HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

SAKON NAKHON místo k rozjímání

Sakon Nakhon se nachází na severovýchodu Thajska. Najdeme tu lesnaté horské pásmo Phu Phan a řadu chrámů vhodných k rozjímání. Tyto chrámy jsou také proslulé dobře známými mnichy vedoucími zde meditace.MĚSTO (Amphoe Maung)

Wat Phra That Choeng Chum

je historické místo původního Sakon Nakhon. Má omítnutou cihlovou pagodu čtvercového základu, 24 m vysokou. V kapli najdeme Buddhovu sochu Luang Pho Ong Saen.

Nong Han

je velké sladkovodní jezero o rozloze 123 km2. Je to křižovatka mnoha vodních cest a také hlavní zemědělské a rybářské středisko provincie. Na jeho břehu vyrostl veřejný park a je tu také Sa Phang Thong, starověký bazén vybudovaný ve stejné době jako Phra That Choeng Chum.

Expozice Isanských sladkovodních ryb

je v rybářské stanici v Sakon Nakhon na Sai Sawang silnici. Centrum má expozici sladkovodních ryba a různých druhů zvířat žijících na severovýchodě.

Muzeum Phra Archan Man Phurithatto

je na Suk Kasem silnici ve Wat Pa Sutthawat. Muzeum je postavené z pálených keramických dlaždic a vystavuje voskovou figuru proslulého mnicha Phra Achan Man a artefakty z jeho života.

Saphan Hin nebo Saphan Khom

je přírodní úkaz dlouhý 8 m tvořící most umístěný před vstupem do města u staré khmerské silnice Sakon Nakhon-Udon Thani.

Sakon Nakhon kulturní centrum

je v Sakon Nakhon Rajabhat institutu, 6 km z města na silnici Sakon Nakhon-Udon Thani. Exponáty zahrnují kuchyňská náčiní různých kmenů provincie a další historické předměty.

Phra That Dum

je v Tambon Ngew Don, 3 km z města na cestě ke škole Phatthana Suksa. Původně tu byly 3 cihlové Khmerské pagody na stejném lateritovém základu, ale dnes stojí jediný. Pagody byly postavené v 11. století.

Svatyně Phra That Narai Cheng Weng

je 5 km z města na silnici do Udon Thani. Pískovcová pagoda stojí na lateritovém základu. Má krásně zdobené překlady, vchody a okna. Traduje se, že ji vybudovaly ženy, které soutěžily s muži, kteří postavili Phra That Phu Phek. Pochází z 10.-11. století.

Pan Mo - hrnčířská vesnice

je v Ban Chiang Khrua, 15 km po silnici do Nakhon Phanom. Vyrábí se zde poháry, hrnce, nádoby a květináče. Vše je možno levně nakoupit.

Vodopád Pricha Suksan

je v horském pásmu Phu Phan, 17 km po silnici Sakon Nakhon-Udon Thani a pak ještě 10 km nalevo. Vodopád je skalní plošina a dá se tu dobře koupat.

OKRES PHU PHAN

Palác Phu Phan Ratchanivet

v horském pásmu Phu Phan na silnici Sakon Nakhon-Kalasin, 13 km z okresního města. Je to královské sídlo při návštěvách severovýchodu.

Kong Ping Ngu

14 km z Amphoe Muang. Je součástí silnice Sakon Nakhon-Kalasin. Tato silnice vinoucí se jako had vzbudí zájem největším kilometrovníkem v Thajsku. Je z ní snadný přístup k řadě vodopádů jako Heo Sin Chai, Tat Ton a Kham Hom.

Národní park Phu Phan

pokrývá rozsáhlou oblast džungle na severovýchodu. Správa parku se nachází na silnici č. 203 do Kalasin. Mezi největší zajímavosti zde patří vyhlídka Pha Nang Moen (700 m pěšky) a Lan Sao E, přirozená skalní plošina na útesu (2 km).Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Neodkládat na zítra? Tak se sbal!
Sponzorováno