HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ MÍSTA THAJSKA

Kaleidoskop zážitků

Thajsko, pyšnící se bujnou tropickou vegetací, je z pohledu turisty přehlídkou kulturních a smyslových kontrastů. Dávné bohaté dědictví a hojné přírodní zdroje tohoto hrdého buddhistického národa se snoubí v zemi, která prošla mnoha hospodářskými boomy a krizemi a poslední desetiletí zažívá své nejšťastnější období.Thajsko je jednou zářivé a plné elánu, podruhé pokojné a tajuplné, ale vždy nesmírně podmanivé. Většina z 13 milionů návštěvníků ročně je doslova přeplněna dojmy ze zlatých pohádkových chrámů, historických památek, tropické přírody, čarokrásných pláží, průzračného moře a přívětivých, věčně se usmívajících lidí. Více než polovina turistů se vrací opakovaně, aby znovu rozfoukala ve svém srdci jiskřičku celoživotního dojmu. Zde je uveden přehled nejnavštěvovanějších míst v Thajsku.

Bangkok

neboli Benátky Východu leží na naplavených březích řeky Chao Phraya, pouze několik kilometrů nad ústím této řeky do Thajského zálivu. Je to residence královské rodiny a setkávají se zde všechny hospodářské, průmyslové a finanční tepny, je to nejdůležitější thajský přístav a žije zde přes 10% všech Thajců. Bangkok je věrným obrazem země, která již několik let vykazuje nejvyšší hospodářský růst na světě a zároveň je symbolem exotiky Dálného východu. Střed živé tradice a západní kultury je zároveň fascinující i iritující: meditační domečky na střechách vysokých bankovních domů, náboženské rituály u příležitosti otevírání nejmodernějších obchodů a posvátné stromy lemující ulice. Bangkok je středověk a moderní doba zároveň - vedle sebe, na sobě, i přes sebe... Hektika velkoměsta je proložena nesčetnými chrámy a turistickými lákadly. Neměli byste opomenout na výlet do nedaleké Ayutthayi (rozvaliny bývalého hlavního města), orientálně barvitý plovoucí trh Damnoen Sadduak, královské letní sídlo Bang Pa In, nebo Nakhon Pathom s největší pagodou na světě.

Chiang Mai

neboli doslova "Nové Město" je druhé nejdůležitější thajské město. Má svojí osobitou kulturu a je obklopeno nádhernou majestátní přírodou. Zruční lidé jsou neoddělitelnou součástí tohoto kraje. Ručně vyráběné předměty z hedvábí, stříbra a dřeva jsou nadčasové suvenýry pro návštěvníky z celého světa. Široký výběr ubytování, restaurací a zábavy dělá z Chiang Mai jedno z nejnavštěvovanějších míst Thajska. Leží v úrodném údolí, s nadmořskou výškou 300 m. Bylo založeno r. 1296 a v té době byla hlavním městem Lanna Thai (království milionu rýžových polí), prvního nezávislého Thajského království. Mnoho Thajců z jihu považuje město a provincii Chiang Mai za jakési národní dědictví - Shangri-la, a to díky kráse zdejších žen, netradičním svátkům, historickým chrámům ze 14.století, pozornost poutající kráse přírody, ovoci jako jablka, broskve a jahody a osvěžujícímu klimatu během studené sezóny.

Chiang Rai

Nejsevernější část Thajska je známá pod názvem Zlatý trojúhelník - kraj, kde se střetávají hranice Thajska, Myanmaru (Barma) a Laosu, odjakživa spjatý s výrobou opia. Maková pole budete dnes ovšem na thajském území hledat již marně. Dnes toto malebné území s četnými vesnicemi horských kmenů přitahuje množství vyznavačů trekingu. Nádhernou rozmanitou krajinu vyšperkovanou historickými památkami probádáte nejlépe pěšky nebo na motorce. Toulky hustě zalesněnými horami podél hranic a v zákoutí pomalu plynoucí řeky Mekong Vám připraví nezapomenutelné zážitky. Stojí rozhodně za to vypravit se i na prohlídku poklidných měst jako Mae Sai, Phra, Nan, Chiang Saen a rozhodně byste neměli vynechat vrchol Zlatého trojúhelníku s vesnicí Sop Ruak a jejím Muzeem opia.

Kanchanaburi

je třetí největší provincií Thajska. Povrch provincie je hornatý. Největší pozornost přitahuje patrně nejznámější stavba provincie, most přes řeku Kwai, známý z knižního i filmového zpracování, válečné muzeum a hřbitovy připomínající stavbu nechvalně známé "železnice smrti". Hory a říční údolí vytváří krásnou přírodní scenérii. Byla zde postavena vodní elektrárna a oblast je protkána labyrintem nádrží. Po 2 hodinách jízdy autem z Bangkoku lze dojet na místo, kde se stékají řeky Kwai Yai a Kwai Noi a vytváří Mae Klong. Provincie je rovněž známa svými národními parky (např. Sai Yok), mnoha vodopády (k nejkrásnějším v Thajsku patří kaskádový vodopád Erawan ve stejnojmenném národním parku) a jeskyněmi, které kdysi obývali pravěcí lidé.

Pattaya

Nejproslavenějším místem provincie Chonburi je letovisko Pattaya ležící na pobřeží Thajského zálivu, 147 km jihovýchodně od Bangkoku. Je jednou z nejnavštěvovanějších plážových středisek Asie a je synonymem pro relaxaci a nezapomenutelné prázdniny. Zábavní parky, muzea a svěží botanické zahrady nabízí mnoho druhů zábavy a kulturního vyžití bez rozdílu věku. A po setmění nabízí Pattaya všechna pokušení a kouzla nočního života s neuvěřitelným množstvím restaurací, nočních klubů, barů, diskoték, koktail-barů a kabaretů. Pattaya může být ztřeštěná, drzá, krásná nebo něžná a nabízí vše, co lze očekávat od mezinárodního plážového střediska.

Phuket

Je největší thajský ostrov (550 km2) a zároveň jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí v jihovýchodní Asii (více než 1 mil./rok). Je 48 km dlouhý a je také samostatnou provincií (nejbohatší v zemi). Ostrov trpící náporem turistů si nadále zachovává azurové moře a bělostný písek. Dokonalá infrastruktura a nepřeberné množství atrakcí uspokojí i nejnáročnější klientelu. Ostrov má letecké spojení.

Krabi, Phi Phi

Pobřeží a ostrovy v Andamanském moři se pyšní jedněmi z nejlepších písečných pláží a potápěčských zákoutí. Reklamní slogany mluví o posledních rájích na zemi a nejsou rozhodně daleko od pravdy. Provincie Krabi je ideálním výchozím bodem pro prozkoumávání tohoto čarokrásného světa. Letoviska jako Ao Nang, Phi Phi, záliv Phang Nga, Ko Lanta nemůžou zklamat nikoho z příznivců tropického světa. Nechybí samozřejmě chrámy, historické památky a dokonalá turistická infrastruktura.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Krávy v base camp vám můžou sníst jediné hrubé ponožky před výstupem na ledovec!
Sponzorováno