HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Francie


POSLEDNÍ DISKUSE

Bezpečnost a zdravíV Paříži je relativně bezpečno, situace je jiná v okrajových a předměstských částech Paříže, kde převážná většina obyvatel jsou přistěhovalci z Afriky a kde je to zvláště po setmění méně bezpečné. Pozor si musí dát obzvláště turisté v metru a blízko památek, kde se hodně krade. Obecně platí, že velké přestupní stanice metra a příměstských vlaků, jako jsou Châtelet, Gare du Nord, Gare de l’Est či St-Lazare, jsou křižovatkou obrovského množství cestujících, a proto je třeba dávat pozor na své osobní věci.

Paříž se dělí na 20 obvodů a až do 15. obvodu má být bezpečno. Není to ovšem pravda, v jakémkoli obvodu, i v těch klidnějších, se může stát nějaká dramatická situace (viz teroristické útoky na začátku ledna nedaleko Bastille). Co se týče ostatních měst ve Francii, je známo, že v přístavním městě Marseille na jihu Francie je velký počet přistěhovalců z Alžířska a Maroka a není zde úplně bezpečno. Také velká města jako Lyon, Lille a Toulon mají zvýšenou kriminalitu.


S aktualizací online průvodce nám pomohla Tereza Přidalová.


01.04.2015, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Co uděláme s načatým víkendem?