HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Východní pobřeží

Národní park Te Urewera

Národní park Te Urewera je jedním z turisty nejnavštěvovanějších parků Nového Zélandu. Kromě krásných pralesů je zde mnoho jezer a říček, spousta druhů ptactva a živočichů. Turisté se mohou procházet po několika značených turistických stezkách a vychutnávat si krásu okolní přírody. Národní park Te Urewera chrání jednu z největších částí zcela nedotčeného pralesa na Severním ostrově.
Napier

Město Napier (52.100 obyvatel) leží na březích rozlehlého zálivu Hawke. Je to fascinující město, plné nebývalého architektonického bohatství, s příjemným středomořským klimatem, pěkným pobřežím, dobrými restauracemi a přátelskými obyvateli. Město je proto velmi hojně navštěvováno, a tak se turistům doporučuje vyhnout se novozélandským prázdninám a svátkům. Kromě kin, hospůdek, překrásných budov hotelů a restaurací zde turisté navštěvují pěkné akvárium, které je součástí zdejšího zábavního parku, historické muzeum, nebo vyhlídku Bluff Hill.

 

Wellington

Wellington je konkurentem o něco většího Aucklandu V celém regionu žije 400.000 obyvatel, ve městě samotném 150.000. Město je obklopeno překrásným zálivem a místní budovy v řadách stoupají do strmých kopců. Je tu živo a nepřeberné množství zajímavých míst a věcí. Je to středisko kultury a umění, je to prostě hlavní město Nového Zélandu, je to Wellington.

Turisté zde naleznou dostatek restaurantů, kaváren, bohatý noční život a mnoho možností sportovního i kulturního vyžití. Pro mnoho turistů je Wellington nejen hlavním městem, ale i důležitou křižovatkou mezi Severním a Jižním ostrovem. Město je postaveno kolem překrásného zálivu, který je tvořen ohromným vyhaslým a zatopeným kráterem. Ve městě je mnoho historických budov, například staré budovy parlamentu, budova vlády, některé dřevěné domky nebo hospůdky. Turisté mohou navštívit i národní galerii, katedrálu sv. Pavla, národní muzeum, galerii umění, námořní muzeum, a mnoho dalších zajímavých míst.


Zajímavou atrakcí je zdejší lanovka, která vyjíždí z údolí až k vrcholku nad městem, odkud se turistům nabízí překrásný výhled. Svou historii má i zdejší botanická a zoologická zahrada. Turisté mohou také využít mnoha procházkových stezek. Při návštěvě Wellingtonu je dobré navštívit některé z turistických informačních středisek, kde je k dostání mnoho mapek, brožurek a letáků, které turistům značně usnadní orientaci v celém regionu.
Z Wellingtonu vyjíždí trajekty na jižní ostrov do přístavu Pickton.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Kdo se bojí, nesmí na cesty!