HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Nový Zéland


POSLEDNÍ DISKUSE

Doprava

Nejběžnější způsob dopravy pro turisty pro cestování na Novém Zélandu je pronájem osobního či obytného vozu. Cena vždy závisí na sezóně, počtu dní, stáří vozu, typu vozu a pojištění spoluúčasti. Nejvíce je cena ovlivněna sezónou - obytný vůz, za který v červnu zaplatíte 32 NZD / den, vás bude v prosinci stát 138 NZD / den!Cestujete-li na Novém Zélandu více jak 3 měsíce, tak se vyplatí přemýšlet o koupi vozu. Vozidlo si však důkladně zkontrolujte, rozhodně ne všichni cestovatelé se k vozu chovají jako k vlastnímu. Nezapomeňte na REGO a WOF.

Především mladí cestovatelé ze západních zemí využívají autobusové společnosti Kiwi Experience nebo Stray. Výhodou je, že máte vždy zajištěný nocleh, řidič se s vámi dělí o zajímavosti z projíždějících destinací, poradí a rezervuje ty nej aktivity v okolí a cestujete s partou dalších dobrodruhů. Nejedná se o klasický zájezd, protože pokud se vám v jedné destinaci zalíbí, můžete tam libovolně dlouho zůstat a pokračovat dalším spojem ve vámi vybraný termín.

Další autobusové společnosti jsou Inter City, Atomic Shuttles a Nakedbus. Cena je vždy různá dle počtu již rezervovaných míst. Především u společnosti Nakedbus platí, že čím dříve rezervujete, tím levnější cena.

Vlaky na Novém Zélandu neslouží jako běžný dopravní prostředek, ale za zmínku rozhodně stojí vyhlídková trasa Christchurch - Greymouth: TranzAlpine nebo podél pobřeží Pacifiku do Kaikoura a Picton - Tranz Pacific.

Vnitrostátní lety jsou často využívány především v kombinaci s pronájmem vozu. Pokud máte zpáteční letenku AKL-AKL, tak se rozhodně vyplatí vrátit zapůjčený vůz CHC nebo QTN a využít vnitrostátní přelet - ušetříte tak čas a peníze (platba za pohonné hmoty, trajekt a často projíždíte stejnými místy).

Příjezd a odjezd do země:

Nejčastějšími dopravci létající na Nový Zéland jsou společnosti: Emirates, Korean Air, Singapore Airlines, China Airlines a Cathay Pacific. Při výběru letenky se nedívejte nejen na cenu, ale i pohodlí během letu. Často příplatek 2000,- na letence znamená 4* hotel během stopoveru, výlet po městě a celkově luxusní servis oproti levnějšímu letu s mnoha nepříjemnými přestupy a nocováním na letišti (a buďme upřímní, to co na letence ušetříte utratíme stejně na letišti během dlouhého, často i 17hodinového čekání).


S aktualizací online průvodce Novým Zélandem nám pomohli majitelé CK TRUE TRAVEL.


30.11.2014, Vlaďka Kennett


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Kde som nebol, tam sa chystám