HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Itálie


POSLEDNÍ DISKUSE

On-line průvodce Sardinií

Sardinie je autonomní území Itálie ležící na západ od Apeninského poloostrova. Jedná se po Sicílii o druhý největší italský ostrov. Sardinie je geologicky velmi různorodá, o čemž svědčí i krátké řeky s malým množstvím vody.Nachází se zde několik umělých jezer, přesto se na ostrově v létě dodnes nedostává sladké vody.

Sardinie je cestovatelsky velmi lákavou oblastí, a to pro milovníky přírody, turistiky, moře i památek. Jsou tu ideální místa na koupání, potápění a další vodní sporty. Velice oblíbenými se staly plavby kolem celého ostrova i kratší plavby k jeskyním. Pláže omývané neskutečně průzračnou vodou jsou často naprosto nedotčené, místy je obklopují rozmanitá pobřežní skaliska či balvany. Navíc lze na ostrově zhlédnout řadu zachovalých památek, především z prehistorických dob, z doby bronzové až železné a později z doby římské.

Co by vám nemělo uniknout: metropole Cagliari ležící mezi lagunami Santa Gilla a Molentargius, malby na zdech domů ve vesnici Orgosolo, socha Vykupitele nad Monte Ortobene, památky v Oristanu a Sassari.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Múdry cestovateľ nikdy neopovrhuje svojou vlastnou krajinou.