Doprava

Vnitrostátní lety jsou levné a užitečné, pokud chcete například v krátkém čase navštívit národní parky na severu a k tomu Zanzibar. Autobusem a lodí by to trvalo den a půl, zatímco letadlem hodinu a půl.

Velký výběr autobusů na dálkové trasy, minibusy a sdílené taxíky na krátké trasy – to je tanzanská doprava v kostce. Kromě silniční dopravy existují v Tanzánii dvě železniční linky Dar es Salaam-Kigoma (u hranic s Burundi a Demokratickou republikou Kongo) a Dar es Salaam-Kapiri Mposhi (Zambie).

Z Tanzanie je možné se po zemi (v případě DR Kongo po vodě) dostat do všech sousedních zemí. Z bezpečnostních důvodů se však nedoporučuje cestovat po zemi do DR Kongo a Burundi nebo si aspoň předem vše dobře zjistěte.

Pozor: dálkové autobusy často vyjíždějí jen brzy ráno. Například z Dar es Salamu na západ země vyjíždí řada společností, prakticky všechny však ještě před rozedněním. Jízdenku si kupte vždy den předem.

Upozornění pro jízdu dálkovými autobusy: na 10 hodinách jízdy se mohou vyskytnout třeba jen 2 či 3 zastávky. Jedna na 5 minut na odskočení si na záchod do křoví. Druhá na oběd: budete na něj mít ale třeba jen 15 minut, takže je potřeba opravdu bleskově vyskočit z auta, objednat si jídlo, odskočit si na WC a už vás budou nahánět zpátky do autobusu.

Pronájem auta je snadný na Zanzibaru (nebo motorky). Pro cesty do národních parků vám budou vnucovat auto s řidičem. Není to až o tolik dražší než kdybyste si řídili sami a má to své výhody, ale i nevýhody. Hlavní tahy v Tanzánii jsou vesměs ucházející asfaltové silnice, ale jakmile odbočíte, můžete očekávat cokoliv.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: