HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Rusko


POSLEDNÍ DISKUSE

Centrální Sichote-Alin (Central Sikhote-Alin)

oblasti Ternejskaja, Krasnoarmejskaja, Dalnegorskaja a Pozharskaja, kraj PrimorskiHorský hřeben Sichote-Alin leží ve smíšené zóně tajgy a subtropů. Najdeme zde jedny z nejbohatších a nejneobvyklejších lesů mírného klimatického pásu na světě. Území sdílejí severní živočišné druhy, jako je například medvěd hnědý a rys, s druhy jižních oblastí, jako jsou medvěd himalájský a tygr. Je to důležitá oblast pro přežití ohroženého tygra usurijského.


13.10.2011, Redakce


Diskuse


Já se poprvé vypravil do Přímořského kraje v r.1990,když oblast otevřeli pro cestovatele ze západu.Letenka zpáteční Praha-Vladivostok stála 6300 Kčs.Toužil jsem poznat kraj legendárního stopaře Děrsu Uzaly a jeho přítele-místního znalce,průzkumníka,spisovatele V.K.Arseněva.Nachodka,Partizansk,Dalněgorsk,Kavalěrovo,Novočugujevka,Arseněv,Ussurijsk,Olga a jiná místa.Ussurijská tajga překrásná,panenská jako před stovkami let,nedotknutá lidskou činností,K tomu ale patří vzácná ale možná setkání s tygrem nebo medvědem,miliardou komárů.Nejhorší však je množství klíšťat infikovaných japonskou encefalitidou a v té době téměř bez možnosti jakékoli léčby.Preventivní injekce pod levou lopatku na tři dni znehybněla člověku levou horní polovinu těla při účinnosti 10 procent.Množství neuvěřitelných zážitků z těchto míst dodnes ve mě vyvolává respekt i úctu k tomuto kraji.Postupně i sem proniká civilizace se všemi svými klady i zápory.Já postupoval dále východněji,do Sachalinské oblasti a poté směrem zpět např.okolí Bajkalu,kam se letos opět vracím se stanem a spacákem.Neváhejte a vydejte se do těchto míst,nebudete litovat. mezekafranta@seznam.cz Franta.
19. 04. 2013, 22:47:50
Zdravím.Nadchlo mě, že někdo má bližší zájem o Zausurijský kraj,je to od dětství můj sen,podívat se tam,ale věděl jsem že se mi to nikdy asi nepodaří,neměl jse z kím,až ted vidím,že tam někdo byl,to je úžasný,vše mě o tom zajímá -zdraví Ivan Průša okr.Písek
12. 12. 2014, 21:54:48

Mám radost že nejsem sám koho zajímá Ussurijský a Primorskyj kraj. Tato oblast mě láká již od dětství a příští rok se tam konečně vydám. Už se nemůžu dočkat:)

21. 12. 2015, 10:48:40

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Život je těžkej? Né,jen ten, kdo to říká, je slabej!