HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Austrálie


POSLEDNÍ DISKUSE

Alice Springs

Město v horkém australském vnitrozemí, které vděčí za své jméno omylu. První kolonizátoři totiž mylně považovali malou kaluž vody ve vyschlém řečišti za pramen (spring). Největšího rozkvětu se Alice Springs dočkalo až v sedmdesátých letech 20. století, kdy sem začali houfně jezdit turisté.Město je totiž skvělým výchozím bodem k cestám do širokého okolí. Nejstarší památkou Alice Springs je bývalá věznice Stuart Town Gaol z roku 1909. Zločinci si tu už ale dávno neodpykávají své hříchy, takže budova je přístupná cestovatelům. Nad městem se tyčí kopec Anzac Hill, z něhož je krásný pohled na město. Old Courthouse je stará soudní budova, která byla uzavřena až v roce 1980. Dnes je v ní malé muzeum, jež dokumentuje život australských průkopnic. Další muzeum se nachází v bývalé nemocnici, ale nejdůležitější expozice ukrývá Museum of Central Australia. Je zaměřené na přírodopis a cestovatelé v něm mohou vidět i úlomky meteoritu.

 

V okolí Alice Springs je mnoho významných rezervací, například Chambers Pillar Historical Reserve. Nachází se tu padesát metrů vysoký pískovcový sloup, který kdysi sloužil jako dobrý orientační bod. Devil's Marbles Conservation Reserve je ďábelským místem Austrálie. Stojí tu obrovské kamenné koule, jejichž vznik je opředen řadou pověstí. Zajímavou rezervací je i Henbury Meteorites Conservation Reserve - dvanáct kráterů vyhloubených meteority.

 

 Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Cestování? Nejlepší škola života.
Sponzorováno