HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vietnam


POSLEDNÍ DISKUSE

Jídlo a pití

Vietnamská kuchyně je jendou z nejbohatších na světě. Každý den budete ochutnávat nové speciality a nikdy nebudete mít pocit hladu.Jídlo ve vietnamu dostanete na každém kroku a prakticky nikdy tady nemůžete mít hlad, protože ulice jsou přímo přeplněné pouličními stánky a sympatickými restauracemi.

Základem dne bývá pro Vietnamce zpravidla silný vývar Phó, který si můžete dát s hovězím masem, kuřecím masem, ale i kervetami. Plnou misku Vietnamci servírují se spoustou plochých rýžových nudlí a zeleninou. Pokud ji chcete jíst opravdu tradičně, nezapomeňte si do ní kapnout citrón.

Další jídla dne se velmi často točí okolo nudlí a rýže v mnohých podobách. Nicméně vás překvapí tisíce úprav a příchutí, díky nimž budete každý den ochutnávat nové jídlo:

  • Bún Chá: Grilované vepřové s tenkými rýžovými nudlemi a zeleninou.
  • Bánh cuốn: Dušené rolky z rýžového těsta plněné masem, zeleninou a houbami.
  • Nem cuốn: Čerstvé plněné rolky z rýžového papíru.
  • Nem rán: Smažené rolky z rýžového papíru.

Překvapí vás také fakt, že si prakticky všude dáte skvělé křupavé bagety.

Samotnou kapitolou je vietnamská káva, která voní po čokoládě a má naprosto lahodnou chuť. Vietnamci ji servírují se sladkým kondenzovaným mlékem. Můžete si ji dát také vychlazenou a s ledem.


03.08.2015, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Pokud nedokážeš ocenit svou zemi, nemá cenu aby jsi cestoval do jiné.
Sponzorováno