HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Francie


POSLEDNÍ DISKUSE

Pyreneje - Mont Perdu (Pyrénées - Mont Perdu)

Francie, Španělsko

Francie: region Midi-Pyrénées, departement Hautes-Pyrénées
Španělsko: Comunidad Autónoma de Aragón, provincie HuescaNádherná horská krajina na hranicích Francie a Španělska kolem vápencového vrcholu Mont Perdu (Monte Perdido), který dosahuje výšky 3.352 m. Na území o rozloze přes 300 km2 se na španělské straně nacházejí dva největší a nejhlubší kaňony v Evropě, na příkřejší francouzské straně pak tři kruhovité stupně, typické pro tento geologický typ krajiny. Okolní pastevecká krajina dokumentuje zemědělský způsob života, který byl dříve rozšířený v horských oblastech Evropy a dnes přežívá jen v této části Pyrenejí.


07.10.2011, Redakce


Diskuse


Ahoj, s přítelkyní bychom rádi vyrazil v září do oblasti pyrenejí spojenou s návštěvou Andory. Chtěli bychom jet tak na 10 dní s tím, že bychom rádi podnikli tak 1-2 lehčí výstupy na nějakou třítisícovku (lehkou = technicky nenáročnou). můžete nám někdo dát nějaké tipy tj. který kopec a co v oblasti určitě navštívit. Díky za informace.
03. 05. 2012, 16:27:32

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Chceš si splnit své sny? Probuď se!