HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

PHETCHABUN - Město diamantů

Phetchabun je starověké město s řadou zajímavých a historicky důležitých míst. Najdeme ho ve spodní části severního Thajska, 346 km z Bangkoku. Oblast je rovina obklopená kopci, hlavní řeka protékající provincií je Pa Sak. Jméno města vzniklo zřejmě ze slova "Phuechapura" ("úrodné místo nebo místo oplývající úrodou") a až později se změnilo na Phetchabun ("místo oplývající diamanty").Město samé bylo zřejmě postaveno ve dvou různých periodách ve stejné oblasti. Nálezy z chrámu Wat Mahathat a dalších starověkých chrámů ukazují že počátek Phetchabunu je třeba hledat v Sukhothaiském království. Město bylo prohlášeno za archeologické naleziště.

MĚSTO (Amphoe Muang)

Huai Pa-Dang zavlažovací nádrž

byla vyt vořena výstavbou hráze pro zavlažování účely 8 km západně od města (na silnici č.2006). Je to příjemné místo pro zábavu a piknik s kulisami hor v pozadí, zvláště ráno a pozdě odpoledne.

Wat Traiphum

chrám na Phetcharat Rd. skrývá Buddhovu sochu pojmenovanou Phra Buddha Maha Thammaracha, který pochází z období vzniku Petchabunu. Je vytvořen v ozdobném Lopburi stylu a podle legendy byl nalezen v řece Pa Sak před chrámem Wat Triphum a byl v tomto chrámu instalován. Později záhadně zmizel a byl znovu nalezen na dně řeky. Z toho důvodu se každoročně slaví svátek s průvodem městem a Phra Buddha Maha Thammaracha je guvernérem Phetchabunu nesen do řeky, což by mělo přinést zdar městu a jeho obyvatelům.

Wat Mahathat

je starověký chrám pocházející ze Sukhothai období. Najdeme tu Phum Khao Binth - stylizovanou pagodu z roku 1383 obsahující Buddhovy relikvie (Orrahan svatý popel) a několik malých soch Buddhy různých stylů. Dvě pochází z U-Thong období a jsou v klíně 36 palců široké. Jedna se nachází v hlavní kapli a další je ve viharu Wat Mahathat.

OKRES KHAO KHO

B.N. Farma

tato farma je umístěná na silnici Lom Sak-Phitsanulok (asi na 100 km). Má rozlohu 1000 rai a je velmi proslulá pěstováním chladomilné zeleniny jako salát, cibule, mrkev, Japonská okurka, petržel, brokolice a lychee. Proslulé jsou místní jahody a květiny jako karafiát, gladiola, ester atd.

Památník Khao Kho

tento památník byl postaven k uctění statečnosti civilistů, policistů a vojáků, kteří obětovali životy v boji proti partyzánům (komunistickým) v oblasti tří provincií: Phitsanulok, Phetchabun a Loei v létech 1978 - 1982. Památník stojí nad městem Khao Kho a byl postaven z mramoru s trojúhelníkovým profilem. Trojúhelník symbolizuje spolupráci tří složek: civilisty, policii a armádu.

Palác Khao Kho

je umístěný v Khao Ya, Tambon Thung Samor. Dvouposchoďový palác o 15 místnostech v jedinečném půlkruhovitém půdorysu byl vybudován jako královský palác. Zahrada je ozdobená malebnými rostlinami a květinami chladného podnebí.

Muzeum zbraní

najdeme nad městem Khao Kho na místě bývalé důležité dělostřelecké pozice. Muzeum vystavuje řadu historických zbraní.

OKRES LOMSAK

Nástěnné obrazy ve Wat Nasai

chrám Wat Nasai nebo Wat Simongkon je umístěný v Ban Nasai, Tambon Wangban. Starověké krásné nástěnné obrazy na zdech kaple zobrazují příběhy Buddhova života (10 reinkarnací) a odrážejí způsob společenského života v každém převtělení a různá povolání: lov a rybolov, námořní obchod, čínské dělníky s copy, peklo a ráj atd.

Květinová zahrada Pha Muang

je místo u velkého močálu s hezkou atmosférou. Dříve se nazývalo "Nong Naree". Najdeme ji na silnici do Naree Phattana, Mu.5 Tambol Sa-Kieng, 2 km z města.

Památník krále Pha Muang

tento památník je postaven na památku statečnosti a slávy krále Pha Muang, který spolupracoval s králem Bang Klang Thao, guvernérem Muang Bangyang, jenž porazil Khméry ze Sukhothai, tehdejšího hlavního hraničního sloupu Khmerské říše a ustanovil ho hlavním městem thajského království. Král Pha Muang byl také jmenován králem Bang KlangThao jako král Sukhothaiské dynastie. Památník krále Pha Muang je umístěný v Pho Khun Pha Muang Boyscout Camp, 3 km z Lomsaku.

Národní park Phu Hin Rong Kla

tento park je historické bojiště konfliktů ideologie náboženství a politiky. Jsou tu k vidění rozvaliny a zbytky budov úřadů, nemocnice, politické a armádní školy a vodní čerpadlo. Okolní také poskytuje nepopsatelně krásné přírodní scenérie. Oblast kamenné platformy s hlubokými trhlinami se nazývá "Lan Hin Taek" a jeden z vyčnívajících balvanů se nazývá "Lan Hin Pum". Dále je tu také několik krásných vodopádů. Phu Hin Rong Kla je přístupný po silnici Phetchabun-Lomsak a je zde možné se ubytovat. Tel: 579-7223.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Nikdy není pozdě na cestování.
Sponzorováno