HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

POSLEDNÍ DISKUSE

Bezpečnost a zdraví

Litva patří mezi bezpečné země. Pokud budete dodržovat několik základních pravidel (nechodit po setmění do nebezpečných čtvrtí, hlídat si na ulici a ve veřejné dopravě zavazadla), nemělo by vám hrozit žádné velké nebezpečí. Pouze homosexuálové či příslušníci etnických menšin by mohli být vystaveni agresivnímu chování.Je však třeba dávat si pozor při řízení. Podle evropských standardů totiž patří litevští řidiči k těm nejhorším. Dochází zde velmi často k dopravním nehodám, které jsou většinou zaviněny neukázněností řidičů. Rovněž chodci by si měli dávat pozor při přecházení silnic. Mimo města je velká pravděpodobnost, že vám může před automobil skočit divoká zvěř.

Mezi místní nejnebezpečnější zvířata, která mohou například přenášet vzteklinu, patří lišky a kuna, konkrétně mývalovec kuní. Jediným jedovatým zvířetem v litevské přírodě je zmije.

 


Na aktualizaci online průvodce se podílela Kateřina Červenková (novinářka a turistický průvodce na volné noze).

 

 Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Škoda každého neroztrhnutého pytle.