HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Oblast Mackenzie

Malá náhorní plošina, ze které se zvedá Mt Cook, je známa jako oblast Mackenzie. Na jejím jižním konci se rozkládá jezero Tekapo, které je oblíbeným místem pro odpočinek unavených turistů, jedoucích do nebo z Mt Cook či Queenstown. V oblasti Mackenzie najdou turisté mnoho pěkných turistických stezek a pěknou přírodu.
Národní park Mt Cook

Národní park Mt Cook spolu s národními parky Aspiring a Westland patří mezi světové památky. Park je 700 km2 veliký a patří mezi nejkrásnější a nejúchvatnější parky Nového Zélandu. Z celkem 27 vrcholů vyšších 3.050 metrů nad mořem se jich 22 nachází právě v národním parku Mt Cook, včetně nejvyššího vrcholu Nového Zélandu a celé Australasie, Mt Cook – 3.755 metrů nad mořem. Než se turisté vydají na výlet národním parkem, je dobré se informovat v místních turistických informačních střediscích. Možnost zalyžovat si i v létě nabízí Tasmanův ledovec, který je ovšem pěkný jen ve své vrchní části. Turisté si mohou dělat velmi pěkné výlety zdejšími údolími, procházet se kolem horských jezírek, pralesy, nebo se věnovat vysokohorské turistice. Mohou se také nechat vyvézt helikoptérou na vrchol hory či ledovce.

 Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Co nemáš, to nepotřebuješ.