HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Bezpečnost a zdraví

Nový Zéland stále patří mezi jednu z nejbezpečnějších zemí na světě. Ale i tak nepokoušejte štěstěnu a hlídejte si svá zavazadla, doklady, auto vždy zamkněte a zanechte viditelně prázdné.Opouštíte-li vůz např. na začátku třeba i jen půlhodinové procházky či treku, rozhodně v něm nenechávejte žádné cenné věci - peněženku, doklady, letenky, pas, fotoaparáty, mobily či tablety - vše se vám mnohokrát vyplatí mít s sebou i za cenu nějakého toho gramu v daypacku navíc. Vykrádání vozů turistům se za poslední roky výrazně rozšířilo...

A ačkoliv je tato země bezpečná a kriminalita je zde vcelku nízká, tak i Nový Zéland patří mezi země, kde je občas nalezena oběť, která nedojela do cílové destinace během stopování (bohužel na tento list patří i česká cestovatelka).

Kromě dvou druhů relativně řídce se vyskytujícího pavouka zde nežijí zde žádní nebezpeční živočichové, ale určitě se připravte na boj s otravnými muškami sandflies - nejsou jedovaté či životu nebezpečné, ale jejich počet a nenápadnost při kousnutí, které je relativně bolestivé, často překoná lidskou trpělivost. Doporučujeme český repelent značky Alpa nebo místní s obsahem citronelly.

UPOZORNĚNÍ:

Nepodceňujte celní kontrolu - mějte připravené veškeré podklady k přístupu zemi - vstupní kartu, prokázání minimálních finančních prostředků a vstupní kartu. Ve většině případů vše probíhá bez problému, ale známe případy, kdy cestovatelé při vstupu země nebyli schopni dostatečně prokázat účel cesty a finanční prostředky a nebyl jim povolen vstup do země - nebuďte jeden ze sta, kterému se to stane!

Outdoorové oblečení si vyperte, výstroj a výzbroj pořádně očistěte a pohorky mějte pěkně vyčištěné a připravené na vrchu vašeho zavazadla. V případě že jsou znečištěny vám kontrola danou věc odebere, vyčistí a opět vrátí.

Nevozte sebou žádné jídlo! Pokud ano, uveďte to do vstupní karty, ale vždy se musí jednat o potraviny v originálním balením typu instantní polévka apod. Zapomeňte na paštiky, salámy, ovoce, oříšky, oříškovou čokoládu apod. Např. zapomenuté jablko v kufru vás přijde na 400 NZD.


S aktualizací online průvodce Novým Zélandem nám pomohli majitelé CK TRUE TRAVEL.


30.11.2014, Vlaďka Kennett


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

I give you really good price!