HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Christchurch a okolí

Na úpatí kopců Banksova poloostrova se rozkládá město Christchurch, často popisované jako nejangličtější město Nového Zélandu. Stopy anglického vlivu turisté naleznou téměř všude, od architektury budov, přes názvy ulic až po název města samotného. Dokonce i hlavnímu náměstí dominuje stará katedrála, jejíž architektura nese mnoho anglických rysů.Ve městě mohou turisté navštívit muzeum, galerii umění, umělecké středisko, letecké muzeum a jiná. Divokou zvěř, jako například tygry, velbloudy nebo buvoly si turisté mohou prohlédnout v parku Orana, příjemná procházka – třeba i s dětmi – je překrásným parkem královny Elizabeth II. Je zde i mnoho jiných zajímavých a pěkných parků a v okolí města mohou turisté využít řady turistických stezek. Nedaleko města se nacházejí velmi pěkné pláže, které nabízejí vynikající podmínky pro nejrůznější vodní sporty. V zimní sezóně si turisté mohou vypůjčit lyže a přibližně dvě hodiny cesty od města je čekají první lyžařské areály. Pro podrobnější informace o regionálních atrakcích si turisté mohou zjistit v místních turistických informačních střediscích.

Banksův poloostrov

Nedaleko Christchurch se rozkládá častý výletní cíl turistů – Banksův poloostrov. Náhle se převážně plochá krajina mění na hornatý a drsný poloostrov, který kdysi vznikl dvěma ohromnými erupcemi. Dříve byl poloostrov zcela zalesněn, časem však byly stromy vykáceny pro stavbu lodí a budov a také kvůli pastvinám. Na poloostrově turisté najdou přístavní městečka Lyttelton nebo Akaroa.

Na sever od Christchurch

Hlavní oblast termálních pramenů na Jižním ostrově leží přibližně 10 kilometrů od hlavní silnice SH7, která vede na Západní pobřeží – Hanmer Springs. Město je oblíbené především kvůli dobrým podmínkám pro sportování – turisté se mohou vydat na výlet okolními turistickými trasami, jezdit na koni, rybařit, jezdit na člunu nebo na raftu. V zimě jsou tu poměrně dobré podmínky i pro lyžování. Samozřejmě že nesmíme zapomenout na zdejší horké prameny!

Na západ od Christchurch

Pokud se turisté vydají na západ od Christchurch, po dálnici SH73, je to jen dvě hodiny cesty národního parku Arthurova průsmyku. Cesta přes průsmyk do Graymouth je překrásná, plná nádherných výhledů do krajiny. Severozápadně od Chistchurch a přibližně 42 kilometrů jižně od Arthurova průsmyku leží lesní park Craigieburn. Terén je zde poměrně snadno schůdný a díky dobrému systému turistických tratí je zde snadná orientace. Velmi oblíbený je však národní park Arthurova průsmyku. Je zde mnoho výletních turistických tratí, přičemž z některých míst se turistům nabízí překrásný výhled na všechny světové strany. Mnoho vrcholů tohoto parku je vyšší než 2.000 metrů nad mořem, nejvyšší z nich, Mt Murchison je 2.400 metrů vysoký.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Ľudia cestujú do vzdialených krajín, aby sa fascinovane pozerali na taký typ ľudí, ktorých doma úplne ignorujú.