HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

TRAT

Provincie nacházející se na jihovýchodní výspě Thajska je proslulá těžbou a zpracováním drahokamů, ale dnes je zejména vstupní branou národního mořského parku Ko Chang.MĚSTO (Amphoe Muang)

Svatyně základního kamene

Stojí na ulici Lak Muang Rd. Je to budova v čínském stylu postavená za krále Taksina (Thonburi období) a je vysoce uctívána místními obyvateli.

Wat Bupharam

Z hlavní silnice č.3 (Sukhumvit) proti nemocnici v Tratu odbočte na silnici do Plai Khlong, která vede k Wat Bupharam, vzdálenému dva kilometry. Vybudovaný byl asi v roce 1648 během Ayutthaya období. Charakteristickým znakem je starý dřevěný vihan. Stavební styl a nástěnné malby jsou z ranného Rattanakosin období  s vlivem Čínských prvků. Chrámové muzeum ucchovává řadu cenných památek: zvláště svaté relikvie, Buddhovy sochy v různých pozicích, čínský a evropský porcelán, což ukazuje na čilou obchodní a kulturní výměnu s různými částmi světa v minulosti.

Wat Yothanimit neboli "Wat Bot"

Dříve to bývalo místo konání slavnosti Tue Nam Pra Pipat Sattaya. Při této slavnosti museli státní úředníci vypít nápoj věrnosti vůči své zemi. Dělo se tak v době, kdy král Taksin svolal své armádní úředníky poté, co byla Ayutthaya dobyta Barmánci. Hlavní atrakcí jsou nástěnné malby na kostele.

Wat Saphan Hin

Stáří chrámu se odhaduje na 100 let, ale neexistuje záznam o jeho stavbě. Leží na ostrůvku uprostřed jezírka. Kameny ležící ve vodě tvoří můstek spojující chrám s pevninou.

Laem Sok

Dříve byl palác používaný jako residence pro Krom Luang Chumpornkhet Udomsak, zakladatele Thajského Královského Námořnictva. Poblíž se nachází rybářská vesnice Laem Hin a Ao Cho. Na zboření sloupů chrámu byly využíváni sloni, ale sloupy přesto odolaly. Později byla svatyně opravena a dodnes se těší velké úctě mezi zdejšími obyvateli.

Kampot

Na ulici Lak Muang Rd., v městské části. Byl to dům guvernéra provincie, když francouzská armáda obsadila provincii. Je to třípodlažní budova v koloniálním stylu. Dříve stavba sloužila jako kancelář vlády.

OKRES KHAO SAMING

Wat Saem Tum, Khao To Mo

chrám je místem praktické výuky Dharma uprostřed chladného stínu lesa a orchideí. Na jih odtud se nachází zbytky chrámu Khao To Mo. Byly zde nalezeny kamenné pilíře a pozůstatky starověkého Khmerského chrámu a také velké množství různé keramiky a ozdob. Chrám Wat Saen Tum je přibližně 38 kilometrů od okresu Khao Saming.

OKRES KHLONG YAI

Ban Hat Lek

je poslední hraniční vesnice v Tratu. Je na hlavní silnici č. 318 v okrese Khlong Yai, přibližně 16 kilometrů od okresního města, nebo 89 kilometrů z provinčního města. Po ukončení konfliktů s Kambodžou se stal kanálem pro thajsko-Kambodžský obchod. Je tu také imigrační kontrolní bod (hraniční přechod). Ti kdo tudy chtějí vstoupit do Kambodži ovšem musí mít vízum získané předem.

Pláž Ban Chun

Pláž s údajně nejjemnějším pískem v Thajsku. Přibližně na 59. km silnice č.318 z Tratu do Khlong Yai. K dispozici je tu ubytování.

Khao Lan Thai Red Cross Centre

leží na 48. km silnice Trat-Khlong Yai. Zařízení dříve pomáhalo uprchlíkům z Kambodže v letech 1978 - 1986. Poté co byli uprchlíci repatriováni, bylo uzavřeno. Dnes po adaptaci slouží jako rekreační zařízení. Tel: 0-3952-1621.

OKRES LAEM NGOP

Laem Ngob

Leží 14 km od centra města Trat, po dálnici 3984. Je zde velký přístav, odkud odplouvají lodě na přilehlé ostrovy Ko Chang, Ko Kradat, Ko Wai a Ko Kood. Pro turisty je tu mnoho obchodů se suvenýry a produkty moře.

Ao Tan Khu

Je populární záliv s pěknou pláží, oblíbenou o víkendech zejména místními obyvateli. Najdete ji na 4. kilometru silnice č. 3156 (Ban Saen Tung-Laem Ngop).

Památník námořní bitvy u Ko Changu

Annusorn Sathan Yutthanawi Ko Chang (památník francouzsko-thajské námořní bitvy ze 17.ledna 1941) leží na pláži Laem Ngop. Je tu socha Krom Luang Chumpon Khet Udomsaka obrácená ke Ko Changu a k budově muzea ve tvaru námořní lodi, kde je stálá expozice vojenských artefaktů a dokumentů z námořní bitvy.

Ko Pui

Doprava na tento malý ostrůvek je pohodlná a bezpečná po celý rok. Kokosové palmy zaručují velmi příjemné klima. Zajímavostí je studánka, kterou Thajci používají k osvěžení po koupeli v moři. Toto místo během svého pobytu na ostrově navštívil i král Rama V.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

„ Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky, hlavně k sobě samému... “ Jan Werich
Sponzorováno