HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

UDON THANI plné archeologických nalezišt'

Provincie je známá archeologickými nalezišti, nejdůležitější mezi nimi je vesnice Ban Chiang, kde před více než 5 000 lety byla první světová civilizace Doby bronzové.MĚSTO (Amphoe Muang)

Ban Na Kha a Ban Men

jsou vesnice přibližně 16 kilometrů od města. Jsou to tradiční centra výroby hedvábí a hedvábných a bavlněných látek a oděvů z nich.

Nádrž Huai Luang

najdete ho u silnice Udon Thani-Loei. Tato velká nádrž nabízí řadu nevšedních přírodních scenérií.

Socha prince Prachak Silpakhon

Památník v srdci města na počest vojenského guvernéra, který r. 1894 založil Udon Thani jako součást "Severovýchodní provincie".

Svatyně Pu Ya

Svatyně čínského boha a bohyně Soucitu, kteří jsou uctíváni chudými lidmi a těmi, kteří mají neřešitelné osobní problémy. Najdete ji nedaleko trhu Nong Bua.

Udon Saeng Tawan

Orchidejová zahrada je umístěná v Soi Kamol Watthana na silnici Udon Thani-Nong Samrong (hlavní silnice č. 204). Zahrada produkuje na prodej nový druh thajské vonící orchideje nazvaný 'Udonské slunce'. Je to hybrid vonící pouze od rána přibližně do dvou hodin odpoledne. Používá se pro výrobu parfémů.

Wat Pa Ban Tad

někdy také psáno Wat Ban Tat. Tento chrám ukrytý v pralese leží 16 km jižně od hlavního města provincie. Dovede vás k němu dálnice č.2 na Khon Kaen. Po 7 km na křižovatce Ban Dong Khen odbočíte doprava a dále ještě 9 km. Komplex leží v hustě zalesněné kopcovité krajině obklopené rýžovými poli. Klášter je ohraničen betonovou zdí, která zabraňuje vstupu divoké zvěře do areálu. Je to ideální místo pro meditace a odpočinek.

Wat Matchimawat

Tento chrám byl renovovaný za krále Ramy V. a uvidíte tu zajímavého Buddhu z bílého kamene.

OKRES BAN PHU

Phra Buddha Bat Bua Ban

Tato Stupa, ústřední bod historického parku, byla postavena během 20.let minulého století a ukrývá Buddhovu stopu (Phra Buddha Bat). Nedaleko je mnoho zajímavých jeskyní a skalních formací. Jeskyně byly před 3 000 lety domovem lidí doby kamenné, kteří zde na skalách zanechali malby lidí, zvířat a různých geometrických tvarů.

Historický park Phu Phra Bat

Leží 68 km severozápadně od hlavního města provincie, v okrese Amphoe Ban Phu, po dálnici 20201 a 2348. Tato rozsáhlá oblast jeskyní, skalních formací a kamenných teras leží v pohoří Phu-Pan a na návštěvníka dýchne atmosféra dávných civilizací.

OKRES NAM SOM

Vodopád Yung Thong

se nachází asi 103 kilometry od Udon Thani v Národním parku Na Yung Nam Som. Je to tří stupňový vodopád obklopený množstvím stromů protékající několika kaňony.

OKRES NONG HAN

Národní muzeum Ban Chiang

56 km východně od hlavního města provincie, po dálnici 22 (do 50.km a dále po dálnici 2225). Pro veřejnost je muzeum otevřeno denně. Starobylé předměty, jako nářadí, nástroje, keramika a šperky staré 4 000 - 7 000 let byly vykopány v okolí muzea. Typická keramika s ozdobnými dekoracemi je jedna z nejstarších na světě. Pohřebiště v bezprostřední blízkosti chrámu Wat Po Si Nai ukazují, jak posvátné bylo pohřbívání mrtvých. Byly zde rovněž nalezeny pozůstatky primitivně opracovaného bronzového nářadí. Roku 1992 byla celá oblast Ban Chiang vyhlášena Světovým Dědictvím UNESCO.

Ban Kham Or

Cestou do Ban Chiang se můžete zastavit v několika vesnicích s rukodělnou výrobou. Ban Kham Or u silnice Udon Thani-Sakon Nakon je centrem hrnčířské výroby podle vzoru Ban Chiang, zatímco Ban Pu Lu je centrem malované keramiky.

OKRES NONG SAENG

Vodopád Than Ngam

najdete ho přibližně na 45. kilometru silnice č.2 (Udon Thani-Nong Bau Lamphu-Nong Saeng). Je to středně velký vodopád lemovaný lesem.

MÍSTNÍ PRODUKTY

Mimo tradičních rukodělných výrobků jako je textilní zboží a keramika, je Udon Thani pulsujícím obchodním střediskem. K tradici patří dva velký noční trhy. Jeden je u nádraží a říká se "Center point". Druhý je blízko u Radjaphat univerzity a říká se mu "Hightech". Je to také místo mnoha módních barů, discoték, restaurací a kaváren.


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Úsměv nad zlato!
Sponzorováno