HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

PHICHIT - Krásné město

Phichit je situován ve spodní části severní oblasti Thajska. Město Phichit neboli "Krásné město" pravděpodobně založil Phraya Khot Thabong v roce 1056. Během Sukhothai období (1238-1350) bylo pojmenován "Sa Luang" a bylo jedním z důležitých měst království Sukhothai. Phichit byl přejmenován znovu v Ayutthaya období (1350-1767) na "Okhaburi" (město v močálu). Narodil se zde král Ayutthayi Sanphet VIII. neboli "Phrachao Sua". Provincií se stal za vlády krále Ramy V. (1868-1910).MĚSTO (Amphoe Muang)

Wat Tha Luang

tento chrám je situován na západním břehu řeky Nan. Najdeme tu vysoce uctívanou bronzovou sochu Buddhy v Chiang Saen stylu v postoji podrobování se zlu. Jmenuje se "Luang Pho Phet" a je v klíně široká 1,4 metru.

Bung Si Fai

je 4800 akrů velký močál asi 1 km západně od Phichit. Chovají se zde ryby a je pokrytý lotosem, který je místními obyvateli zpracováván.

Suan Somdet Phra Si Nakharin

je park ve stejné oblasti. Je to hezké místo pro odpočinek a piknik vyhledávané Thajci zejména za svítání a za západu slunce. Rozloha je 170 rai (68 akrů), z toho jen 50 rai je pevná země a zbytek jezero. Vstup do parku je u symbolu provincie - velké hlavy krokodýla Chalawan.

Krokodýlí auditorium

je zvláštní stavba vybudovaná ve tvaru obrovského krokodýla, protože Phichit byl kdysi plný krokodýlů. Hlavní "funkční" díl je žaludek, do kterého se vejdou 3 osoby. Jeho další rozměry jsou následující: 38 metry dlouhý, 3 metry vysoký a 4,5 metru má rozevřená tlama. Uvidíme tu také rybí akvárium, které je otevřené denně 10.00 - 18.00.

Středisko místních produktů

zde jsou na prodej místní produkty a upomínkové předměty: košíkářské zboží z vodního hyacintu, tkniny z Ban Po Daeng, míchaný tamarind atd. Středisko je otevřené každodenně kromě pondělí.

Park "staré město"

je umístěný na silnici Phichit-Wang Chik, 8 km z Phichitu. Předpokládá se, že tady stál před 900 lety starý Phichit. V parku je také arboretum - klidné uvolňující místo pro místní lidi. Dalšími atrakcemi zde jsou: Ko Si Mala, Tham Chalawan a pozoruhodný soubor soch nejdůležitějších postav thajské literatury zvaný "Kraithong".

Svatyně základního kamene města

byla umístěna ve druhém poschodí této dvoupodlažní stavby. Socha "Phaya Khottabong" nebo také "Pho Pu" se nachází v přízemí. Stavba je obklopená mnoha stromy, které poskytují příjemný stín. Navíc je tam i zábavní pavilon.

Wat Mahathat

tento chrám je umístěný přibližně 300 m od Wat Nakhon Chum, také v oblasti starého města a předpokládá se že byl vybudován v Sukhothai období. Našly se zde vykopávky uměleckých předmětů a Buddhovy sochy z různých období.

Tham Chalawan

jeskyně je uváděná již v literárním díle "Krai Thong" napsaném králem Ramou II. Je 1m široká, 1,5 m dlouhá a 4 m hluboká. Místní legenda vypráví o tom jak před 70 lety mnich z chrámu Wat Nakhon Chum sestoupil se svíčkou do jeskyně, ale než se dostal na dno, svíčka zhasla. Proto nikdo nemůže říct jak krásná je jeskyně uvnitř. Dnes má jeskyně menší hloubku protože byla postupně zničena časem. U vstupu do jeskyně se nachází sochy Krai Thong a Chalawan.

Wat Nakhon Chum

je starověký chrám umístěný v Tambon Muang Kao v oblasti starého města, 11 km z Phichitu. V minulosti se tu konal starobylý obřad pití vody. Stojí tu svatyně původního základního kamene města a 800 let stará socha Buddhy.

Wat Rong Chang

je lokalizovaný v Tambon Rong Chang, na silnici Phichit-Wang Chik, 5 km od města. Za vlády Phraya Kottabong se tato oblast nazávala "Kong Chang" (sloní shromaždiště), protože to byla oblast odpočinku slonů a jejich mahutů. Uvnitř chrámu se nachází 3 obří Buddhové v různých pozicích. Nejzajímavější je ovšem velká chedi s podzemní místností vyloženou 84 000 cihlami, na nichž je napsaná buddhistická bible. Stavba této tajné místnosti je konstruována tak aby odolala neočekávaným událostem jako je např. nukleární válka, která by mohla zničit jiné existující buddhistické bible na světě.

Wat Khao Rup Chang

tento chrám najdeme přibližně 15 km na jih od Phichitu na silnici do Taphan Hin. Na vrcholu kopce s bílými skalami ve tvaru slona se nachází svatyně, kráčející Buddha a replika Buddhovy stopy.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Kdo čeká od života mnoho, riskuje zklamání.
Sponzorováno