HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Německo


POSLEDNÍ DISKUSE

DopravaLetecky lze do Německa cestovat mnoha pravidelnými linkami, mimo jiné do Berlína, Düsseldorfu, Frankfurtu nad Mohanem, Mnichova, Hamburku, Hannoveru, Kolína nad Rýnem a Stuttgartu z pražského letiště v Ruzyni. Spoje létají denně, do Frankfurtu nad Mohanem dokonce několikrát denně.

Po železnici lze do Německa přicestovat četnými spoji z mnoha českých měst. Jet můžete například do Berlína, Mnichova, Norimberku nebo jiných měst. Vlaky jezdí několikrát denně, a to přímé spoje i spoje s přestupy. Vzhledem k vysokým cenám německých drah je výhodnější zakoupit si zpáteční jízdenku přímo v České republice.

Vlakem

Německá železniční síť je velice hustá. Vlaky jsou spolehlivé, kvalitní a pohodlné, v porovnání s Českou republikou však poměrně drahé. Dobré spojení existuje mezi vzdálenými oblastmi i na krátké vzdálenosti. Do důmyslného systému železnic jsou zapojena i letiště Berlin-Schönefeld, Düsseldorf, Mnichov a Stuttgart. Využít můžete vlaky InterCity i EuroCity, které spojují hlavní města. Pří dálkových spojích je lepší místo rezervovat předem. Cestovatelé do 26 let mohou získat zajímavé slevy. Cestovat lze i InterCity Express - rychlovlaky, které jezdí rychlostí až 260 km/h. V dálkových spojích jsou jídelní a lůžkové vozy. Ve speciálních vagónech je možné přepravovat jízdní kola. Levněji zpravidla vyjde nákup přes internet.

Autobusem

Síť pravidelných autobusových linek je velice hustá a skvěle doplňuje železniční dopravu. Autobusy spojují prakticky všechna města a vesnice a jejich pomocí se lze podívat opravdu do každého koutu země. jedná s eo levnější variantu dopravy, než jsou vlaky.

Ve městě

Dopravu ve velkých německých městech zajišťují nejčastěji autobusové linky, které doplňují podzemní dráhy a předměstské železniční spoje (S-Bahn). Zakoupit si můžete jednotlivé i časové jízdenky, které vydávají automaty. V některých městech jsou i tramvajové linky. Kontroly ze strany revizorů jsou velice časté. Jízdní řády jsou vyvěšeny ve stanicích.

Využívat můžete samozřejmě i taxíky, které najdete na stanovištích u větších hotelů, nedaleko železničních i autobusových stanic, na letištích i u jiných dopravních uzlů. Samozřejmě je lze zastavit i na ulici. Všechny mají povinně taxametry.

Spolujízda

V Německu je také velmi oblíbená spolujízda organizovaná přes internetové portály všeho druhu. Mezi nejpopulárnější patří pravděpodobně mitfahrgelegenheit.deblablacar.de.


04.12.2014, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Život je těžkej? Né,jen ten, kdo to říká, je slabej!