Žena, která dojela na Jižní pól na traktoru, navštíví festival Kolem světa

Žena, která dojela na Jižní pól na traktoru, navštíví festival Kolem světa

Když začala její první cesta bylo Manon 27 let. Všichni jí od tohoto dobrodružství odrazovali, ale přece jen v roce 2005 vyrazila z rodné vesnice v Holandsku přes Evropu, Balkán a Afriku až na nejjižnější cíp afrického kontinentu.

Do médií se poprvé dostala, když zůstala uvězněná na dva týdny v Belgii za jízdu traktorem po dálnici: „Holandská dívka s traktorem chce projet až na jih Afriky a skončila v Belgii!“ hlásaly noviny. V cestě se podařilo pokračovat, projela 22 zemí a celkem urazila přes 38 tisíc kilometrů s maximální rychlostí 20 kilometrů za hodinu.

Plňte si sny jako dívka na traktoru

Po čtyřech letech neuvěřitelné cesty se Manon Ossevoort opravdu bezpečně dostala do Kapského města, aby se pak vrátila stejnou cestou zpět. Cestou rozdávala radost, sbírala přání všech lidí na cestě a pomáhala s fondy na pomoc ohroženým oblastem. Po návratu se rozhodla pro cestu na opravdový konec světa a splnit si další přání – postavit sněhuláka na jižním pólu a do něj vložit přání lidí z celého světa. Cestu v roce 2014 opravdu zrealizovala. Jak sama říká: „Jestliže dívka s traktorem může zdolat cestu na jižní pól a bezpečně se vrátit, tak i Váš sen se může uskutečnit. Život je dobrodružství, prostě to udělejte!“

Další hosté na festivalu Kolem světa

Mladá dobrodružka ale není jedinou zajímavou osobností na letošním ročníku Kolem světa. Ladislav Zibura bude podívat o 40 denní cestě pěšky do Jeruzaléma, Matěj Boháč promítne 3D fotografie s Kašmíru, organizátor festivalu Karel Wolf zase představí nejlepší místa naší planety.

Festival s 13. letou tradicí dále nabídne exotická jídla i jedinečná vystoupení domácích a zahraničních umělců. Země všech kontinentů se představí v padesáti komentovaných projekcí. V Praze se festival koná 28.-29. listopadu v prostorách Národního domu na Smíchově. Festival se následně přesunuje do Brna a Plzně. Více na www.kolemsveta.cz.

Zkušenosti čtenářů

eva

Na jižní pól dojela na traktoru? Někoho na Antarktidu nepustí ani s kolem!

Martin

Ta ženská mi nebyla vůbec sympatická. Neverbálně i verbálně. Gestikulovala jak psychotik, a komentovala to jak když říká pohádku dětem nebo poezii. To se na té akademii takhle učí mluvit? No nic moc. Prostě jen herečka a tanečnice, a jen další motivátorka a řečnice. Mně je bližší jiný druh cestování a přednášení, méně velkohubý a méně marketingově prvoplánový.

Hela

Na festivalu jsem nebyla, ale na traktorech nevidím žádná zavazadla. Se skrytým doprovodem to zase není takové dobrodrůžo. A škoda že ten traktor vyměnila, měla jet na pól v tom zeleném, byla by větší frajerka. 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: