HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

TAK

Tak je komunikační centrum severu a centrální provincie pro rozvoj severního Thajska. Zajímavostí je největší thajská přehrada "Bhumibol" o rozloze 16 406,6 km2.MĚSTO (Amphoe Muang)

Svatyně krále Taksina Velikého

Pomník blízko kanceláře Turistického Úřadu Thajska (TAT). Socha nejznámější osobnosti narozené v tomto kraji (1734 - 1782) je součástí každoročních oslav od 28.prosince do 3.ledna. Panovník král Taksin vyhnal Barmánce ze země, když r.1767 zcela zničily tehdejší hlavní thajské město Ayutthayu.

Mokřina Mani Banphot

Tato bažinatá oblast se nachází přímo v centru města, u chrámu Wat Mani Banphot. Uvnitř tohoto chrámu je od 12.století uložena socha Buddhy Chiang Saen Buddha.

Khao Tham

Na vrcholu tohoto 71m vysokého kopce je Buddhova stopa. Obyvatelé provincie vzdávají tomuto místu hold během celého roku, zvláště během svátku Songkran, což je tradiční Thajský Nový Rok, 13.dubna.

Národní park Lan Sang

Nejpřitažlivějším místem parku vzdáleného od města jen asi 17 km jsou krásné vodopády, jako Namtok Lan Sang, Namtok Pha Phung nebo Namtok Lan Liang Ma. Pro ubytování kontaktujte Kancelář Národního Parku na Tel: 579 - 0529, 579 - 4842.

Národní park Taksin Maharat

Původně se park s rozlohou 149 km2 jmenoval Krabak Yai, po největším stromu Thajska. V parku vzdáleném od města asi 26 km najdete hory, kopce, stromy, stále zelený prales, vodopády, průzračně čisté potoky a mnoho vyhlídkových míst. Ubytování se nabízí formou bungalovů, stanů a chatek.

OKRES BAN TAK

Wat Phra Boromthat a staré město Tak

Tento chrám v Amphoe Ban Tak se nachází na místě, které bylo dříve částí města Tak. Je zde mnoho zřícenin, jako např. pagoda na vrcholu kopce. Ta byla podle legendy postavena za vlády krále Ramkhamhaenga ze Sukhothai (vládl v letech 1275-1317) na oslavu jeho vítězství v souboji proti králi Khun Sam Chon.

OKRES MAE SOT

Centrum pro rozvoj a zvýšení životní úrovně domorodých kmenů Doi Musur

Žijí zde 3 domorodé kmeny - Lahu, Lisu a Meo, které se snaží vlastními silami zlepšit svou životní úroveň.

Mae Sot

Toto hraniční město na břehu řeky Moei je vstupní branou do Barmy na druhém břehu. Je to ideální místo k nákupu barmského zboží, zejména látek, drahých kamenů a ozdobných předmětů.

OKRES PHOP PHRA

Vodopád Pha Charoen

97m vysoký řadový vodopád. Najdeme ho mezi 36. a 37. kilometrem na silnici číslo 1090.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Život je jeden velký risk. Tak se neboj riskovat a cestuj!
Sponzorováno