HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

SA KAEO

Sa Kaeo byla nově ustanovená provincií v roce 1993 z bývalého Amphoe Sakaeo na východě provincie Prachinburi.Národní park Pang Sida

Park má rozlohu 844 km2 a byl vyhlášen v roce 1982. Návštěvníky sem láká především hojnost lesů a divoké a vzácné zvěře. Nevšední krásou oplývá především mnoho meandrů a zátok řeky Bang Pakong a řada vodopádů:

Vodopád Pang Sida

je umístěný asi 800 m od kanceláře parku. Padá z výšky 10 metrů do mělkého jezera, které přechází do řady dalších malých jezírek mezi skupinami skalních formací. Oblast je obklopena různorodými stromy, které dodávají tmuto místu stinnou a klidnou atmosféru. Je proto velmi populární pro pknik. Zejména v období dešťů má hodně vody.

Vodopád Pha Takien

v nejbližším okolí vodopádu Pang Sida, od kterého sem vede hezká stinná stezka (asi 2.5 km).

Vodopády Kwae Maka

přibližně 46 km od kanceláře parku. Voda teče dolů z výšky 70 metrů. Vede odtud stezka k dalším 4 vodopádům - Rak Sainoi, Lan Hin Yai, Suan Mun Suan Tong a Marntara.

Centrum chovu divoké zvěře Chong Klambon

v Tambon Nong Mahkfai, Amphoe Wattana Nakhon, po silnici kolem nádrže Pass Ta Krabak, po 500 m zahnout vlevo a pak ještě 3 km.

Prasat Sa Dok Kok Thom

Toto starověké místo je umístěné v Moo 3 Ban Nong Samet,Tambon Kok Soong, King Amphoe Kok Soong. (silnice č.348 z Aranyaprathet do Ta Phraya a pak č.3381) . Skládá se z 3 prasatů, vodních nádrží a pískovcových obvodových zdí. Archeologové předpokládají, že byl postaven v 10. století a byl užívaný pro hinduistické náboženské ceremonie. Chrám je částečně zarostlý pralesem a probíhají tu archeologické práce. Protože se jedná o hraniční území je třeba se informovat o podmínkách vstupu.

Prasat Khao Noi

je umístěný ve Wat Khao Noi See Chompoo, Tambon Khlong Namsai. Přibližně 12 km jižně z Aranyaprathet. Toto starověké místo se nachází na vrchu malé hory vysoké asi 80 m.

Ban Khlong Leuk, thajsko-kambodžský příhraniční trh

6 km na východ z Aranyaprathet k hranici. Je to důležité obchodní místo mezi 2 zeměmi. Většina zboží sem přichází z Kambodži, například, zlato, kuchyňské nádobí, šaty a sušené jídlo. Nedaleko od trhu je skutečný hraniční přechod

OKRES WATTANA NAKHON

Centrum divoké zvěře Chong Klambon

Podle přání jejího veličenstva královny, je to místo pro bádání, studium a chov divoké zvěře. Jsou tu k vidění různé druhy například: zoborožec, špaček, kachna, jelen, opice, medvědi atd. K dispozici je také informační centrum s ukázkami divoké zvěře a různých rarit.

FESTIVALY

Melounový festival

Duben / květen - koná se v době sklizně melounů. Součástí jsou průvody, soutěže melounů a dalších různých zemědělských produktů a kulturní vystoupení.

Sakaeo východní kulturní festival

Prosinec - koná se na začátku prosince. V tomto festivalu uvidíte slavnostní průvod, soutěže zemědělských výrobků a thajských sladkostí, sportovní soutěže a další různé aktivity.

MÍSTNÍ PRODUKTY

Dřevěné výrobky vyráběné z různých typů dřeva můžete vidět a koupit na trhu při silnici v Amphoe Wang Nam Yen.


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Zrušení vízové povinnosti -dobře nebo špatně?