HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Milford Sound

Už nějakou dobu přemýšlíme, jestli se máme pustit na Milford Track. Je to snad nejznámější track na Zélandě, ovšem taky nejdražší: na začátek se dostanete z Te Anau pouze lodí, stejně jako pak na konci do Milford Sound.Sice bychom nemuseli platit za chaty (mimo sezonu můžeme uplatnit naše Backcountry Hut Passy, ale transport by každého stál skoro 100 dolarů.

Únava z cestování

Taky jsme už trochu z toho putování unavení. Po tolika trecích jsme pomalu ztratili schopnost nadchnout se pohledem na padesátý vodopád, jezera a potůčky nám srdce už tak nerozbuší, hřebenovky se nám líbí pouze za pěkného počasí, cestu lesem s úšklebkem přirovnáváme k procházce v Roztockém háji…

Máme obavu, že nás Milford Track už skoro ničím nedovede překvapit. Navíc má být špatné počasí, takže se nakonec rozhodujeme zajet do Milford Sound a pouze se projet lodí po fjordu v naději, že se aspoň trochu vyčasí.

Cesta, kde se zrcadlí hory

Cesta z Te Anau do Milford Sound má být sama velkým zážitkem. Na stodvaceti kilometrech je několik zajímavých míst, kde zastavují dokonce i linkové autobusy, aby si dychtiví turisté mohli vyfotit jezera, na jejichž hladině se zrcadlí hory, nebo pohled do Hollyford Valley, na jezera a stovky vodopádů padajících z kolmých skal všude kolem cesty.

Na cestu jsem vyrazili hned po návratu z Kepler treku, ale dojeli jsme jen do půlky. V místě zvaném Divide, kde začíná Routeburn Track, je přístřešek, záchody a voda – ideální místo na přenocování.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Turisti nevedia kde boli, cestovatelia nevedia kam idú.

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ