HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Francie


POSLEDNÍ DISKUSE

Francie: cestopisy a průvodce

Co by vám nemělo uniknout: úžasná Paříž včetně Versailles, zámky na Loiře, ostrůvek s klášterem Mont-Saint-Michel v Normandii, poutní místo Lourde pod Pyrenejemi, Saint-Tropez, Cannes, Nice na Azurovém pobřeží, alpská střediska Grenoble, Chamonix, Albertville.Cestopisy z Francie

Politicky, kulturně i ekonomicky je Francie jednou z nejdůležitějších zemí Evropy. Kromě kontinentální části Francii patří také ostrov Korsika a čtyři další zámořské departementy. Pod francouzskou správou se nacházejí také zámořská území v Indickém a Tichém oceánu.

FRANCIE - Eiffelovka

Pro svůj geografický tvar bývá kontinentální Francie nazývána L’Hexagone - šestiúhelník. Na severu a západě, kde je ohraničena mořem, je rovinatá. Zbytek území pokrývají pahorkatiny a hory. K cykloturistice láká například Azurové pobřeží v jižní Francii. Nejznámější jsou francouzské Alpy, které jsou oblíbenou lyžařskou destinací. Mezi další hory lákající k zimním sportům, horolezectví i turistice patří Pyreneje, Massif Central, Jura, Vosgues a Ardenny. Vyzkoušejte také trekking v národním parku na Korsice a zhlédněte dolmeny a menhiry staré 5000 let. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Francie.

 

La Foret de Fontainebleau, FrancieLa Foret de Fontainebleau, Francie

Invalidovna, Paříž, FrancieInvalidovna, Paříž, Francie

 

Montmartre, Paříž, FrancieMontmartre, Paříž, Francie

 


Zajímavosti ve Francii

Francie svým návštěvníkům nabízí opravdu vše: historii, rušná města, přímořská letoviska, velehory, kouzelný venkov s vinohrady. Korunou Francie je její metropole Paříž, nejkrásnější město Evropy. Ale i mnohá další města se pyšní velkolepými katedrálami, paláci a kláštery. K návštěvě vybízí drsná Bretaň, malebná Provence, vinařské údolí řeky Rhony, pláže s teplým mořem na Francouzské Riviéře nebo korálové útesy a jejich ekosystém na souostroví Nová Kaledonie. Není divu, že 90 % Francouzů tráví dovolenou ve své zemi. Mezi francouzská lákadla samozřejmě patří i vyhlášená kuchyně a proslulá vína. Jedinou nevýhodou Francie je pýcha jejích obyvatel na vlastní jazyk a neochota mluvit cizí řečí, především anglicky.

Další fotky z Francie si můžete prohlédnout v naší galerii.


 


01.04.2015, Redakce


Diskuse


Zdravím, rád bych nějaké informace ohledně sběru vína ve francii.. kdy vvyrazit, nejlepší lokality...jestli se domlouvaat přeem, nebo jestli je lepší vyrazit a řešit práci až tam :)
08. 08. 2014, 05:27:49
pf2016@post.cz
Francie červenec

AHoj, jsme dvě (37,39) a hledáme dva cestovatele po jižní Francii, nejlépe druhý týden v červenci. Výbornou francouzštinu máme jako bonus, angličtina je samozřejmostí.

06. 04. 2016, 01:19:00

V polovici mája alebo koncom mája chcem vyraziť s batohom na juh Francúzsky, nemá niekto záujem sa pridať? Spis tam chcem začať svoju tulacku púť.

07. 05. 2016, 12:39:23
Honi
Honi

Treba se nekomu muze hodit

http://www.campit.cz/azurova-francie/

05. 06. 2016, 19:52:10
jirka
jirka

Ahoj lidi,ještě se mi ve Francii nestalo, že by někdo nebyl ochoten mluvit anglicky.Bavil jsem se s jednou Češkou dlouho žijící ve Francii,podle ní už toto klišé není dávno pravda...

07. 03. 2017, 19:12:50
Veronika Možíšová
Veronika Možíšová

Ahojte, chci se zeptat, zda se tu najde někdo, kdo by rád vyrazil za prací a cestováním do Francie, může to být i Itálie či Rakousko. Sběr ovoce, popř. práce na farmě. Mám auto, můžeme se domluvit a jet. Kdyžtak pište na mozisova.v@seznam.cz

22. 06. 2017, 20:24:20

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Nikdy nevěř taxikáři!

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ