HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Jižní oblast

Jižní oblast je úchvatná část země s překrásnou krajinou, hojnou faunou i florou. Jižní oblast má převážně skotský původ, na rozdíl od ostatních částí země, kde převažuje vliv anglický. Počasí sice může být poněkud odrazující, avšak pokud turisté přijedou řádně připraveni, odvezou si nezapomenutelné zážitky.
Fiordland

Překrásný národní park Fiordland a zároveň světově chráněná oblast obsahuje jedny z nejhezčích turistických stezek Nového Zélandu, z níchž nejznámějš je Milford Track. Protože tyto tratě bohužel dostatečně neproniknou hustými pralesy, turisté si krásu přírody nejlépe prohlédnou z lodě či kajaku.

Te Anau

Jezero Te Anau bylo vytvořeno ohromným ledovcem. Je 417 metrů hluboké a 53 kilometrů dlouhé, 10 kilometrů široké, a tak je druhým největším jezerem Nového Zélandu. Jezero své jméno získalo od stejnojmenných jeskyní, které byly objeveny u jeho západních břehů. Při jeho březích leží i stejnojmenné městečko s 1.500 obyvateli, které je situované v překrásné přírodě. Je zde mnoho sportovních aktivit, které turisté mohou provozovat a mnoho míst které navštívit. 

Manapouri

Jen přibližně 19 kilometrů jižně od Te Anau, na březích stejnojmenného jezera leží městečko Manapouri. Město je oblíbeným výletním místem, odkud se turisté mohou vydat pěšky nebo lodí. Jezero leží v překrásné krajině obklopeno horami. V okolí je mnoho pěkných turistických stezek, z nichž je na mnoha místech překrásný výhled na jezero a jeho okolí.

Průliv Milford Sound

Ať už se turisté vydali po turistické trati Milford track nebo ne, rozhodně by měli navštívit průliv Milford Sound, 22 kilometrů dlouhý fjord, na jehož konci vévodí 1.695 metrů vysoký vrchol Mitre Peak. Fjord a okolní krajina skutečně bere dech – jeho klidná hladina vody odráží okolní překrásnou přírodu a vytváří zcela dokonalý, nezapomenutelný pohled. Milford Sound si turisté mohou prohlédnout při plavbě lodí či při organizovaném výletu na kanoji s průvodcem. Protože je tento přírodní skvost hojně vyhledáván doporučuji si plavbu zarezervovat předem v jednom s turistických center. Milford Sound je domovem kolonie lachtanů a při troše štěstí je zde možné zahlédnout i delfíny. Turistům, kterým se Milford Sound bude zdát snad příliš malý, doporučuji celodenní plavbu do po větší fjordu Doubflsound.

Střední část Jižní oblasti

Invercargill

Nejjižněji situované město Nového Zélandu je právě Invercargill. Okolní oblast je sice převážně zemědělská, ale disponuje nevídaným bohatstvím. Invercargill je často nazýván nejjižnějším městem na světě, avšak již dávno je předehnán městem Ushuaia v Argentině. Pro mnoho turistů je město odpočinkovým místem nebo jen zastávkou při cestě na nedaleký Stewartův ostrov, ale hlavní město Jižní oblasti, Invercargill s téměř 50.000 obyvateli má co nabídnout. Mezi nejčastěji navštěvovaná místa patří místní muzeum, umělecká galerie a překrásné parky.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Všude dobře,tak proč být doma...? :)