HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Francie


Peníze a cenyVe Francii je obecně draho a hlavně o Paříži a jihu Francie (Cannes, Nice, St Tropez) to platí obzvláště. Mluvíme zde ovšem o lepší kvalitě potravin než v České republice.

Bankomaty se nachází hlavně v bankách, samostatně na ulici hlavně okolo památek či dopravních tepen. Směnárny se rovněž nachází na u památek, na letištích a v blízkosti bank. Doprava je celkem drahá, obecně vyjde levněji někam cestovat autobusem (např. Eurolines) než vlakem (TGV), který má ovšem zase své výhody, je opravdu rychlý. Ve Francii je levné ubytování v hotelích Formule 1 či ve stanech v kempu.

Co se týče cen ubytování v Paříži, nejlevněji vyjde pobýt na hostelu, kterých se zde nachází opravdu hodně. Pokud někdopreferuje hotel, najdou se i celkem levné Formule 1 hotely na periferii města okolo 50 eur za dvojlůžkový pokoj. V centruměsta se Formule nachází také, ale už za vyšší ceny (od 70 eur za dvojlůžkový pokoj). Jinak platí v dvouhvězdičkovém hotelucena za dvoulůžkový pokoj minimálně 100 eur.

Najíst se dá velmi levně, pokud nám stačí jen sandwich nebo předpřipravené jídlo, které se dá v mnoha supermarketech (Monoprix, Dia), ohřát a sníst na místě. Restaurace vyjdou levněji v době oběda,kdy se dá najít polední menu za 10-15 eur včetně předkrmu, hlavního jídla a dezertu. Jinak jsou zde boulangerie (pekařství)na každém rohu a takto si může každý koupit ráno čerstvou bagetu a dát si ji například se sýrem Camembert.


S aktualizací online průvodce nám pomohla Tereza Přidalová.

 


01.04.2015, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Dovolená na Nauru? Proboha, proč?!
Sponzorováno