HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vietnam


POSLEDNÍ DISKUSE

Národní park Phong Nha-Ke Bang (Phong Nha-Ke Bang National Park)

provincie Quang Binh, distrikty Bo Trach a Minh HoaKrasová oblast, nejstarší v Asii, vznikala už v prvohorách před cca 400 miliony let. Je považována za jeden z nejkrásnějších typů krajiny v jihovýchodní Asii.  Jádro parku se rozkládá na zhruba 860 km2 (krasová oblast přechází do Laosu). Kromě četných povrchových vápencových útvarů se zde nacházejí stovky nadzemních jeskyní a jeden z nejdelších známých podzemních jeskynních systém na světě. V roce 2009 zde byla objevena obrovská jeskyně o rozměrech 5000x200x150 m s dlouhou podzemní řekou. Oblast je cenná i pro svůj ekosystém (vápnomilná flóra).


17.10.2011, Redakce


Diskuse


Bac Ho
Bac Ho
Byl jsem tam v r. 2010. Opravdu nechutný turistický kýč, tak,jak bývá v Asii často zvykem, vybetonované chodníčky s všudypřítomnými prodavači čehokoliv, lodičky, otravní fotografové a davy lidí. Zajímavější byla projížďka po Ho Či Minovo stezce, vedoucí do Laosu, tu nikdo neorganizuje, dá se půjčit moped, ale přiliš blízko k Laosu vás jako cizince, nevím proč, nepustí.
08. 04. 2013, 21:38:01

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Žij svůj sen... ;)
Sponzorováno