HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Německo


POSLEDNÍ DISKUSE

Berchtesgaden - národní park pro celou rodinu

Berchtesgaden - národní park pro celou rodinu

 

Častokrát zběsile uháníme po dálnici z Mnichova do Innsbrucku do rakouských či italských Alp. Tušíme ale, že předtím, než překročíme německo-rakouskou hranici, máme po své pravé ruce nádherný kout jižního Německa a oudoorový ráj pro celou rodinu, Národní park Berchtesgaden?Berchtesgadenské Alpy (Berchtesgadener Alpen) leží na německo – rakouském pomezí. Nejvyšší horou je Hochkönig (2941 m n. m.), který leží na území Rakouska. Oblast Národního parku Berchtesgaden leží v Bavorsku na samém jihu Německa, 20 kilometrů na jih od Salzburgu tam, kde se území Německa malým obloukem zařezává do území rakouského. Nejvyšším vrcholem je Watzmann (2713 m n. m.). Pohoří je složeno z vápence a dolomitu.

Něměcko, NP Berchtesgaden, Obersee

Co mohu čekat?

Každé roční období je vhodné pro návštěvu tohoto národního parku. Čeká vás možnost vysokohorských túr, výšlapy k jezerům a zkoumání soutěsek. Na své si zde přijdou především vyznavači turistiky, horolezci, jen lyžaři zde nenajdou nijak úžasné terény.

Srdcem národního parku je jezero Königssee a nad ním vládnoucí vrchol Watzmann. Prochází tudy dvě etapy mezinárodní alpské turistické cesty Via Alpina.

Něměcko, NP Berchtesgaden, KönigseeKönigssee, NP Berchtesgaden

Něměcko, soutěska AlmbachklammSoutěska Almbachklamm

Něměcko, NP Berchtesgaden, WatzmannWatzmann

 

 

 

 

 

 

 

 

Kam vyrazit?

Výlet do soutěsky Almbachklamm nabízí přechod po téměř 30 lávkách a pohledy na bezpočet vodopádů. Závěrečný vodopád Sulzer Wasserfall je vysoký 114 metrů. Východiskem je městečko Marktschellenberg, trasa měří 3 km, zabere přibližně 1,5 hodiny.  Vstup do soutěsky je zpoplatněn, aktuálně bude několik týdnů uzavřena po povodních.

Výprava k ledovcovým jezerům Königssee a Obersee zabere celý den. Většina turistů volí cestu lodí přes jezero Königssee k baroknímu kostelu Sv. Bartoloměje. Po prohlídce kostela pak pokračují v plavbě po jezeře do Saletu, odkud vyrážejí k Obersee, jezeru ostře se zařezávajícímu do okolních skal. Celý den tak strávíte ve společnosti skal a hor zrcadlících se v jezerech. Po březích obou jezer je mnoho značených turistických tras, kterými lze podrobně prozkoumat jejich okolí a denně nabrat slušný počet kilometrů.

Pro toho, kdo by zatoužil po výhledech z míst nejvyšších, je tu dvoudenní túra na vrchol Watzmannu. Výstup vede nejprve k chatě Watzmannhaus ležící ve výšce 1930 m n. m.. Zde se většinou nocuje a pak zajištěnou cestou (klettersteig) až na vrchol ve výšce 2713 m n. m.

Trochu kultury, historie a relaxu pak můžete načerpat například při návštěvě Kehlsteinhausu, Hitlerova Orlího hnízda, termálních lázní Watzmann Therme Berchtesgaden (ty budou po opravě po požáru otevřeny v průběhu podzimu), solné doly Salzkammer nebo nového návštěvnické centra Haus der Berge. Správa NP navíc pořádá zdarma provázené túry na různá témata.

Odkud vyrážet k jezerům i vrcholkům?

Při hledání ubytování může být výhodné vyhnout se Berchtesgadenu jako centru oblasti. V nedalekém Inzellu vás rádi pohostí třeba Gästehaus Dufter nebo o kus dál v Ruhpoldingu - v Gästehausu Seehaus.

Hledáte-li další informace o tom, co vše lze v německých Alpách podnikat, jistě vám poradí třeba v této skupině na Facebooku: facebook.com/NemeckoTuristickaZeme nebo na informačním portálu bavorsko.eu.

Německá turistická centrálaDiskuse


enrio
enrio

 

Dovolená v Bavorsku. Naše nabídka pro Vaši vysněnou dovolenou

Objevte Berchtesgadensko a jeho památky kolem Koenigssee a Watzmann.

 

https://www.berchtesgaden.de/en/foreign-languages/czech/dovolena

29. 05. 2018, 13:13:36

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Bez snov niesú ciele :)

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ