HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Německo


POSLEDNÍ DISKUSE

Rýnská cyklostezka – pohoda, historie a víno

Rýnská cyklostezka – pohoda, historie a víno

 

Řeka Rýn posetá šífy směřujícími s nákladem k Severnímu moři, okolní kopce poseté vinnou révou, všudypřítomná historie a pohoda německých středověkých měst. To je jedna z nejdelších cyklostezek Evropy - Rýnská cyklostezka.Rýnská cyklostezka (Rheinradwanderweg) měřící 1 320 kilometrů začíná u pramene řeky nedaleko švýcarského Chur a pak pospíchá podél Rýna až do Karlsruhe a pak přes Kolín nad Rýnem až k pobřeží Severního moře.

Německo, Rýnská cyklostezka v blízkosti Lorelei

Co mohu čekat?

Řeka Rýn na německém území líně plyne mezi kopci. Vytváří tak na svých březích ideální podmínky pro pohodové cyklisty, kteří si chtějí vychutnat čas na kole. Na své si zde tak přijdou i rodiny s dětmi či milovníci in - linů. Stezky jsou hladce asfaltové a vedou místy, které doslova vybízejí k zastavení, pokoukání či posezení v některé z mnoha hospůdek.

Budete – li však chtít Rýn poznat celý, čeká vás trasa Chur - Bodamské jezero – Basilej (Basel) - Štrasburg – Karlsruhe – Heidelberg – Mohuč (Mainz) – Kolín nad Rýnem (Köln am Rhein) – Duisburg.

Jednou z nejvíce oblíbených úseků je však část mezi Mohučí, Koblenz a Kolínem nad Rýnem měřící kolem 200 kilometrů.

Německo, Rýnská cyklostezka v blízkosti BudenheimRýnská cyklostezka v blízkosti Budenheim

Německo, Rýnská cyklostezka v blízkosti Ginsheim, AltrheinNedaleko Ginsheim na Rýnské cyklostezce

Německo, Rýnská cyklostezka v blízkosti ZollburgRýnská cyklostezka u Zollburgu

Kdo tuto trasu ocení

Milovníci historie a architektury si na své přijdou například v Koblenz, kde jsou dodnes k vidění římské vykopávky či pevnost Ehrenbreitstein. Jistě nevynechejte Německý roh, výběžek na soutoku Rýnu a Mosely, který má pro Němce velký význam. Historici jistě ocení i tzv. Bacharach, řetězec středověkých hradů a pevností, táhnoucích se podél břehů řeky. Pozor, stezka vede na levém břehu řeky. Většina pamětihodností je však na břehu pravém. Budete tak muset využít některý z mnoha přívozů.

Milovníky přírody jistě okouzlí množství úžasných vyhlídek na meandry řeky. Takovou vyhlídkou je i místo zvané Lorelei, útes tyčící se nad řekou ve výšce přes 130 metrů.

No a milovníci vína jistě ocení přítomnost odrůdy Ryzlinku rýnského, který zde na okolních kopcích jasně kraluje a kde dostal i svůj název.

Alternativy

Pro týdenní pobyt v tomto kraji si jistě budete moc prodloužit trasu třeba z Kolína nad Rýnem do Bonnu, v Koblenz podél řeky Mosely nebo v Remagenu podél řeky Ahr. Všude vedou upravené cyklostezky či dobře značené cyklotrasy.

Plánovat trasu můžete například se stránkami Rheinradweg.

Kde přespat?

Rheinradwanderweg prochází mnoha městy z počátku po západní německé hranici, dále již vnitrozemím. Začít můžete třeba Badenweileru v jihozápadním cípu Německa, kde je cyklistům otevřený hotel Zum Wilden Mann. Další zastávkou může být heidelbergský hotel Kohler, nebo Rheinhotel v Niersteinu.

Hledáte-li další informace o tom, co zajímavého v Německu podniknout, jistě vám pomohou a dobře poradí třeba v této skupině na Facebooku: facebook.com/NemeckoTuristickaZeme.

Německá turistická centrálaSem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Miluji letiště. Rád se koukám skrz okna na odlétající letadla. Rád bych prožil takové dobrodružství jako Tom Hanks ve filmu Terminál

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ