HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

13.10.2020 Po příletu je nutné podstoupit vyšetření a předložit vyplněný formulář pro návštěvníky.

Tak obrovská a pestrá země jako je Tanzánie má svá bezpečná (většina území) i nejistější místa. Pohraniční oblasti s Kongem, Burundi nebo i Mozambikem mohou být nestabilní. Během volební kampaně na Zanzibaru, který má separatistické tendence, se informujte o aktuální situaci.

Pouliční kriminalita existuje, ale ve většině míst se budete cítit bezpečně. Vždy se vyptejte místních, kam a kdy je bezpečné jít. Obzvláště v noci nechoďte nikam bez konzultace s místními nebo bez toho, abyste už opravdu dobře dokázali odhadnout místní poměry. Nepříjemné pocity (nebo něco horšího) můžete zažít večer ve starém Stone Townu na Zanzibaru, ve dne na pláži v Bagamoyu nebo i v noci v centru Dar es Salaamu. Riziko zvyšují: viditelné cennosti, osamocené ženy, opilost, toulání se v noci venku.

Dopravní policie představuje spíše nepříjemnost než opravdový problém. V poslední době se to na hlavních tanzanských silnicích doslova hemží policisty s radary. V srpnu 2020 jsme jich jen na úseku Ngorongoro – Arusha napočítali 5. Můžete zaplatit pokutu nebo nižší úplatek, záleží na vás.

Doporučená očkování: žloutenka typu A, břišní tyfus, žlutá zimnice (ta je povinná a očkovací průkaz po vás mohou chtít při vstupu do země). Oblast s vysokým rizikem výskytu malárie.

Pokud budete potřebovat lékařskou péči, doporučuje se využít soukromou nemocnici Aga Khan v Dar es Salaamu. Státní zdravotnická zařízení mají nízkou úroveň.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: