HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Západní a jižní Evropa

Stanování v Anglii

Josef Kraus

Čauky. Na jaře se chystám pod stan do severní Anglie, ale většina kempů bude ještě zavřená. Do hostelů se mi ale nechce, tak bych se chtěl zeptat, zda někdo nevíte, jak je to se stanováním nadivoko v Anglii. Díky moc 😉

Zkušenosti čtenářů

Klára

Ahoj,

nemám zkušenosti přímo z Anglie, žila jsem a cestovala ve Skotsku, ale tipuju, že je to podobné.

Se stanováním mimo kempy není problém. Kdekoliv i ve větším městě se dá najít lesík, park, louka, kde se dá přenocovat. Nikdy jsem s nikým kvůli tomu neměla problém.
Dokonce jsem viděla lidi zakempovat na veřejných hřištích apod. My však preferovali méně veřejná místa =)

Anna Chaloupecká

Ahojky,
řeším stejný problém. Za měsíc se chystám do jižní Anglie pod stan, kempů je tam spousta, ale většinou jen obrovské holiday parky, ty mě moc nelákají. Ráda bych stanovala někde při pláži, ale nevím zda je to dovoleno. Kdyby někdo něco věděl, dejte vědět dík.
Anna

ondrique
Anna Chaloupecká:

Ahoj,

před lety jsme jezdili zhruba měsíc po anglii a walesu stopem a bydleli jen pod stanem a nikdy nebyl problém.

Pokud jsi někde na venkově a je v blízkosti místa, kde bys chtěla zakempit, nějaká farma či usedlost, tak doporučuji se zeptat, aby se předešlo nějakým nedorozuměním. nikdo neřekl nikdy ne, někdy jsme dokonce upgradovali do stodoly či pokoje a moc dobře pokecali/poseděli/zapařili s farmáři.

Ve městech taky není problém – jak říkala Klárka – lesík, park, louka.. Takhle jsme normálně bydleli i v Londýně, pejskaři teda trošku mrkali po ránu, ale opravdu žáden problém..

Dvakrát nám na stan zaklepala i policie, ale to spíše jen tak ze zvědavosti, co jsme zač 🙂

Tak ať se vše povede a užijete cestu!

Ondra

Anci

Ahoj,
chystame se pristi vikend na nejaky trek do Peak District v UK. Nemate nekdo zkusenost,tipy na dobre misto, hlavne trek, prip. kemp, ci misto, co nemame urcite vynechat? diky za jakykoliv komentar. Anci

Zdeňka

Ahoj měla bych nabídku. 1.července odjíždíme ve třech autem do Anglie, konrétně do Doveru a sháníme 4. spolujezdce do vozu. Za měsíc se pak vracíme. Cena by vyšla víc než příznivě. Proto jestli někdo z vás jede náhodou směr Anglie a potřebuje odvoz tak ať se ozve. nejedeme tam autem poprvé, takže víme do čeho jdem:)

Díky zdeňka

Honza
Zdeňka:

Ahoj, kdy presne jedete z te anglie domu? mam listek na trajekt 3. srpna a pak mam v planu stopem dom, ale jestli mate v planu podobnej termin, tak bych se rad pridal…:) diky, Honza

Eva

Ahoj,

o prázdninách jedu se skautským oddílem do Anglie a při zpáteční cestě se chceme stavit v jižní Anglii. Potřebuji někde 2x přenocovat ve vlastním stanu. Nemáte někdo tip na kemp?
Díky za pomoc.
Eva

Jakub_MintyTrips.cz
Eva:

Ahoj Evo,

na tomto webu si můžete najít kempy v jižní Anglii – http://www.ukcampsite.co.uk/sites/index.asp. Klikněte na mapu Anglie (jižní pobřeží), vyberte si kraj a klikněte na něj a pak se Vám zobrazí jednotlivé kempy.

Co dělat v jižní Anglii? Tady je pár tipů (žijeme a cestujeme po Anglii již 8 let, tak doufám, že se doporučení budou hodit 🙂
Dorset: http://www.mintytrips.cz/dorset_jizni_anglie_1.html
Dorset za jeden den: http://www.mintytrips.cz/dorset_jizni_anglie_2.html
Ostrov Isle of Wight: http://www.mintytrips.cz/isle_of_wight.html
Park Seven Sisters: http://www.mintytrips.cz/seven_sisters.html

Užijte si Anglii,

Jakub
Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z (www.mintytrips.cz)

Julia

ahoj neviete ci sa da stanovat aj v oktobry alebo je to moc blaznive?

Tom

Ahoj, po letošním výletu mám s kempováním v Anglii trochu zkušeností – hodně mi pomohla knížka Cool Camping Britain (https://www.coolcamping.co.uk/books/11-cool-camping-britain) a Rough Guide to Camping in Britain (http://www.amazon.com/The-Rough-Guide-Camping-Britain/dp/1848362145).
Prodávám obě za 350 plus poštovné nebo jednotlivě 200 plus poštovné.

skeptik
Tom:

Myslis, ze to nekdo koupi?

Míša

Ahoj, chystáme se s kamarádkou na cestování v Anglii, budeme spát pod stanem, částečně v kempech. Nevíte prosím jak se pohybují ceny kempů?

vyskovak.cz
Míša:

Ahoj. Vím, ceny kempů se pohybují kolem 8-15Ł za osobu za noc. Jednou jsem potkal i kemp za 5Ł, stejně jako i kemp za 18Ł, ale kolem 10Ł je nejběžnější cena. Jen bych ještě rád upravil hned horní komentář s tím, že kempování ve Skotsku není problém a v Anglii to bude nejspíš podobné…. Právě naopak, to je největší kravina kterou může někdo napsat 😀 Z celého Spojeného království je Skotsko jediná část, ve které je „divoké kempování“ povoleno. V Anglii (s vyjímkou Dartmoorského národního parku), Severním Irsku ani ve Walesu se kempovat nesmí, nicméně co jsem slyšel, pokud vás chytnou, nehrozí prý ani pokuta (narozdíl třeba od Francie), jen se musíte přesunout. To ale nemůžu potvrdit, mě ještě nechytli a odkempovaný i v Anglii už něco mám, ale vždy jsem se snažil co nejvíc zašít a vstávat co nejdřív ráno. Takže kempování na divoko v Anglii na nějakých veřejnějších místech bych rozhodně neriskoval, a vžádným případě ne s ohněm. Obyčejný přespání na jednu noc většinou nevadí ve většině národních parků, přestože není oficiálně povoleno, ale i tak doporučuju se moc nevystavovat. No a na soukromý pozemky radši nelozit vůbec nebo se před postavením stanu zeptat majitele, problém je, že častokrát není jasný, v kdo je majitel danýho pozemku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: