HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

UBON RATCHATHANI - dějiště festivalu svíček

Thajská nejvýchodnější provincie Ubon Ratchathani hraničí na východě řekou Maekong s Laosem a směrem na jih s Kambodžou. Provincie má silnou buddhistickou tradici, řadu lesních meditačních chrámů a zřetelně odlišnou kulturu, která se odráží v místní kuchyni, řemeslech a tradičním festivalu svíček, který se koná každý červenec.Od 10. stol. byla součástí Khmerské říše, později padla do područí Ayutthayi. Město založili laoští přistěhovalci v 18. stol. a v době vietnamské války tu byla velká americká vojenská základna.

MĚSTO (Amphoe Muang)

Thung Si Muang

je park ležící v centru města. Je místní hlavní rekreační oblastí a stojí tu také na jeho jižním okraji městský sloup.

Wat Thung Si Muang

na Luang silnici. Tento buddhistický chrám pochází z roku 1800 a jeho atrakcemi je knihovna uprostřed rybníka a nástěnné obrazy zobrazující místní kulturu před 200 lety.

Wat Buraparam

byl v minulosti místem pobytu mnoha slavných mnichů, odborníků na meditace jako: Achan Sithachayaseno, Achan Man Purittatathera, Achan Li Thammatharo, Achan Saokantasilo, Achan Sing Kantayakamo. V chrámu uvidíte jejich sochy zhotovené z kamenů různých řek a příchozí jim vzdávají hlubokou úctu.

Wat Supattanaramworawihan

tento královský chrám na břehu řeky z poloviny 19. stol. nabízí směsici architektonických stylů - thajský, čínský a evropský, odrážející hlavní vlivy periody kdy byl postaven.

Wat Si Ubon Rattanaram (Wat Si Thong)

tento královský chrám na Uparat silnici vedle radnice má hlavní kapli vybudovanou ve stylu mramorového chrámu Wat Benchamabopit v Bangkoku. Ctěný Buddha z topazu pochází z Laosu.

Wat Ban Na Muang

tento chrám obsahuje hlavní kapli zhotovenou z keramiky ve tvaru královského člunu Suphannahongse - lodi sloužící při královských náboženských ceremoniích v Bangkoku.

Wat Maha Wanaram

tento starobylý chrám leží na silnici Sappasit. Jeho dřívější jméno bylo Wat Luang Mani Choti Sisawat, později bylo změněno na Wat Pa Yai a potom na jeho současný název. Uvidíte tu posvátnou Buddhovu sochu uctívanou místními obyvateli jménem "Phra Chao Yai Indra Plang".

Wat Chaeng

je na Sappasit silnici ještě na území města. Jeho dobře zachovalý ubosot v dokonalém severovýchodním stylu je jeden z nejstarších v provincii.

Wat Nong Bua

v okolí města, 3 km po cestě č.212 do Amnat Charoen. Chrám je proslaven pravoúhlou chedi podobnou Indické Bodhagaya, místu Buddhova osvícení před více než 2500 lety.

Ban Kan Luang

toto archeologické místo je umístěné ve Wat Ban Kan Luang, 3 kilometry z města po hlavní silnici 212, pak odbočte doprava na hlavní silnici 2050 a po 2 kilometrech jste na místě spravovaném od roku 1992 Fine Arts Department. Objevy zde zahrnují artefakty jako ozdoby, korálky, keramiku a železné sekery. Předpokládá se, že jsou staré přibližně 2 000 let.

Národní muzeum

vystavuje místní artefakty od předhistorických dob až do současnosti. Muzeum je otevřené denně 9.00 -16.00, kromě po, út a národních svátků.

OKRES WARIN CHAMRAP

Wat Nong Pa Phong

6 km z města, vedle silnice č.2178. Tento lesní chrám a meditační centrum byl založen ctěným již zesnulým mnichem Acharn Cha, který naučil mnoho cizinců disciplíně buddhistického rozjímání.

Wat Pa Nanachat

12 km z města, po silnici č.24 a 2193. Tento lesní chrám obývají výlučně žáci zesnulého Acharn Cha. Je častým cílem návštěv cizích mnichů trávících zde čas v rozjímání.

Ban Tha Khong Lek

je na hlavní silnici 226 (Ubon-Si Sa Ket) přibližně 3 kilometry od okresního města (směrem ke škole Warin Chamrap). Tento vesnice vyrábí hliněné nádobí. Hlína důkladně míchaná s dalšími přísadami pochází z řeky Mun celý proces výroby probíhá poze ručně.

OKRES PHIBUN MANGSAHAM

Wat Phu Khao Kaeo

je na svahu kopce v Phibun Mangsahan na hlavní silnici 217 (cca 43 kilometrů od Ubon Ratchathani). V chrám uvidíte krásný ubosot postavený výhradně z keramiky. Uvnitř je množství replik Buddhových soch a obrazů z celého Thajska.

Vodopád Kaeng Saphue (slapy)

je nejkrásnější vodopád (spíše slapová oblast) v provincii Ubon Ratchatani, 45 km na východ od města v Phibun Mangsahan oblasti. Břehy řeky Mun jsou tu populární rekreační oblastí. Slovo "Saphue znamená něco jako "serpentiny". Oblast několikrát navštívil král s královnou.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Běžte matko do komory, jsou tam nohy naší Dory. Kdo se mnou v létě prozkoumá Komory?
Sponzorováno