HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Oblast Otago

Oblast Otago nabízí nesčetné množství sportovního i kulturního vyžití. Jejím hlavním městem je Dunedin, místo,  které zkrátka turisté musí navštívit. Je to město plné překvapení – architektura, noční život, nejrůznější atrakce. V celé oblasti je několik turisticky velmi zajímavých míst, nic však nepoutá takovou pozornost jako historie zlatokopectví. Oblast Otago se rozkládá uprostřed Jižního ostrova a je poměrně snadno dostupná z mnoha míst.Hlavní dálnice SH1 vede z Christchurch do Dunedin podél východního pobřeží. Z jihu se turisté do Otago dostanou také po SH1, vedoucí z Invercargill. Nejkrásnější cesta plná výhledů je však po silnici SH6, lemující Západní pobřeží.

Dunedin

Dunedin je především studentské město, žije zde přibližně 114.000 obyvatel, z toho cca 10% studentů. Důkazem toho je množství zábavních středisek, kaváren a hospůdek nebo galerií, knihoven a muzeí. Mezi významné památky patří zdejší množství historických budov. Mezi zajímavé atrakce patří „továrna na čokoládu“ Cadbury’s, palírny whiskey Wilson’s, jediná legální na Novém Zélandu, nebo pivovary Speight’s či Emerson’s. Mimo jiné zde turisté mohou navštívit muzea, galerie, botanickou zahradu či observatoř nebo se projít po nejstrmější ulici na světě. V okolí města jsou také velmi pěkné pláže, které nabízí výborné podmínky pro všechny druhy vodních sportů.

Poloostrov Otago

Poloostrov Otago patří mezi nejvýznamnější přírodní rezervace na Jižním ostrově. Turisté zde mohou strávit buď jen příjemné dopoledne, nebo procestovat celý ostrov. Velmi vzácná je zdejší fauna, která je důvodem návštěvy většiny turistů. Na konci poloostrova je vzácné hnízdiště albatrosů. Je zde vystavena malá pozorovatelna, která turistům denně otevřena. Na některých částech poloostrova je také k vidění jeden z nejvzácnějších druhů tučňáků – tučňák žlutooký. Na poloostrově mohou turisté také navštívit velmi pěkné zahrady a akvárium.

Region Wanaka

Pokud se turisté rozhodnou přijet do oblasti Otago přes průsmyk Haast, první větší město do kterého přijedou je Wanaka nebo Hawea. Hlavní atrakcí tohoto regionu je vrchol Mt Aspiring, který je obklopen stejnojmenným národním parkem.

Wanaka

Wanaka je přímo nirvanou pro ty, kteří hledají adrenalinové vzrušení a překrásnou přírodu. Jen něco málo přes 100 kilometrů od Queenstown leží na jižních březích jezera Wanaka městečko Wanaka se svými 1.200 obyvateli. Město je jakousi vstupní branou do národního parku Mt Aspiring a do Treble Cone, Cardrona, do Harris Mountains nebo do lyžařských areálů pohoří Pisa. V okolí města je také mnoho turistických stezek a tratí, které vedou velmi pěknou přírodou.

Střed Otago

Většina měst ve střední části oblasti Otago má svůj původ ve čtyřiceti letech zlaté horečky, která vypukla v devatenáctém století. Staré zlatokopecké oblasti se rozkládají od Wanaka přes Queenstown až do Glenorchy. Po celé této oblasti mohou turisté pozorovat pozůstatky dob zlaté horečky, a to v podobě starých kamenných budov, vybavení a strojů a míle hlušiny. Queenstown je dnes nejen důležitým turistickým střediskem, ale i odkazem a památkou dob zlaté horečky.

Arrowtown

Městečko Arrowtown leží na cestě mezi Cromwell a Queenstown. V restaurovaném zlatokopeckém městečku žije přibližně 1.200 obyvatel. Je to útulné malé městečko, kde ulice jsou lemovány stromořadím a kromě příjemného odpočinku zde stojí za návštěvu místní muzeum.

 Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Neexistuje lepší spôsob, ako zistiť, či sa vám ľudia páčia, alebo ich nenávidite, ako s nimi cestovať.