Práce/pomoc v zahraničí

Peter Marshall farm 2011

Petra

Ahojky, hledám někoho kdo si také domlouvá brigádu od půlky června na skotskou farmu Peter Marshall CO, mý dva kamarádi se kterými jsem měla jet mi to odřekli a nechci jet sama. Kdyžtak mi napište na mail.

Zkušenosti čtenářů

Martin

Ahoj chtěl bych se zeptat ty už tam máš tu práci zařízenou nebo se tam chystáš na vlastní pěst a pokusíš se tu práci sehnat až přímo tam?

Martin

Pls případně zda máš nějaký kontakt a povedlo se ti spojit s farmářem či nějakou osobou spojenou s farmou můžeš mi napsat na mail [email protected] dik moc

S

Ahoj Petro, taky se chystám na tuto farmu a pravděpodobně sama, ale kvůli škole až začátkem července :(.

peter
S:

ahoj petro taky mne zaujala ta prace na farme hledam takovou praci muzes se mi ozvat jak tos tim vypada ja sem momentalne v praze

Vítek
S:

Ahoj,prosímtě máš nějaké zkušenosti s Marshall farm? Chceme tam tak během 2 týdnů odjet s přítelkyní. Díky moc za odpověd;)

Adolf

ahoj Petro ja se tam taky chystam pokud nekoho shannis tak jsem ti tu nechal email tak se mi ozvi

Draky

tak jestli tam někdo jedete, budu tam, mam to už potvrzeny, od pondeli 9.5. bych mel bejt tam…tak snad nebudu jedinej moravak tam 🙂

Lussy
Draky:

Zdravim,
mela bych zajem se take pripojit,myslis ze by me jeste vzali?Odcestovat bych mohla take hned v pristim tydnu.Dekuji moc a hodne stesti,at se dari….

Draky
Lussy:

http://www.petermarshallfarms.inforychle.cz/ muzes mrknout a zkusit se prihlasit, ale tezko rict, jestli te vezmou…a od kdy. Ale podle toho systemu jakym to prijmaj bude asi dost lidi ve fronte pred tenbou uz 🙂

Olda

Ahoj Petro. K poslednímu květnu končím práci v Čechách a jsem domluvený, že nejpozději do 8.6. přijedu na farmu Peter Marshall. Budu odjíždět asi 5tého nebo 6tého červa. Jestli chceš a máš to domluveno, můžeš jet se mnou. Jsem si jistý, že jim nebude vadit, když přijedeš o pár dní dříve. Olda

Bono
Olda:

Zdravím…mám pár otázeček. Kdy zhruba posílají email o (ne)přijetí na farmu????? V průběhu února je docela dlouhá doba, tak jestli třeba na začátku nebo až spíš ke konci????? A druhá otázka, myslíte, že budou mít ještě místo, když jsme poslali mail 24. ledna??????

Bono
Olda:

Zdravím…mám pár otázeček. Kdy zhruba posílají email o (ne)přijetí na farmu????? V průběhu února je docela dlouhá doba, tak jestli třeba na začátku nebo až spíš ke konci????? A druhá otázka, myslíte, že budou mít ještě místo, když jsme poslali mail 24. ledna??????

Peru

Peter Marshall & Co
Muirton Farm
Alyth
Blairgowrie
Perthshire
PH11 8JF
Email: [email protected]

Dear applicants,
Please, submit your applications via the following link http://petermarshallfarms.inforychle.cz/
Your applications will be accepted from the beginning of January 2012 and the deadline for submitting your applications is 31st of January 2012. Please, don’t send your applications earlier than this as we will not be able to sort them. No confirmation will be sent before the beginning of January 2012 (do not send any more emails before that date).
Thank you
Best regards
Pavlina Thomson

Tommy

Cau lidi já a pár kamarádů a známých tam jedem …. první měsíc prázdnin … takže potom se tám můžem seznámit pokecat, čechů tam bude dost…

Lenka
Tommy:

Můžu se zeptat kdy jste odesílali přihlášku ? Stačí to když jí naše skupina poslala 9.1.2012 ?

Anděl
Lenka:

To stačí bohatě 😉
Odpovědi o (ne)přijetí by měli poslat v průběhu února.

methew
Anděl:

Teda, já mail o obdržení přihlášky dostal 18.1. snad by to mělo být dostatečně brzo na to, aby mě přijali, co myslíte?

Petra
Tommy:

Ahoj, taky chceme jet první měsíc prázdnin, poslali jsme přihlášku a napsali že nás zařadili do seznamu žadatelů a ozvou se, vám už se někomu ozvali, že vás berou?:-)

Bono
Tommy:

Zdravím…mám pár otázeček. Kdy zhruba posílají email o (ne)přijetí na farmu????? V průběhu února je docela dlouhá doba, tak jestli třeba na začátku nebo až spíš ke konci????? A druhá otázka, myslíte, že budou mít ještě místo, když jsme poslali mail 24. ledna??????

Gabriela

Ahoj všichni prosím o reference na Marshall farmu…jake to tam je, dodržují co slibi? jak je to s praci, ubytovanim finančne atd. diky za jakekoliv info…chtěla bych se tam vydat na sezonu 2012..
zatim ahoj Gabina

Anděl
Gabriela:

Ty jo, toš to je tak na tři hodiny psaní =)

Ve zkratce: Personál je tam naprosto skvělý, pokud pickeři nezačnou být až příliš rozežraní. Práce od sedmi do „záleží“ – mimo sezónu jsme končili třeba i v jednu po obedě, v sezóně (celý červenec a myslím i větší část srpna) mezi pátou až sedmou (výjimečně i déle). Pokud se ráno nečekaně nerozhodneš dát si tzv. day off (volníčko). Po týdnu to začneš nenávidět a po dalším už na to přestaneš nadávat, bo Ti dojdou sprostá slova ve všech jazycích (polygloti vydrží možná o pár dní déle) =D CO se týče vydělaných peněz, tak je to dle nasbíraných plodů. Těžko tedy říci, jestli hodně nebo málo. Záleží na Tvých kritériích a touhách a pracovním úsilí.
Ubytování v karavanech (slyšel jsem, že některé mohou být i v né zcela vyhovujícím stavu, ale osobní zkušenost nemám, možná jen fáma). Platí se za ně, ale napickuješ [čti vyděláš] si na to tak max za hodinku práce (konkrétně 3.8 libry za osobu za noc myslím). Pozor, stalo se nám, že jsme se ráno probudili a v karavanu měli viditelný dech. Občas jsou tam noci chladné =)
Nedodrží vše, co slíbí, ale jak říkal klučina, co bydlí přes kopec a musel jsem jet až do Skotska, abych jej poznal: „Sice to není ráj (lidi si vždycky budou stěžovat, že je málo peněz atd.), ale pořád je to nejlepší farma v okolí.“ Jezdí tam už pět šest let myslím, ale říkal, že na jiných farmách se taky můžeš dostat mezi samé rusy nebo rumuny a tam snad funguje i „mafie“. Ano, u Marshallů je 95% pickerů Češi a zbytek Poláci a Slováci =)
Byl jsem tam 2010, letos asi pojedu taky. Tak snad aspoň nějaké info, kdyžtak piš =)

taluranit
Anděl:

Ahoj, taky se chystame s kamarady jet. Zajimalo by me, jak je to tam s elektrinou. Pry v karavanech neni, je to tak?

Michaela

Ahoj, i já se chystám na jednu ze skotských farem. Jen si nejsem uplně jistá, jak je to nyní s pracovním povolením, je nutné se registrovat v WRS (Worker Registration Scheme) nebo je to už pasé?

Michaela

PS: A co se týče NIN (čísla národního pojištění), požadují ho zaměstnavatelé?

pindres

Tak co, děcka, už vám některému odepsali? Mě ještě ne tedy.. 🙁

willy
pindres:

Zdravim,
jsme prijati já a moje přitelkyně letíme 24. 6. letí taky někdo v tomhle termínu? Kolik lidí bydlí v tom karavanu? Asi nedaj Karavan pro pár, co? 🙂

pindres
willy:

Tak to mě napsali, že mě nepřijímají, hned jsem se nahlásil do rezerv. Fakt nevím, co bylo blbě, posílal jsem přihlášku 17.1 a říkal si, jak je to brzo… A ted horko těžko něco seženu, kuuurde!

willy
pindres:

no já už psal prvního ledna 🙂

Míša
pindres:

Já psala poprvé už v prosinci, a pak když sem zjistila, že to je od Ledna, tak taky hned prvního 🙂 Letíme s přítelem 2. nebo 3.6. Někdo s náma? 🙂

willy
Míša:

Dáš mi na vás kontakt? My máme ty letenky koupený na 21.6. tak se tam pak můžem spojit 🙂 můj email je [email protected]

Jay
willy:

Ahoj, já letím se dvěma babama 23.6. z Blavy. Odkud letíte vy a kolikátého tam máte být? My 24., ale dojedeme tamd en předtím, to snad nevadí, ne?:-)

willy
Jay:

Nám taky psali ať přiletíme okolo 24. ale z důvodu ceny letenek letíme 21. z Prahy na Gatwick a z Gatwicku do Edinu. Myslím si, že nebudou řeši tpřesný datum když to píšou okolo.. 🙂

Jay
willy:

Tyjo a za kolik to máte? My to měli mít původně přes Londýn Stansted, ale pak jsem našel přímej na 23. z Bratislavy za 2776,- i s kufrem do 20kg a rezervací sedadla.. Dorazíme tam den předem k večeru, tak snad to nebude problém…:-)

Ondra
Míša:

Ahoj, tak valím taky toho 3.6 .. letíte z Práglu přes Jet2.com do Edinburghu?

willy
pindres:

Hele máme to za necelej 2800 taky s kufrem..už se nemůžu dočkat 🙂

Jay
willy:

Já taky tyjo.. Tak to se pak určo můžem potkat nebo co, vy tam pojedete hned po příletu nebo máte ještě nějaký plány..?

amek

Ahoj Petro. Ja tam jedu a jedu taky sam. Kdybys chtela tak mi napis na mail [email protected]

Míša

My ještě letenky nemáme, čekáme na výplatu 😀 Každopádně se taky těšíme 🙂 Snad si padneme do oka, chtěli by jsme s přítelem procestovat ve volných chvílích okolí, tak doufáme, že se přidáte 🙂 Ať se kdyžtak neztratíme sami 😛 😀

Jay
Míša:

Super! To my bychom rádi taky právě.. Nějaký outlety v Edinburghu projít samozřejmě taky;-D Odkud vlastně jste?

Míša
Jay:

O outletech ani nemluv, na ty už se třepeme 😀 hodláme vyměnit šatník 😀 😀 My bydlíme kousíček od Ostravy :)Takový zapadákov… 😀

Jay
Míša:

No nekecej, my jsme z Ostravy..:-))) Jay Bruno Beba – přidejte si mě klidně na facebooku a můžeme se domluvit a dát kafe třeba už tady..:-)

baruša

ahojte lidičky ja jedu 24.6. prosim nevite nekdo o nejake levne letence?dekuju, klidně i dřive:)

Jay
baruša:

Ozvi se mi na facebook(vypsán výše) klidně pomůžu

Míša

Nechceme udělat nějakou událost na fb nebo skupinu? Ať se pak třeba domluvíme co a jak 😛 Sice sem to ještě nezakládala, ale snaha bude:D kdyžtak mi napište na Míša Mazurková, dám nás dokupy 😀

lukin

zdar neleti někdo z Prahy do Edinburgu dne 24.5.2012.
s jet2??? dík

Ondra
lukin:

Zdarec, já letím taky stejnou trasu .. ale až 3.6 🙂

PB

Ahoj, nejedete nekdo letos na Kinpurney Farm? Potřebovala bych poradit s cestou…či se s někým spojit. Děkuji za každou radu:)

Michal

Zdravim sme 2 co jedeme 24.5 takže kdy a kde???? 😀

Michal

Řešíme jestli si máme vzít notebook, myslíte že to má smysl?? Nemáte někdo nějaký zkušenosti z minulých let?

Ondra
Michal:

Taky o tom uvažuju.. ale nwm no :D.. jedu poprvé 🙂

Míša
Michal:

Zkušenosti ne, ale určo ho bereme. Známí, co tam už byli několikrát ho tam měli pokaždé a v poho 🙂 Karavany jsou prý nedobytné 😀

Ondra
Míša:

OKEY 😛 ..tak ho tky beru 🙂

Ondra

Řešil někdo někdy pojištění?.. jestli si zaplatit cestovní (u VZP, nebo někde jinde) .. nebo není potřeba? 🙂

Tomáš

Ahoj 17.5. 2013 jedu na Marshall farm jede taky někdo?
Dík Tomáš

Alena

Čaute, taky vám „květnovejm“ psali, že se sběr o týden posune kvuli počasí?? A kdo máte už letenky poletíte nebo přesunete? hm? 🙂 dík A.

Tomáš
Alena:

Ahoj Aleno, ano psali že bude sběr posunut o týden kvůli počasí, ale letenku mám zakoupenou takže letím 16.5
prej se bát nemusíme ubytovaní je zajištění jen budem mít týden VOLNO tak to je super. Kdy odlítaš ja 16.5.2013.
a už se těším ani nevím co mám mít sebou Zatím ahoj Tomáš

Tomáš

Ahoj Aleno, ano psali že bude sběr posunut o týden kvůli počasí, ale letenku mám zakoupenou takže letím 16.5
prej se bát nemusíme ubytovaní je zajištění jen budem mít týden VOLNO tak to je super. Kdy odlítaš ja 16.5.2013.
a už se těším ani nevím co mám mít sebou Zatím ahoj Tomáš

Iva

Ahoj, je na této farmě výdělek dělen ve skupině nebo každý pickuje za sebe? Díky 🙂

Tomáš
Iva:

Ahoj Ivo, na Farmě je výdělek dělen a pickuje sám za sebe.
Ty tam jedeš?

Tomáš
Iva:

Ahoj Letí někdo 16-18.5.2013 do Edinburgh ze společnosti easyjet.com napište Dík Tomáš

Pavel

Na této farmě jsme letos byli a jsou to podvodníci, byli jsme placeni, ale jinak než stanovuje Skotský zákon. Místo odpracovaných 12 hodin nám psali 7,5 a tím se nám zkracoval nárok na holiday. Ubytování hrozné oproti ubytování na jiných farmách. V karavanech není plyn, voda, elektřina, všechny elektronické přístroje jsme nabíjeli v kuchyních kde byl náprask a kradlo se. O karavanové městečko se stará češka na mateřské a podle toho to tak vypadá, nefungující pračky, prali jsme když jsme měli day off jinak se na to nedalo dostat, víc v životě bych tam nejel…

lukas sikora

ahoj taky tam jedu 22.5

lukas sikora

ahoj taky tam jedu 22.5

Martin Cicko

Mám zájem o práci v cizině děkuji.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: