HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vietnam


POSLEDNÍ DISKUSE

Ostrov Phu Quoc (Đảo Phú Quốc)

Největší vietnamský ostrov se nachází v Thajském zálivu jižně od Kambodže, asi 45 km od vietnamského pobřeží. Je poměrně hornatý (jeho nejvyšší vrchol dosahuje 683 m n. m.) a dosud z valné části zalesněný.Na ostrově s rozlohou asi 1320 km2 si lze také vychutnat jedny z nejkrásnějších písečných pláží ve Vietnamu.

Phu Quoc může potěšit nejen milovníky pláží, ale i vyznavače šnorchlování či jízdy na vodních skútrech. Pro pohyb na pevnině si lze pro změnu vypůjčit motorku – a vydat se po cestách nevelkého, ale pestrého ostrova, na jehož zevrubnější poznání by nestačil ani týden.

Hlavním zdrojem obživy na Phu Quocu z pochopitelných důvodů nejsou rýžová políčka, ale moře a jeho produkty. Jedním z populárních místních výrobků je oblíbená rybí omáčka – nuoc mam (nước mắm), kterou najdete jako přílohu ve většině vietnamských restaurací. Na její zpracování se lze také podívat v některé z místních výroben, které lze poznat podle charakteristického odéru, jenž je s jejím zpracováním spojen. Zejména na severu ostrova se pak rozkládají četné pepřovníkové plantáže.

Správním střediskem Phu Quocu je městečko Zuong Dong (Dương Đông), kde je možné se pokochat malebným rybářským přístavem či zajít na nedaleké tržiště s pestrým výběrem čerstvých ryb a jiných mořských živočichů. Nejznámějším místem phuquocké ´metropole´ je ovšem chrámeček Zinh Cau (Dinh Cậu), postavený na skalním mysu. Ve městě je i několik dalších zajímavých chrámů a pagod s lokálními rysy.

Zpracováno ve spolupráci s China Tours.


06.12.2011, Redakce


CESTOVATELSKÝ TWEET

Co můžeš procestovat dnes, neodkládej na zítra!
Sponzorováno