpečně. Vždy se vyptejte místních, kam a kdy je bezpečné jít. Obzvláště v noci nechoďte nikam bez konzultace s místními nebo bez toho, abyste už opravdu dobře dokázali odhadnout místní poměry. Nepříjemné pocity (nebo něco horšího) můžete zažít večer ve starém Stone Townu na Zanzibaru, ve dne na pláži v Bagamoyu nebo i v noci v centru Dar es Salaamu. Riziko zvyšují: viditelné cennosti, osamocené ženy, opilost, toulání se v noci venku.

Dopravní policie představuje spíše nepříjemnost než opravdový problém. V poslední době se to na hlavních tanzanských silnicích doslova hemží policisty s radary. V srpnu 2020 jsme jich jen na úseku Ngorongoro – Arusha napočítali 5. Můžete zaplatit pokutu nebo nižší úplatek, záleží na vás.

Doporučená očkování: žloutenka typu A, břišní tyfus, žlutá zimnice (ta je povinná a očkovací průkaz po vás mohou chtít při vstupu do země). Oblast s vysokým rizikem výskytu malárie.

Pokud budete potřebovat lékařskou péči, doporučuje se využít soukromou nemocnici Aga Khan v Dar es Salaamu. Státní zdravotnická zařízení mají nízkou úroveň.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: