HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vietnam


POSLEDNÍ DISKUSE

Bezpečnost a zdraví

Celková bezpečnostní situace dobrá. Vzrůstající je počet kapesních krádeží v HCMC, Nha Trangu a v Hanoji. Pohyb po většině území je volný, výjimkou jsou zakázané vojenské zóny a horské oblasti obydlené menšinami (přístupné oficiálně pouze s vietnamským průvodcem nebo s povolením). Pozor na dopravní nehody (dopravní chaos, absolutní nerespektování předpisů, často neexistující první pomoc) - řidiči jezdí většinou pomalu, ale nepozorně.

Je třeba počítat s tím, že drobná i velká korupce jsou v zemi každodenní realitou, což přiznávají i vládní činitelé. V praxi to znamená, že hlavním důvodem různých nečekaných potíží s úředníky či policisty, ale někdy i státními "dodavateli" (např. služeb) může být touha po úplatku. Neznamená to, že je těmto implicitním či explicitním požadavkům vždy nutné vyhovět, někdy stačí trochu trpělivosti a neústupnosti, jindy je praktičtější vyřešit problém skromným "spropitným".Zdraví

Pojištění pro cestu a pobyt je vhodné. Není vyžadováno povinné očkování. Ošetření a léky je nutné hradit v hotovosti, ustanovení Dohody o spolupráci ve zdravotnictví zaručující bezplatnou péči pro občany ČR není dodržováno. Hygienické podmínky v místních nemocnicích jsou velmi slabé.

Vyskytuje se zde řada nakažlivých chorob - při delším pobytu a zejména mimo hlavní centra se doporučuje očkování proti žloutence A, B, tetanu, případně také japonské encefalitidě, břišnímu tyfu a TBC. V horských oblastech se vyskytuje malárie a na jihu horečka Dengue. Vietnam se stále více stává rizikovou oblastí z hlediska výskytu nemoci AIDS.

Závěrem lze ale říci, že Vietnam je bezpečnou zemí vhodnou i pro "cestovatele-začátečníky".


03.08.2015, Redakce


Diskuse


Tak že není nutné žádné očkování? A pít tedy jen balenou vodu? Chápu to správně?
13. 04. 2015, 19:10:43

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

CESTOVATELSKÝ TWEET

Život je těžkej? Né,jen ten, kdo to říká, je slabej!
Sponzorováno