HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

SAMUT SONGKHRAM

Samut Songkhram je pobřežní provincie v ústí řeky Mae Klong, jihozápadně od Bangkoku (po silnici č.35). Oblast je nížina s mnoha kanály. Pěstuje se tu zejména hroznové víno, čínská švestka, pomelo, guava a kokosové ořechy.Kostel Panny Marie

nebo také nazývaný Asanawihan Maephrabangkerd je 4 km na sever od Bang Khonthi na cestě do Bang Nok Khwaek. Katolický kostel byl vybudovaný v roce 1890 s francouzskou gotickou architekturou a ozdobený barevným sklem. Dnes je to místo uctívání více než 400 křesťanských rodin žijících v této oblasti.

Don Hoi Lot

Tato proslulá atrakce je dosažitelná po silnici č.35 a pak 5 km po příjezdové komunikaci doleva. Je to písečná mělčina v ústí řeky Mae Klong s obrovským množstvím ústřic. Nejvíce je jich tu během suchého ročního období (duben - květen). K dispozici je mnoho restaurací a stánků prodávajících různorodé dary moře.

In Chan - socha siamských dvojčat

je v Tambon Lad Yai, 4 km ze Samut Songkhram, po Ekachai silnici. Je postavená na památku slavných siamských dvojčat, která se narodila v této provincii v roce 1811.

Khai Bang Kung

byla stará námořní základna vybudovaná během pozdně Ayutthayského období. Najdeme tu starou kapli s velkou štukovou sochou Buddhy a nástěnné obrazy. Dostaneme se sem od mostu přes řeku Mae Klong u kostela Panny Marie, pak zahneme vlevo a pokračujeme dalších 10 km.

OKRES AMPHAWA

Wat Amphawan Chetiyaram

Tento chrám je zasvěcený rodině Na Bang Chang. Původně to byl dům matky krále Ramy II. Kaple a starožitnosti uvnitř chrámu obsahují krásné umělecké práce architektury ranného Rattanakosin období.

Wat Bang Khae Yai

Lokalizovaný na západním břehu řeky Mae Klong proti Historickému parku krále Ramy II. Chrámové budovy zdobí krásné nástěnné obrazy zobrazující příběhy o thajsko-barmských válkách. Tyto obrazy dokončené během vlády krále Ramy II. jsou jedny z nejvzácnějších v Thajsku. Jsou kolorované barevným práškem a jejich hodnot spočívá především v dovednosti historických umělců.

Wat Chulamani

je starověký chrám umístěný na břehu Khlong Amphawa. Vzadu za ním je oblast která byla užívaná jako sídlo Somdet Phra Amarintharamat a Somdet Phra Suriyentharamat, královen krále Ramy I. a krále Ramy II. Tento chrám vybudoval Thao Kaeo Phluk (Noi) během Ayutthaya údobí.

Wat Phet Samut Woravihan

Tento chrám je umístěný ve středu města. Lidé se sem přichází poklonit "Luang Pho Wat Ban Laem" - staré Buddhově soše uchovávané v kapli. U přístavní hráze blízko chrámu je možno najmout lodi k plovoucímu trhu Damnoen Saduak.

OKRES BANG KHONTHI

Wat Charoen Sukharam Worawihan

je 5 km na sever od Amphoe Bang Khonthi. Návštěvníci mohou krmit obrovské množství ryb v kanálu před chrámem.

Historický park Krále Ramy II.

Tento park byl postaven na památku "krále-básníka" a patrona umění který vládl 1809-1824. Najdeme ho v zahradě na břehu řeky na místě narození krále Ramy II. Tvoří ho skupina typických thajský domů uprostřed oblasti. Nyní jsou užívané jako muzeum a uvidíme tu sochy krále Ramy II. a výstavu jeho prácí. Okolí pokrývají stromy a rostliny všech druhů nalezených v thajské literatuře. Park je 5 km za městem po cestě č.325 a pak ještě 1 km. Otevřeno je denně 9.00 - 17.00.

Orchideová farma

je 7 km z města na cestě č. 325. Orchideje zaplňují celou oblast, která částečně slouží jako motýlí zahrada. Na prodej jsou suvenýry a produkty ze Samut Songkhram. Otevřeno je denně.

Tao Tan

Palmový cukr je proslulý kvalitní produkt ze Samut Songkhram. Když je kokosová palma stará asi 3-4 roky, začne se nařezávat tak, aby farmář mohl sbírat sladkou šťávu, kterou pak zvolna vaří nad ohněm do té doby, než zhnědne a odpaří se voda. Místo kde se vyrábí palmový cukr se jmenuje "Tao Tan" a najdeme jej mezi 30.-32. km na cestě č. 325. Je přístupné turistům.

Plovoucí trh Tha Kha

Tambon Tha Kha, 10 kms z města po cestě č. 325 a pak ještě 5 km po příjezdové komunikaci. Plovoucí trh se koná každý měsíc druhý, sedmý a 12. den lunárního kalendáře a také každou sobotu a neděli od 7.00 až do poledne.

FESTIVALY

Festival v historickém parku Krále Ramy II.

se koná v únoru každým rokem. Oslavy zahrnují představení umělecká, kuchařská, řemeslných produktů, zahradnické výstavy a soutěže a tradiční thajská hudební a divadelní představení

MÍSTNÍ PRODUKTY

Bencharong

tato umělecká forma vzorovaného nádobí byla užívaná na stolech šlechty. Její jméno znamená "pět barev" - obvykle červená, černá, modrá, žlutá a zelená. Pro její výzdobu se může použít právě jen těchto pět barev, ačkoli někdy se přidává i zlato. Glazura je aplikovaná ručně a vzor je drobný a složitý. Toto umělecké řemeslo dnes ovládá již jen málo lidí - např. v Amphawa, proto je dnes Bencharong velice vzácný a vyhledávaný.

Klong Kone krevetová pasta

je slavný místní produkt expedovaný do mnoha provincií. Mezi další produkty patří mořské plody a zejména ústřice Don Hoi Lot.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Chcela by som sa poďakovať tvorcom tejto stránky.Verím, že mi pomôže splniť si sny. =)
Sponzorováno