HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


SI SA KET

Si Sa Ket se původně jmenoval Muang Khu Khan. Archeologové předpokládají, že jeho původ sahá do časů Khmerské říše kvůli přítomnosti mnoha khmerských rozvalin. Legenda praví, že Muang Khu Khan (nazývaný také Si Nakhon Lamduan) stál tam kde je nyní Ban Prasat Si Liam Dong Lumduan, Tambon Tuan Yai, King Amphoe Wang Hin a na město byl povýšen až v roce 1759 v době Ayutthayi. Během vlády krále Ramy V. se město přestěhovalo do dnešního místa a provincií pod současným jménem je od roku 1938.MĚSTO (Amphoe Muang)

Somdet Phra Si Nakarin park

na Kasikam silnici, Tambon Nong Khrok, Amphoe Muang, asi 2 km z města. Byl otevřen u příležitosti 60.narozenin královny-matky a má rozlohu 237 rai (379 200 m2). Spravuje ho Vysoká škola zemědělská v Si Sa Ket. Plocha parku je les s hustým výskytem Lamduan květin, dávajících mu příjemnou vůni zejména v únoru až dubnu. Lamduan květina je pro Si Sa Ket rostlina historického významu a dala mu staré jméno "Si Nakhon Lamduan".

Si Sa Ket ZOO

najdete v Rama IX. Chaloem Phra Kiat Forest Park v Non Nong Kwang, 4 kilometry od radnice. Je to tradiční místo odpočinku a zábavy místních obyvatel. K vidění je obvyklá sestava divokých zvířat.

OKRES MUANG CHAN

Prasat Ban Prasat

toto důležité historické místo je v Tambon Muang Chan. Je to svatyně v Khmerském stylu, která byla později upravena podobně jako Prasat Si Khoraphum v provincii Surin. Svatyně zahrnuje 3 cihlové pagody na stejném lateritovém základě obklopené zdí a ozdobené lateritové vchody.

OKRES KANTHARALAK

Útes Pha Mo I Daeng

je v Amphoe Kantharalak, 80 km z Amphoe Muang a 34 km z Amphoe Kantharalak. Silnice k útesu je stejná příkrá cesta jako ke Khao Phra Vihan v Kambodži. Na úpatí hory vede 200 m pěšina. Z vyhlídky je možno pozorovat Khao Phra Vihan který je 1 km vzdálený. V jižní stěně útesu můžeme pozorovat nejstarší basreliéf v Thajsku z devátého století

Prasart Khao Phra Vihan

(někdy psáno Khao Preah Vihean apod.) je skvělá khmerská ruina ale již za hranicí v Kambodži. Stojí na 600 m vysokém kolmém útesu a byl postaven za khmerských králů z 10.-12. století. Konstruovaný je v Bapuan a ranném Angkor stylu. Khao Phra Vihan původně sloužil jako hinduistický chrám. Přestože Thajsko a Kambodža uzavřeli několik dohod o užívání tohoto chrámu (z kambodžské strany k němu není přístup), je třeba se před cestou informovat o aktuální situaci. Od června 2003 je chrám opět přístupný.

Vodopád Phu La-O

Je středně velký vodopád, který má dostatek vody pouze v období dešťů. Najdete ho po levé straně asi po 2,5 km jízdy po silnici Ban Phumisaron-Ban Samrong Kiat.

Prasat Doan Tuan

v Tambon Bung Malu, Amphoe Kantralak, asi 38 km z okresního města na silnici Kantralak Pha Moh E-Daeng. Je to malý starověký Khom chrám umístěný na vrcholu útesu na thajsko-kambodžské hranici.

OKRES KHUN HAN

Samrong Kiat nebo vodopád Pisat

tento prostřední vodopád je asi 8 m vysoký. Voda padá dolů v mnoha vrstvách do průzračné tůně ideální pro plavání. Okolní oblast je stinný les s liánami a tropickou flórou. Dostaneme se k němu po silnici č.2111 (odbočením vlevo v Amphoe Khun Han na nezpevněnou silnici - 16 km).

Huai Chan nebo vodopád Kanthrom

v Tambon Kanthrom, 24 km z Amphoe Khun Han. Tento vodopád je obklopen různými tropickými rostlinami. Silnice vede přímo k tomuto krásnému vodopádu.

Vodopád Prom Wihan

je krásný vodopád v Amphoe Khun Han s příjemným prostředím směsi stromů a květin - dokonalé místo pro odpočinek. Z vysokého útesu blízko vodopádu je krásný celkový pohled na okolní oblast. Vodopád je snadno přístupný a můžeme se odtud vydat k průsmyku vodopádu Huai Chan (10 km).

Prasat Tamnak Sai

v Ban Tamnak Sai, Tambon Mat Dong, Amphoe Khun Han. Je to jediná cihlová struktura na pískovcovém základě v upraveném okolí. Svatyně má rozměry 4 x 4 m s jediným vchodem na východně, další 3 vchody jsou falešné. Rámy dveří jsou zhotovené z pískovce.

Wat Lan Khuad (chrám milionu lahví)

v Sukhaphiban, Amphoe Khun Han, 61 km ze Sisaket. Říká se mu také Wat Pa Maha Chedi Kaew a náboženské budovy a další struktury zde jsou ozdobené miliony skleněných láhví různých barev a tvarů vytvářejících fascinující vzory.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Nikdy nevěř taxikáři!
Sponzorováno