HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Německo


POSLEDNÍ DISKUSE

Hlavní zajímavosti Německa

Berlín

Od roku 2000 znovu hlavní město Německa má přes 4 miliony obyvatel. Tradičním centrem je Alexanderplatz. K hlavním památkám pak patří Dóm, katedrála sv. Hedviky, Braniborská brána, Budova bývalého říšského sněmu, zámky Bellevue a Charlottenburg, Sloup vítězství a jiné.

Berlín má nesčetná významná muzea (navštivte například Pergamonmuseum s jedinečným pergamonským oltářem). Je sídlem Humboldtovy univerzity.Severní Německo

Pobřeží Baltského a Severního moře má písčité pláže, jsou zde četná lázeňská centra. K této oblasti patří i přilehlé ostrovy, především Severofríské (Nordfriesische Inseln), velké ostrovy Fehmarn, Rujána (Rügen) a Usedom a mnoho menších. Na pobřeží leží stará hanzovní přístavní města s pěknými památkami - Stralsund, Rostock, Wismar, Lübeck.

V Severoněmecké nížině se při ústí Labe (Elbe) rozkládá nejvýznamnější německý přístav Hamburg (pěkné staré centrum s radnicí, protiválečný památník na zbytcích kostela St. Nikolai Kirche, zábavní čtvrť Reeperbahn, Kunsthalle - obrazárna). Jižně od města je zajímavá krajina Lüneburské vřesoviště. Druhým největším přístavem jsou Brémy (Bremen). Pěkné město se středověkými domy, obchody, galeriemi a muzei.

Meklenburská jezerní plošina je oblíbenou rekreační oblastí (vodní turistika, lehký trekking, cyklistika).

Hannover leží již na jižním konci Severoněmecké nížiny, má pěkné staré centrum s kostely a zajímavá muzea.

Střední Německo

Střední Německo je mnohem hornatější. Zdejší pohoří dosahují výšek kolem 1 000 m (Harz, Thüringer Wald, Erz Gebirge aj. - cyklistika, trekking, běžky). Západní část je velmi lidnatá, s velkými průmyslovými městy, jako jsou Dortmund, Duisburg, Düsseldorf a Essen. V této části leží i Kolín n. R. (Köln am Rhein), nádherné město s mnoha církevním památkami, z nich je nejznámější jedinečný Dóm. Bonn, lázeňské město, byl donedávna hlavním městem Německa. Jižněji na Rýně jsou velká města Mainz a barokní Mannheim. Poblíž Mannheimu je známý Heidelberg, s nejstarší německou univerzitou založenou roku 1386.

Údolí Rýna mezi městy Bonn a Mainz je velmi romantické a stojí za vidění.Na přítoku Rýna leží Frankfurt am Main (krásné město s Dómem sv. Bartoloměje, nádherným náměstím a četnými dalšími památkami, výborně a draze se zde nakupuje). Na jihovýchodě pak známý Nürnberg (Císařský hrad, zajímavé městské brány, muzea). Ve východní části středního Německa najdete Lipsko (Leipzig) se zajímavými muzei a Drážďany (Dresden) s významnou obrazárnou Zwinger, katedrálou, muzei.

Jižní Německo

Zahrnuje Alpské podhůří a Alpy. Jsou zde výborné podmínky pro trekking všech obtížností, horolezectví, cyklistiku, rafting, vodní turistiku, lyžování a jiné sporty. Hlavními alpskými centry jsou Garmisch-Partenkirchen, Obersdorf, Berchtesgaden (bývalé Hitlerovo sídlo), Kempten.

Na nejvyšší horu Německa Zugspitze (2 962 m) vás vyveze ozubená dráha. Dobré podmínky pro trekking, cyklistiku, běžky a jiné sporty má Schwarzwald s četnými letovisky a lázněmi (Baden-Baden).

Zde se nachází i moderní město Stuttgart. Bavorský Mnichov (München) má krásné historické centrum s radnicí, obrazárnu Alte Pinakothek (jedna z nejvýznamnějších evropských malířských sbírek) a další zajímavá muzea. Podívejte se i na zvláštní konstrukci Olympijského stadionu.Bayerische Wald spolu s německou částí Šumavy tvoří chráněnou krajinnou oblast.

Bodamské jezero (Bodensee) při švýcarské hranici a jeho okolí jsou další významnou rekreační oblastí.Diskusehlavni mesto berlin pocet obyvatal je pres 81milionu prezident joachim gauck vodstvo rym dunaj labe odra vesera emze mena euro nabozenstvi rimskokatoliske a protestancke rozloha 357 022km vznik 18.ledna 1871 jazik nemcina nejvissi bod zugspitze
12. 11. 2012, 13:14:43
Ahoj, pokud někdy budete shánět místo v Berlíně, kde se dá dobře najíst, tak zkuste http://berlinergourmet.blogspot.cz - je tam pár zajímavých tipů na restaurace v Berlíně.
19. 02. 2013, 20:39:45
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
20. 02. 2013, 17:14:30
V německu je už přes 80 milionu obyvatel.
17. 04. 2013, 19:59:11
bbdtggfsdj
bbdtggfsdj

keci keci ježek v kleci

09. 09. 2016, 10:44:09
Jazyk se píše s tvrdým y a né z měkkým!
12. 12. 2013, 16:27:33
JFgdgtwwdbxdgqkchvufjeje ividivu církvi i uviv Lvov. Ji jvkckfufifuufzfz v víc nndjv úchyl jmcjvj kvkcvkvkkvkvkkvvkkv kme bncj umlčet Kč vigigvibvikvkvkvvi Kč
31. 03. 2015, 15:11:19
huči kuči
huči kuči

kraaaaaavinaaaaaaaaaaaaaa

09. 09. 2016, 10:41:40
bucharis
bucharis

mate tam železo

09. 09. 2016, 10:42:49

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Nikdy neříkej, že něco nejde. Musíš jen chtít a jít si za tím.
Sponzorováno