HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Jezero Wakatipu a okolí

Většina turistů, kteří do této oblasti zavítají, rozhodně navštíví samozvané hlavní město světa, Queenstown. Poté však následuje překrásná příroda regionu Wakatipu, s překrásným jezerem a okolní hornatou krajinou.
Queenstown

Přímo na březích jezera Wakatipu se rozkládá město Queenstown, které je umístěno na jednom z nejhezčích míst na světě. V zimě se stává pěkným lyžařským střediskem a po celý rok je zde spousta možností sportovního i kulturního vyžití. Ve městě si turisté mohou prohlédnout různé zajímavé historické budovy, navštívit muzeum, nebo se vydat na procházku pěknými parky. V létě k pěším i cyklistickým tůrám lákají okolní masivy Coronet Peak nebo Remarkables. Queenstown je také centrem adrenalinových sportů.

Glenorchy

Překrásná malá vesnička Glenorchy, která leží v čele jezera Wakatipu, je přibližně 47 kilometrů od Queenstown. Pokud turisté hledají klid a pohodu, je pro ně Glenorchy namísto rušnějšího Queenstown zcela ideálním místem. Ne však pasivním – turisté si mohou vypůjčit kajak, svézt se na rychlém motorovém člunu, zajezdit si na koni, nebo se vydat na výlet. Mohou si vybrat ze skutečně velikého množství turistických tratí a stezek, které buď lemují jezero, nebo jsou poblíž.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

This is special price for you. You are my first costumer today.