HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

HMYZÍ SPECIALITY ŠÉFKUCHAŘE

 

Jídlo teď

 

 

PROGRAM KLUBU CESTOVATELŮ V BRNĚ

Klub cestovatelů Vám nabízí bohatý program zajímavých cestopisných besed.  V případě Vašeho zájmu, prosím rezervujte si svá místa, občas se nám stává, že kapacita čajovny nestačí.

V případě, že si u nás budete přát mít soukromé promítání, nebo třeba firemní akci, velice rádi Vám poskytneme prostředí útulné čajovny a plátno, ozvučení a projektor Vám zapůjčíme. Cena za pronájem dataprojektoru činí 100,-, v případě rezervace celé čajovny je podmínkou minimální útrata 1000,- za celou skupinu.

Chcete-li uspořádat vlastní přednášku, konktaktujte nás na brno@hedvabnastezka.cz.

 

KURZY "POZNEJ SVĚT VŠEMI SMYSLY" nově v Klubu cestovatelů

V prostorách naší čajovny nabízíme vzdělávací kurzy pro děti mateřských školek a studenty základních a středních škol. Vyberte si zajímavé téma a společně si poslechněte poutavé vyprávění zkušených cestovatelů, koukněte na zajímavé fotografie z dané destinace, přivoňte ke koření a dalším vůním, poslechněte lokální hudební rytmy, sáhněte si na originální předměty dovezené z daných zemí a v neposlední řadě ochutnejte místní pokrm, který Vám naši kuchaři připraví. To vše v prostorách našeho Klubu cestovatelů... Více informací naleznete zde: http://www.hedvabnastezka.cz/5-smyslu/Listopad:

1. listopadu (st) -  Sedmi-měsíční cesta po Jižní Americe na Jawě 350 (18:30, Filip Kadlec, 50,-)

1 Jawa 350, 2 nezkušení (ne)cestovatelé, 3 nehody, 1 porouchaný motor, 26 000km, 7 měsíců na cestě, více jak 10 zajímavých setkání i s krajany, neskutečné dobrodružství a zážitky. Jde to i bez pořádné přípravy?

2. listopadu (čt) - soukromé promítání

3. listopadu (pá) - soukromá akce (celá restaurace)

4. listopadu (so) - soukromá akce (celá restaurace)

5. listopadu (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, David Švejnoha, 289,-)

6. listopadu (po) - Filipíny (18:30, Barbora Pečeňová, 50,-)

Filipíny. Země, která má spoustu krásných míst i své extrémy.

Jaké to je být pár dní v ráji? Co všechno se dá stihnout vidět za tři týdny? Co bych přála každému zažít? Jak efektivně cestovat mezi filipínskými ostrovy? Jaké je bydlet vedle squatu a hledat bydlení bez adresy v 15 miliónovém nočním městě? Jaké je zažít několik bouří na moři v malé rybářské loďce? Jak nenaletět místním dohazovačům? Co vás může rozbrečet?

Bez extrémních zážitků si už neumím představit žádné cestování na vlastní pěst. Povím vám pár komických historek, něco o životě místních, ukážu fotky, doporučím trasy pro další cestu, s jakými náklady počítat, na čem ušetřit/nešetřit a další, co vás bude zajímat.

7. listopadu (út) - Thajsko (18:30, Barbora Pečeňová, 50,-)

Na co každý naletí v Bangkoku a jak z toho vybruslit? Čekám romantiku a stejně to skončí komickým průšvihem?  Bez okouzlujících i extrémních zážitků si už neumím představit žádné cestování na vlastní pěst. Povím vám pár veselých historek, něco o životě místních i s jakými náklady počítat. Ukážu fotky nádherného okolí Krabi a vystřídáme kolo, slona, loď i motorku.

8. listopadu (st) - Patagonia wild and untouched (18:30, Lukáš Pospíšil, 50,-)

Patagonie je oblast jihu Jižní Ameriky v Chile a Argentině. A pokud hledáte nedotčenou dech beroucí přírodu, jste tu správně J Měsíc vypadá jako spousta času, ale pro Patagonii je to minimum, abyste aspoň něco trochu poznali. Dame si trek v Torres del Paine, Los Glaciares a Tierra del Fuego.
Znovu propojení s přírodou, super lidi z celého světa a hlavně naprosto pohodoví Chillane, kde mají Chill naprosto oprávněně :) ...přesně o tom je Patagonie. Chcete nádhernou přírodu, nejezděte na Nový Zéland, jeďte do Patagonie!

9. listopadu (čt) - Snow Film Fest (18:00, Stanislav Dadák, 100,- (pro členy klubu Hedvábná stezka ZDARMA))

Ty nejepší snímky se zimní tématikou za uplynulý rok. POZOR: Program má 4 hod!

10. listopadu (pá) - soukromé promítání

13. listopadu (po) - Srí Lanka - ostrov čaji zaslíbený (18:30, Magdalena Radostová, 50,-)

Autorký pořad cestovatelky a fotografky Magdalény Radostové, který vám přiblíží krásnýostrov, který dlouhá léta zůstával všem cestovatelům zapovězen. Navštivme zemi do jejížhistorie velmi intenzivně zasáhla občanská válka a následně devastující vlna Tsunami. Přesvšechna příkoří, která ostrov prodělal, čeká na vás úžasně barevný ostrov oplývající mnohýmikouzly. Z hlavního města Colombo vyrazíme směr Dambulla, čeká nás návštěva Trincomalee,kulturního centra ostrova, města Kandy a ještě mnoho dalších zajímavých míst. Poznámetajemství oblasti Nuwara Eliya a nahlédneme pod pokličku přípravy kvalitního čaje.Pořad jako již tradičně poskytne cestovatelům mnoho praktických informací, kterépotenciálním návštěvníkům ostrova pomohou lépe se zde orientovat a pobyt si maximálněužít.

14. listopadu (út) - soukromé promítání

15. listopadu (st) - soukromé promítání

16. listopadu (čt) - Chinese Adventure (18:30, Lukáš Pospíšil, 50,-)

Bez čeho se žádný Číňan neobejde? Máte málo času a nevíte, jestli v Badaling navštívit jižní, nebo severní část Great Wall? Jak je to doopravdy s počtem pitů Terracota Army? Je možné na ulici zjistit správné číslo autobusu k ubytování, když jste si na internetu omylem našli noční linku? Proč pandy neumí kung-fu? Stojí za to obětovat dva dny v autobuse a navštívit Jiuzhai Valley NP? Má smysl vyrazit na Tiger Leaping Gorge trek, když pět hodin před odjezdem na trek padají kroupy a na obloze se střídá jeden blesk za druhým? Potřebuji obřadní žábu na přípravu čaje? Musím si v Stone Forest zakoupit lístek na shuttle bus? Jde v nočním vlaku přejet zastávku? Odpovědi na všechny tyto otázka a mnohem více se dozvíte na mojí přednášce.

Přijďte si poslechnou vyprávění o trase: Beijing – Badaling – Xian – Chengdu – Jiuzhai Valley NP – Leshan – Lijiang – Tiger Leaping Gorge – Dali – Kunming – Shilin – Guilin – Ping An – Li river – Hong Kong

19. listopadu (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, David Švejnoha, 289,-)

20. listopadu (Po) - Amazonie (18:30, Martin Pávek, 50,-)

Tato přednáška se zaměřuje na život a zvyky významných indiánských kmenů Peruánské Amazonie, také na šamanismus a mytologii indiánských etnik v dnešní době. Představíme si spiritualitu indiánů v každodenním životě, ponoříme se do posvátné šamanské ceremonie s liánou a magickými zpěvy Ikaros. Vysvětlíme si pojetí Amazonské džungle jako živého organismu, léčivého prostředí a uvedeme si i názorné příklady, třeba jak souvisí lov v pralese s mytologií a obřady. Ve fotografiích navštívíme několik hlavních Indiánských etnik, které mají rozhodující vliv na zachování tradic a vědění předků před příchodem civilizace. Jak se žije s druhým největším kmenem bojovníků Agvaruna a jaké to je být jedním z nich?

 

22. listopadu (ST) - Norsko za pusu (18:30, Matěj Chytrý, 50,-)

Naší výpravu plánujeme dlouho dopředu, aby se naše studentské peněženky úplně nepřetrhly.Norsko je totiž jedna z nejdražších zemí Evropy, která překypuje mrazivou vodou a panoramatickoudivokostí, ze které doslova dostáváte husí kůži. Je nedostupné, ale je to výzva.Za 22 dní v Norsku jsme nastopovali přes 900 km.

Procestovali část západních fjordů a jih Norska.Můžete se těšit na bývalé hanzovní město Bergen, města Voss, Odda. Kristiansand, Mandal(nejjižnější město) a nejznámější vyhlídky Trolltunga, Preikestolen a Kjerag.

Máca a Kateřina

23. listopadu (čt) - Velká cesta jarním Islandem (18:30, Libor Bednář, 50,-)

Vypůjčeným autem po cestách i necestách po přírodních krásách Islandu.

Návštěva nejkrásnějších vodopádů Evropy - světa J???? (Godafoss, Detifoss, Gulfoss) a  termálních  polí s gejzíry u Krafla, Pingveliru a jezera Mývatn.  Althing – nejstarší parlament světa. Pronásledování velryb nedaleko 2. největšího města Islandu Akureyri. Koupání v termálních pramenech „Hot tube“. Přímořské útesy Dyrhólaey. Procházka po úpatí ledovce Vatnajökull. Přírodní zvonkohra ledových ker na jezeře Jökulsárlón. Západní fjordy s  pozorováním Papuchalek.


26. listopadu (ne) - Večer s koalicí proti palmovému oleji (18:00, 100,-)

přednáška 1:

"S ornitologem po Azorských ostrovech", autoři Petr Suvorov & Vladan Fajkus.

Nejsevernějším souostrovím Makaronézie jsou Azory. Tato stále turisty nepříliš často vyhledávaná destinace uprostřed Atlantského oceánu má stále co nabídnout - krásné mořské scenérie, strmé skalnaté svahy sopečných vrcholů, malebné pobřežní vesničky a nevšední biodiverzitu rostlin a živočichů.

Přednáška 2:

“Od palmového oleje k “selfie” aneb Jak Češi chrání indonéské primáty před “fenomény” moderní doby”, autorka Kateřina Holubová

Palmový olej, nejběžnější olej na světě, je označován za ekologickou katastrofu. Jeho nejznámějšími oběťmi v Indonésii jsou orangutani, ale ohrožuje mj. i méně známé tamní primáty - kahau nosaté a outloně váhavé. O jejich ochranu stejně jako o “boj” se “špinavým" palmovým olejem se velkou měrou zasazují i Češi. Jak vypadá setkání s kahau a outloněm zblízka? Jaké jsou další hrozby pro jejich přežití? A jak každý z nás může pomoci zabránit jejich vyhynutí?

27. listopadu (po) - Prázdniny na Islandu (18:30, Barbora Mihalková, 50,-)

Jsme obyčejný pár studentů. Naším snem byl již několik let kouzelný ostrov Island. A tak jsme se tam letos vydali. A když už, tak pořádně - na celé léto! Vyzkoušeli jsme si dobrovolnickou práci, udělali si pár přátel, poznali zvláštní islandskou náturu a projeli většinu této výjimečně krásné země. Island nás překvapil, mile i nemile, a nechal v nás velkou stopu. Rádi se podělíme o své zážitky a vyměníme si zkušenosti.
Bára a Víťa​

 

28. listopadu (út) - Tibetem do Nepálu - vlakem na "střechu světa" (18:30, Libor Bednář, 50,-)

Jízda  z Xiningu nejvýše položenou železnicí světa až na náhorní planinu tzv. vnějšího Tibetu  do Lhasy. Přejezd centrálním Tibetem přes pětitisícová sedla a do Rongphu - nejvýše položeného kláštera na světě. Odpolední výhledy na Mont Everest. Nekrásnější budhistické kláštery Tibetu v Gjance, Šikadze, Gandanu a Samja. Zdolání dnes už neexistující cesty  přes vysokohorské průsmyky do údolí Katmandhů-hlavního města Nepálu.

29. listopadu (st) - Austrálie z pohledu protinožce (18:30, Michal Vlček, 50,-)

Víte, kolikrát za den se může v Austrálii změnit počasí? Jaké to je probudit se uprostřed klokaní tlupy? Da se pokořit nejvyšší hora Austrálie bosou nohou? Existuje línější zvíře než koala? A kolik litrů slivovice budete na takovou pouť potřebovat?

Ogaři sú na cestě! Objevte jižní polokouli s nimi...:

30. listopadu (čt) -  Napříč Islandem, Zemí Ohně a Ledu (18:30, David Czempka, 50,-)

Věděli jste, že vnitrozemí Islandu, tzv. Highlands patří mezi nejméně osídlená místa v Evropě? Desítky kilometrů měsíční krajiny a hor různých barevností v okolí ledovců s nepředvídatelným a nestálým počasím. Země ledu a ohně. Místo, od kterého vás i místní odrazují. Taková je pravá tvář vnitrozemí Islandu, kterou se dva kamarádi rozhodli na konci letošních prázdnin celou přejít z jihu na sever. Bez detailních map a se selským (ne)zdravým rozumem se pustili do bezmála 400 km dlouhého putování s batohem, čítající pouze a jen to nejnutnější. Co se jim přihodilo a zda to dotáhli až do konce se můžeš dozvědět na jejich přednášce.Prosinec:

3. prosince (ne) - Extrem Food night (18:00,Milan Václavík, 990,-)

V restauraci Klub cestovatelů 3.12. proběhne jediněčný večer plný nevšedních chutí a zážitků. Kuchař a cestovatel Milan Václavík pro vás připraví 5ti chodové extrémní menu, které jen tak někde neochutnáte.

Jednotlivé chody budou doprovázeny záživným výkladem o původu pokrmů a způsobu jejich přípravy.
Zažíjte s námi extrémní chutě a nekupujte si kvůli tomu letenky na druhý konec světa. Příjďte na jedinečný Exotic food night.

Nákup vstupenek na https://www.smsticket.cz/vstupenky/10433-extrem-food-night

Nebo v restauraci Klub cestovatelů.

Předprodej vstupenek se ukončuje 26.11 2017.

4. prosince - Karibská „kráska“? Na Kubu za Mojitem (18:30, Libor Bednář, 50,-)

5. prosince - Borneo (18:30, Milan Václavík, 50,-)

6. prosince (st) - Snow Film Fest (18:00, Stanslav Dadák, 100,- (pro členy klubu Hedvábná stezka ZDARMA))

Ty nejepší snímky se zimní tématikou za uplynulý rok. POZOR: Program má 4 hod!

7. prosince (čt) - soukromé promítání

10. prosince (ne) - VELKÝ HMYZÍ VEČER (18:00, Milan Václavík, 289,-)

11. prosince (po) - soukromé promítání

12. prosince (út) - Čezetou kolem Afriky (18:30, Martin Magnusek, 50,-)

Cestování Martina Magnuska začalo trochu nenápadně s prvním řidičským průkazem na motorku. Od kratších cest po České republice se dostal až k mnohaměsíčním solo cestám po Asii a Africe. Přijďte si poslechnout povídání o cestě na stařičké Čezetě po africkém kontinentu, kde celkově strávil přes 10 měsíců a najel 45 tisíc kilometrů. Od hornatého Lesotha po nekonečné pouště Súdánu, kávové plantáže ve Rwandě nebo gorily horské v Ugandě. To vše v sedle více než 50 let starého motocyklu.

13. prosince (st) - Peru - magické Andy (18:30, Roman Janusz, 50,-)

Dobrodružné putování překrásnou zemí pod Jižním křížem napříč nejvyššímiperuánskými pohořími. Dech beroucí scenérie jednoho z nejkrásnějších treků světa vCordillera Huayhuash - rozeklané vrcholy, ledové pyramidy, tyrkysová jezera.Majestát Bílých Kordiller - fascinující království sněhu a ledu pod proslulýmHuascaránem, zdolání vrcholu Nevado Pisco 5752 m. Velkolepé incké památkya koloniální pupek světa Cusco. Barvami a úsměvem hýřící Peruánci.
El Perú grandioso y gracioso!

www.gorole.cz 

 

,


17.05.2011, Redakce


Diskuse


Dobrý den, prosím o rezervaci 2 míst na 14. ledna - Austrálie. Vybíráte nějaké vstupné za tuto přednášku? Děkuji mnohokrát a těším se!
07. 12. 2013, 20:14:32
Rezervaci je potřeba udělat telefonicky na 774 048 589. Děkujeme
09. 12. 2013, 07:34:58
Tady je asi něco špatně.......? 20. března (čt) - Jižní Amerika (18:30, Katka Smolová) Staly se nejoblíbenějšími cíli cest mnohých cestovatelů, Thajsko, Laos, Kambodža i Vietnam.
14. 02. 2014, 11:12:11
Dobrý den, jistě, něco se nám nějak smíchalo dohromady. Co nejdříve napravíme...
24. 02. 2014, 12:34:08
Dobrý den, 20.3. tedy bude Jižní Amerika, nebo Asie? Děkuji
17. 03. 2014, 12:28:28
Hezký den, omlouváme se za zmatky. 20.3. bude Asie.
17. 03. 2014, 21:55:40
Dobrý den,jestli byste měli zájem o zařazení do programu,posílám krátkou anotaci své přednášky,kterou do klubu v Brně nabízím: NÁZEV:Se spacákem po Golanských výšinách ANOTACE: Poznáme krajinu a život lidí na Golanských výšinách, přírodní rezervace v pohoří Hermón na izraelsko-syrském pohraničí, rezervace Banias a Jehudíja, prameniště řeky Jordán s vodopády, starověká města Dan a Chasór v horní Galileji, mamlúcký hrad Nimrod, život v moderním kibucu pod ním, sjedeme horní tok Jordánu na kajaku a seznámíme se soužitím rozličných národností, náboženství i původu obyvatel - Židů, Palestinců a Drůzů.Seznámíme se zblízka se životem kluků a děvčat při službě v izraelské armádě, zavítáme mezi obyvatele Hebrónu, Jericha a Betléma na Západním břehu a nahlédneme na jejich živobytí, uvidíme obrázky z Judské pouště a skalní pevnosti Masada nad Mrtvým mořem, projdeme se obvyklými i neobvyklými zákoutími Jerusaléma a Tel Avivu, uvidíme řadu dalších míst při putování po zemi Izrael.
05. 03. 2014, 22:48:08
Zvu na dnešní promítání (2.6. v 18.30 zde v klubu cestovatelů ) o mé cestě přes pět sibiřských republik (Altaj, Tuva, Chakázie, Krasnojarský Kraj, Burjatsko). Uslyšíte, jak si lze ukázat prstem na mapě a sejít se s kamarády uprostřed Asie (Tuva je geometrický střed Azie) a projít pěšky několik stovek kilometrů divočinou bez civilizace. Dozvíte se, že i v současném ticíciletí existují šamané a uvidíte záběry a zážitky z jednoho šamanského spolku v republice Tuva. Kromě Tuvy se spoustou hor a jezer se těšte na přírodu Altaje, lezecké skalní pískovcové oblasti v Krasnojarském kraji, kuriozity ze života V.I Lenina v Chakázii, transibiřskou magistrálu, Bajkal, Výstup na nejvyšší vrchol divokých Sajan v Burjatsku.
02. 06. 2014, 14:15:05
Dobry, chci se zeptat jestli bude vecer s chuti hmyzu. Dekuji
03. 06. 2014, 14:52:12
Ahoj, hledám nějakého cestovatele, který by se rád podělil o své cestovatelské zážitky s dalšími ve formě přednášky (prezentace, video atd...). Super prostor sportovního centra a vybavení je k dispozici. Na honoráři bychom se domluvili konkrétně, ale jelikož vstupné bude nejspíš dobrovolné, nečekejte závratné částky :) Místo: Velké Meziříčí
16. 11. 2014, 10:43:55
Ahoj, byl jsem 8 dni v Samoa - fotek mam spoustu, mam i video, ktere obsahuje mimo jine i zabery z potapeni atd. Zazitku mam relativne dost, i kdyz 8 dni samozrejme neni mesic nebo dva... Jen nemam lidi, se kterymi bych se podelil - pokud ty ano a Samoa se ti zda dostatecne atraktivni, napis email... Lukas
03. 06. 2015, 04:37:26
Ahoj, pokud stále hledáš tak napiš na mail kety.kabelikova@seznam.cz a můžeme se zkusit domluvit :) (Norsko, Gruzie, Island...)
03. 03. 2015, 09:44:47
Dobrý den,kdybyste měli zájem,rád povyprávím o cestování po Izraeli.Mám proježděnou,se spacím pytlem a spaním pod širou oblohou, bez karimatky,s 8 litry vody v batohu atp.krajinu Galileje,rokle Nachal Amud,oblast kopců Meron,Golany kolem Hermon Natural Reserve podél libanonské a syrské hranice s drůzskými vesnicemi, prameny Jordánu u kananejského Danu,raftem horní Jordán,taky poušť kolem Beerševy,Západní břeh kolem Jericha,Hebronu s jeho svatyněmi,starověká místa, vykopávky i novodobé diskotéky v Tel Avivu ad.Jídlo jsem měl ze samošek v Nahariyi a jinde,domácké od místních, ze základny Cahalu(Isr.defence forces) a odjinud.Jestli by to zajímalo, prosím ozvěte se.Josef
27. 07. 2015, 22:49:08
Petra
Petra

Dobry den, zajimalo by me, zda kdyz je vecer prednaska, je mozne byt v restauraci na jidlo, bez ucasti na prednasce..Dekuji.

15. 04. 2016, 15:06:59

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze