HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Itálie


POSLEDNÍ DISKUSE

6 věcí, které musíte stihnout při cestě k italskému Lago di Garda

6 věcí, které musíte stihnout při cestě k italskému Lago di Garda

Jsou místa, na něž se musím neustále vracet a znova a znova nasávat jejich atmosféru a pohodu. Jedním z nich je i Lago di Garda, které nabízí opravdu neskutečnou paletu aktivit. Dala jsem proto pro vás dohromady 6 věcí, které podle mého přesvědčení musíte vyzkoušet!
Cestou na Regina del LagoCestou na Regina del Lago

Skvělá kavárna na turistické traseSkvělá kavárna na turistické trase

Výhled na Lago di Garda při lezeníVýhled na Lago di Garda při lezení

Prohlédněte si všechny fotografie k článku...


1. Ferata Via dell´ Amicizia na Cima Sat

U Lago di Garda musíte stihnout hned několik ferat. Některé vedou přímo nad vodou, jiné vás zavedou až na vrcholky nad jezerem. Osobně mám nejraději feratu Via dell´ Amicizia, která vede na vrchol Cima Sat a pyšní se obtížností C. Samotná ferata není nějak zvlášť těžká, ale je nádherně exponovaná a obohacená o dva poměrně vzdušné žebříky s délkou 45 a 70 metrů. Už jsem ji absolvovala několikrát a vždycky mě neskutečně baví. Zejména pak skvělý vrchol s vlajkou, vrcholovou knížkou a luxusním výhledem na Arco.

Vychází se z městečka Riva del Garda a nástup je poměrně dlouhý.  Z vrcholu Cima Sat se pak dá pokračovat na vedlejší vrchol Cima Capi a program si tak rozšířit o feratu Sentiero attrezzato Fausto Susatti nebo Sentiero attrezzato Mario Foletti.

Žebřík na Via dell´ Amicizia, Lago di GardaŽebřík na Via dell´ Amicizia, Lago di Garda

2. Lago di Ledro: menší sourozenec

Kdybych chtěla provokovat, zmíním, že nejhezčí na Lago di Garda je Lago di Ledro. Ale není to tak úplně pravda. Lago di Ledro je jen mnohem méně turisticky objevené, a tak ve svém okolí nabízí levnější ubytování, méně lidí a další výchozí trasy na výlety. Ubytujte se například v některém z apartmánu v Mezzolagu a pokud nebudete mít za celý den dostatek aktivit, večer si ještě jezero oběhněte či obejděte. Celá trasa má něco okolo 10 kilometrů.

Cestička kolem Lago di LedroCestička kolem Lago di Ledro

3. Na kole dolů z Passo Tremalzo

I když většinou mířím na Gardu hlavně s lanem a lezečkami, občas přijde na řadu i kolo. A rozhodně nejzajímavější a snad i jedna z nejznámějších MTB tras na světě vede v okolí Monte Tremalzo. Od Lago di Ledra se vydejte k Passo di Tremalzo (pokud máte omezený čas, můžete se sem klidně dostat i autobusem převážejícím kola a užít si jen sjezd). Odtud už vás čeká jen dlouhý a náročný sjezd zpět k vodě. Ideálně se vydejte přes Passo Nota do Pré di Ledro až do Riva del Garda po cyklostezce Tremalzo Big tour. Připravte se ale na to, že od brždění vás druhý den budou bolet ruce a sjezd se podepíše i na stehnech.

Cestou na Cima Sat, Lago di GardaCestou na Cima Sat, Lago di Garda

4. Limone a citróny

Malinkaté dlážděné uličky, promenády ozdobené květinovými truhlíky a plné restaurací a zmrzlináren. To vše sledují ze svahů citrónovníky, jež jsou hlavním symbolem tohoto malého městečka na severozápadě jezera. Krom skvělého kafe či pizzy zde rozhodně musíte ochutnat místní likér Limoncello, který se vyrábí z citronové kúry, lihu a cukru. Najdete v něm okolo 30 % alkoholu a Italové jej podávají po jídle jako digestiv.

Limone u Lago di GardaLimone u Lago di Garda

5. Lezení v okolí Arca

Netroufnu si doporučit jediný konkrétní lezecký sektor v okolí jezera, ale je potřeba zdůraznit, že Arco je považováno tak trochu za lezeckou Mekku. Osobně mám například velmi ráda menší oblast s názvem Regina del Lago, které nabízí 5 menších sektorů s příjemnou obtížností a nádherným výhledem. Po lezení se pak dá sejít po starší cestě blíže k jezeru a užít si naprosto luxusní Aperol Spritz s výhledem. Nádherné jsou ale i oblasti prakticky nadohled od centra Arca, které si mimochodem také projděte. Je totiž plné obchůdků s outdoorovým vybavením a za návštěvu stojí i Arco Castel, který ještě před vstupem nabízí travnatý plácek s kavárnou a spoustou pohodlných sedaček.

Výhled na Lago di Garda při lezeníVýhled na Lago di Garda při lezení

6. Oddechový den ve Veroně nebo ve vodě

Pokud budete mít všech těch výšlapů, sjezdů a lezeckých sektorů dost, zůstaňte jeden den u jezera a užijte si kamenných pláží, koupání a slunce. Garda je také proslavené mezi windsurfery, takže pokud by na vás to opalování bylo moc i tady se najde nějaký ten sport!

A pak je tu Verona. Leží na jihovýchod o jezera a z Riva del Garda tu budete cca za hodinu. Právě tohle nádherné město Romea a Julie je skvělým tipem pro volný den. A mimo jiné tu najdete 3. největší koloseum (arenu) na světě!

Regina del Lago, výhledRegina del Lago, výhled

Autorka Kateřina Petríková vystudovala žurnalistiku a mediální studia. Jejím koníčkem je nejen cestování, ale i sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Má ráda země s vysokými horami, milými lidmi a neobjevenými místy. Už více než 5 let pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz, čímž se ji podařilo spojit volný čas a zaměstnání v jedno.


Objevovat oblast blankytně modrého jezera obklopeného dvoutisícovými vápencovými masívy Lago di Garda můžete s pohodovou cestovkou Kudrna! Užijte si italský lezecký ráj ferrat - celé klubko ferratových linek směřujících k vrcholům, včetně těch nejlepších ferrat, které oblast nabízí. Na silničce se budete moci rozjezdit v místech, kde trénují vrcholoví sportovci, na začátku sezóny, nebo ji stylově naopak uzavřít. Výjezdy k oblakům na horském kole odkrývají výhledy na Dolomity, kořením celé akce jsou famózní šotolinové i technické sjezdy, ale i vyzývavé výjezdy.

 


Objevovat oblast blankytně modrého jezera obklopené hodvoutisícovými vápencovými masívy Lago di Garda můžete s pohodovou cestovkou Kudrna! Užijte si italský lezecký ráj ferrat - celé klubko ferratových linek směřujících k vrcholům, včetně těch nejlepších ferrat, které oblast nabízí. Na silničce se budete moci rozjezdit v místech, kde trénují vrcholoví sportovci, na začátku sezóny, nebo ji stylově naopak uzavřít. Výjezdy k oblakům na horském kole odkrývají výhledy na Dolomity, kořením celé akce jsou famózní šotolinové i technické sjezdy, ale i vyzývavé výjezdy.


04.03.2019, Kateřina Petríková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Nejlépe investované peníze jsou do cestování a do zážitků.