HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

NONTHABURI

Nonthaburi leží v úrodné nížině povodí řeky Chao Phraya. Toto město je plné ovocných a květinových plantáží, stejně jako starobylých chrámů. Je lehce dostupné po silnici i po řece. V minulosti bylo Nonthaburi součástí Ayutthajského království. Roku 1943 bylo připojeno k Bangkoku a roku 1946 prohlášeno jako provincie.MĚSTO (Amphoe Muang)

Muzeum antropologie

je první přírodovědecko-historické muzeum v Thajsku (otevřeno 1961). Je umístěné za bývalou městskou radnicí a vystavuje exponáty o vývoji rostlin, zvířat, lidí a země. Artefakty zahrnují Buddhovy obrazy stejně jako porcelánové starožitnosti. Muzeum je otevřené od úterý do soboty od 08.30 k 16.30. Vstup zdarma.

Joe Louis Theatre

je loutkové divadlo umístěné za kanceláří Ministerstva zdravotnictví. Představení připomínají tradiční výpravné thajské divadlo Khon. Každá loutka vyžaduje tři loutkoherce, kteří se pohybují na jevišti v kostýmech spolu s loutkou. Hraje se příběh Ramayana. V současné době je toto divadlo jediné svého druhu a Joe Louis (nebo jiným jménem Sakhon Yangkhiaosot), který oživil toto umění byl jmenován národním umělcem v roce 1996. Představení se konají denně od 09.30 do 11.00. Vstupné je 600,- THB.

Kanchanaphisek park

je umístěný za Wat Chaloem Phra Kiat. Pokrývá oblast 40 akrů. Byl otevřen u příležitosti 50. výročí nástupu na trůn krále Bhumibola Adulyadeje jako místo zábavy pro veřejnost. Park má pěknou sbírku vodních rostlin, květin a ryb. Je otevřený denně od 06.00 do 18.00.

Institut thajského tradičního lékařství

(ITTM) najdete na Tiwanon Rd. v budově Ministerstva zdravotnictví. Byl zřízen pro rozvoj a podporu thajského tradičního lékařství a jeho propojení se státním zdravotním systémem jako alternativa pro lidi pečující o své zdraví. Je otevřený denně 08.30 - 16.30 odpoledne. Vstupné je 150,- THB.

Královské přístaviště

Je průchozí pavilón se čtyřhrannou střechou, obklopený třemi tradičně vyřezávanými dřevěnými pavilóny z týkového dřeva zdobeného zlatem a barevným sklem. Konala se tu řada královských ceremonií. V blízkosti stojí skupina šlechtických týkových domů a u řeky bývalé sídlo guvernéra provincie. Je to také brána do okolních ovocných sadů (durian, mangosten, jackfruit, kokosový ořech).

Wat Chaloem Phra Kiat

je královský chrám umístěný na západ od řeky Chao Phraya. Byl postaven z iniciativy krále Ramy III. a byl věnován jeho matce a prarodičům, kteří pocházeli z této oblasti. Dokončen byl za Ramy IV. Stavba je kombinací thajského a čínského stylu. Jeidnečný ubosot má mozaikovou střechu z hliněných tašek a spoustu barevné čínské mozaiky v průčelí.

Wat Chomphu Wek

je v Tambon Tha Sai na Sanambin Nam-Nonthaburi Road. Chrám byl postaven v roce 1757 v pozdním Ayutthaya stylu. Atraktivní stará kaple je zdobena obrazy ze života Buddhy a najdeme tu i dva stojící Buddhy v Sukhothaiském stylu. V areálu stojí Mon pagoda nazývaná 'Phra Mutao' vybudovaná Monskými mnichy v roce 1917 a jsou tu uloženy Buddhovy relikvie.

Wat Chotikaram

chrám také nazývaný Wat Sam Chin (postaven v roce 1807) najdete v Tambon Bang Phai. Krásné plastiky z čínského porcelánu byly přidány k okenním rámům kaple, jejíž dveře jsou provedeny rovněž v čínském stylu. Návštívit ho můžete po cestě do Wat Sangkhathan. Po cestě je umístěno několik ukazatelů.

Wat Khema Phirataram Ratchaworawihan

je na východním břehu řeky Chao Phraya v Tambon Suan Yai, 2 km na jih od středu města. Chrám o rozloze 10.4 akru byl postavený během Ayutthaya období a později za krále Ramy II. dostal jméno 'Khema'. Za krále Ramy IV. byl přejmenován  na 'Wat Khema Phirataram' a byl rekonstruován. Za ubosotem stojí 30 m vysoká pagoda 'Phra Maha Chedi' s řadou Buddhových soch v Ayutthaya-stylu, které sem byly přeneseny z paláce Chan Kasem. Součástí chrámu je i trůnní sál a královská rezidence.

Wat Prasat

byl postaven za krále Naraie Velkého (pozdní Ayutthaya období). Ubosot v Mon stylu je zdobený garudami a královskými lvy. Má také zvláštní tvar džunky, jež umožňuje snadné proudění chladného vzduchu. Malířská výzdoba je práce místních umělců a jsou to nejstarší obrazy v Nonthaburi. Chrám je pod zvláštní ochranou státu a probíhá tu řada studií.

Wat Sangkhathan

chrám původně nazvaný Wat Sarikho byl postaven v pozdním Ayutthaya období  a uchovává Luang Pho To - Buddhovu sochu v pozici Sadung Man. Později byl chrám  opuštěn, ale venkované pokračovali ve vzdávání poct Luang Pho To, takže  mniši usídlení poblíž vybídli k Sangakhathan. Slovo 'Sangkhathan' doslovně znamená "dávat oběti mnichům". Odtud tedy pochází jeho současné jméno. Klid, stín a zalesněné meditační centrum - to je ideální místo pro rozjímání uprostřed přírodního prostředí. Často se zde speciálních meditací nazývaných 'Nek Khamma'  zúčastňují také ženy.

Wiman Saran Nawamin

je pozoruhodně krásná stavba, vybudovaná z betonu ve stylu moderní thajské architektury. Špičatá pyramidová střecha na čtyřech sloupech je zdobená třístupňovým královským slunečníkem.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Jen ten, kdo se odváží jít dál než ostatní, se dozví, jak daleko může doopravdy jít.
Sponzorováno