HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

PRACHUAP KHIRI KHAN

Poté, co bylo staré město opuštěno po pádu království Ayutthaya, bylo znovu osídleno roku 1845, za vlády krále Ramy IV. Nyní je provincie známá spíše díky přírodní kráse zdejších pláží a hor. Hua Hin, hlavní atrakce provincie je jedním z nejoblíbenějších přímořských resortů Thajska nejen mezi Thajci, ale i mezi zahraničními návštěvníky.Khao Chong Krachok neboli Zrcadlová hora

Z úpatí hory na severu města vede k chrámu na jejím vrcholu 395 schodů. Je odtud divukrásný výhled na záliv lemovaný vysokými skalisky, malá pagoda a skupina agresivních opic. Teprve když vyšplháte nahoru, pochopíte, proč se Prachuap Khiri Khan říká "Thajské Rio de Janeiro".

Ao Manao

Tato nádherná zátoka je pod správou Královského Thajského Letectva. Leží 5 km jižně od města. Za 2.světové války to bylo bojiště mezi thajskou a japonskou armádou. Ubytování musí být rezervováno s předstihem na 53.Squadrom, Tel: (032) 61 1017, 61 1031, linka 2146.

Wa Ko

Místo má historický význam od dob vlády krále Ramy IV. Král podnikl výlet do Wa Ko, aby se stal svědkem zatmění měsíce. Dlouhá pláž s bílým pískem lemovaná borovicemi nabízí jedinečnou atmosféru. Leží na 335 km dálnice 4,12 km jižně od města.

Park kamenů Khao Hin Thaen

Leží západně od města. Na 331.km dálnice 4 je odbočka doprava a dále ještě 8 km. Mezi obrovskými kameny jsou úzké stezky, které vedou ke kamenným polím na vrcholu hory, odkud je krásný výhled na město a moře.

Dan Singkhon

Hraniční přechod mezi Myanmarem (Barma) a Thajskem leží v Tambon Khlong Wan, 4km od Parku kamenů Khao Hin Thoen. V minulosti to bylo strategické místo při vojenských přesunech.

HUA HIN

Leží na východní straně Thajského zálivu, 200 km jihozápadně od Bangkoku. Hua Hin je tradiční plážové středisko Thajska. Roku 1920 si zde král Rama VII. nechal vystavět letní residenci. Založil tak módu pro lidi z vyšší společnosti, kteří do Hua Hin ujíždí před horkem v Bangkoku. Současná královská rodina pokračuje v tradici, a jezdí do Hua Hin na několik dní v roce.

Pláže

Hua Hin má nádhernou pláž, která vychází z kamenné pevniny. Kamenná masa rozděluje pláž na dvě části na jedné je rybářský přístav a druhá je 3 km dlouhá pláž s buddhistickými chrámy na jihu. Hua Hin je výborně zařízené plážové středisko se všemi druhy vyžití. Ale oproti Pattayi na druhé straně zálivu nabízí Hua Hin klidné prostředí, které si zachovává typicky thajskou atmosféru. Hua Hin je ideální pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří chtějí uniknout shonu velkoměsta.

Železniční stanice Hua Hin

jedna z nejkrásnějších železničních stanic Thajska je chloubou místních obyvatel. Postavena byla za vlády krále Ramy VI.

Umělecké a řemeslné centrum Hua Hin

Centrum je umístěno ve starém, typicky thajském domě, na ulici Naepkhehat Rd. Je zde uložena sbírka prací moderního thajského umění, starého nábytku a mnoha obrazů s motivy minulosti Hua Hin.

Národní park Hat Wanakon

22 km jižně od Prachuap Khiri Khan. Je zde krásná, 7 km dlouhá pláž lemovaná borovicemi.

Khao Takiap

Kopec je vzdálen od Hua Hin pouze 4 km a jezdí sem místní minibus. Na vrcholu je chrám, k němuž vede cesta. Blízká pláž Khao Takiap nabízí bungalovy k ubytování.

Palác Klai Kangwon

Palác nechal postavit král Rama VII. roku 1926 na severu Hua Hin. Palác se skládá ze tří residencí ve španělském stylu otočených k moři. Španělský styl byl vybrán, protože vyhovuje tropickému klimatu Thajska a splňuje funkci letní residence.

Ao Bo Thonglang

Leží 4 km za Ao Mae Ramphung, podél plážové silnice. Je zde čistá pláž s bílým pískem ideální k plavání.

Ko Thalu, Ko Sang a Ko Sing

3 malé ostrovy ideální k rybolovu. Cesta z Ban Pak Khlong zabere 20 minut.

Národní park Khao Sam Roi Yot

Byl vyhlášen jako první pobřežní národní park 28.června 1966. Má rozlohu 98 km2 a nachází se přibližně 300 km jihozápadně od Bangkoku a 63 km jižně od Hua Hin v provincii z Prachuap Khiri Khan. Jméno Khao Sam Roi Yot lze doslova přeložit jako "hora s tři sta vrcholy". Název si vysloužil podle dramatických vápencových skalních útesů, které ční nad vodami a zalesněným vnitrozemím až do výšky 650 metrů. V lidové slovesnosti existuje i několik půvabných pověstí o vzniku jeho jména. Jedna z nich hovoří o 300 zkamenělých námořnících ze ztroskotané čínské obchodní lodi. Zvláštnímu rázu krajiny dodávají svoje kouzlo i brakické oblasti mangrovů a sladkovodní močály, které jsou hnízdištěm pro tisícovky migrujících ptáků.

Národní park Kaeng Krachan

Je největší thajský NP a zachovává si pověst místa s nejzachovalejším deštným pralesem v Thajsku s unikátním zastoupením flóry (včetně orchideí), je ideální pro turistiku, pozorování divokých zvířat, ptáků (400 druhů) a motýlů. Při troše štěstí je možno vidět divoké slony (více než 200), bizony, různé druhy vysoké zvěře, opice, hady a krokodýly. V minulosti zde byli také chyceni čtyři bílí sloni, kteří byli podle tradice darováni králi. V parku žije dále několik desítek druhů ohrožených zvířat (medvěd, tygr, leopard atd.). Setkání s nimi ovšem není záležitostí pro turisty.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jen blázen by šel, tam kam já jel.
Sponzorováno