HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Internet, telefon, média

Stále častěji již naleznete kavárny, které nabízejí wifi zdarma, ale běžným standardem to na Novém Zélandu rozhodně není. Použití internetu je často zpoplatněno. V ubytování je internet téměř vždy k dipozici. Zdarma je často časově nebo daty omezen a pokud byste chtěli internet využít více, tak je nutné si připlatit.
Mobilní telefon - SIM kartu jednoho z novozélandských operátorů nepořídíte přímo na letišti, bez problému ji pořídíte v nejbližším městě. Často stačí počáteční kredit 20 NZD.

Při využití mobilního připojení doporučujeme společnosti Vodafone nebo Telecom (nově nyní SPARK) - je jedno který z nich, neboť pokrytí na Novém Zélandu není ještě zdaleka na úrovni ČR a oba operátoři se o ně dělí, tedy na některých místech chytíte snadněji jednoho, jinde druhého. 4G je zde taktéž pouze v počátcích, takže nepočítejte s hladkým připojením po celou dobu pobytu. V každém případě obojí je možné řešit přímo na pobočkách obou operátorů nacházejících se v příletové hale letiště v Auckland.


S aktualizací online průvodce Novým Zélandem nám pomohli majitelé CK TRUE TRAVEL.


30.11.2014, Vlaďka Kennett


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Všechny cesty vedou do Říma. Nebo ne?