HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

NARATHIWAT

Narathiwat je nejjižnější thajská pobřežní provincie ohraničená Thajským zálivem a severovýchodní hranicí Malajsie. Od Bangkoku je vzdálen 1 116 km vlakem. Dvě třetiny provincie jsou zalesněné hory. Obyvatelé Narathiwatu (říká se mu také "sídlo dobrých lidí") jsou převážně farmáři a rybáři. Narathiwat je provincie s krásnými přírodními kulisami lesů a přímořských středisek.MĚSTO

Phra BuddhaTaksin Mingmongkol

je v chrámu Wat Khaokong, 6 km z města na silnici Narathiwat-Rangae. Tento velký sedící Buddha pokrytý mozaikou zlatých dlaždic je 24 m vysoký a mezi koleny 17 m široký. Postaven byl v roce 1969 a je to nejkrásnější Buddha v jižním Thajsku.

Vesnice Banthon

16 km z města u letiště je pobřežní rybářská vesnice, osídlená thajskými Muslimy. Je pozoruhodná ručně malovanými rybářskými loděmi Korlae. Vesnice je také dobře známá svými rákosovými rohožemi, omáčkou Budu a čipsy s rybí příchutí.

Pláž Naratat

Tato oblast blízko ústí řeky Bangnara má širokou a rozsáhlou sosnami lemovanou pláž s bílým pískem. Jsou zde dostupné plážové restaurace a ubytování.

Záliv Manao (Ao Manao - "citronový záliv")

asi 3 km z města při silnici Narathiwat - Tak Bai. Tato dlouhá pláž se táhne až k řece Bangnara, na jejímž pravém břehu stojí královský palác Thaksin Ratchaniwet. Pláž lemuje pás stále zelených stromů a mnoha krásných skal.

MIMO MĚSTO

Wat Chonthara Sing He

tento starověký chrám (19. stol.) v Amphoe Tak Bai obsahuje několik pozoruhodných staveb v kombinovaném čínském stylu, včetně botu a vihánu s nástěnnými malbami, sochami a dalšími náboženskými uměleckými předměty v jihothajském stylu. Byl postaven jako symbol suverenity Thajska v době, kdy si na tato území činili nárok Britové a hodlali ho připojit k Malajsii. Dnes je to ostrůvek buddhismu v muslimské provincii a mimo jiné je tu k vidění muzeum dokumentující odstupování thajských území koloniálním mocnostem.

Wat Choeng Khao

v amphoe Bacho, je chrám dobře známý uctívanou mumií mrtvoly zakladatele chrámu opata Luang Pho Daeng, který zemřel v roce 1979.

Svatyně čínské bohyně Tomoh

svatyně v amphoe Sungai-Kolok je místem každoročního festivalu kdy se 23. den třetího lunárního měsíce koná ceremoniální průvod městem s obrazem této bohyně.

Wadi Al-Hussein

nebo také Masajid Telok Manoh je 300 let stará mešita v okrese Bacho. Má jedinečnou dřevěnou strukturu a byla pravděpodobně vybudovaná v roce 1769. Mísí se zde thajské, malajské a čínské umělecké styly a budeme obdivovat rozmanitost dřevořezbářských prací.

Pa Phru Pro Daeng

největší ze zbývajících thajských močálových lesů, 19 km od Sungai-Kolok o rozloze 80000 akrů. V této přírodní studovně vědců mnoha oborů se nachází mnoho druhů úžasných živých organismů: více než 400 druhů stromů a rostlin a více než 200 druhů savců a ptáků, včetně pum, sedmibarevných veverek, krysy Singaporské, Malajské červenolícé létající veverky a červenoocasého drozda.

Sungai-Kolok hranice s Malajsií

ve městě 66 km na jih od Narathiwat je umístěný hraniční přechod s Malajsijí, přestože skutečná hranice je železniční most spojující obě země. Tady se ocitnete již v ryzím muslimském světě. Arabské nápisy, mešity, noční košile a nevraživé pohledy...

Národní muzeum Lochut

toto muzeum je umístěné v Ban Su-Kae, amphoe Waeng. Muzejní sbírky zahrnují starobylé artefakty vykopané v oblasti jako třeba malajský nůž (kris) a hrnčířské výrobky. Mnohé položky jsou přinejmenším 1000 let staré.

Vodopád Bacho

tento 60 m vysoký vodopád je nejkrásnější v provincii. Najdeme ho v amphoe Bacho. Je zde možnost ubytování.

Vodopád Chat Warin

tento vodopád umístěný 6 km z Sungai Padi má dostatek vody a je obklopen divokými duriany.

FESTIVALY

Svátek ovoce Longkong

koná se každé září v hlavním městě provincie. Koná se ve stejné době jako Korlae veslařské závody mezi místními posádkami.

Svátek čínské bohyně Tomoh

koná se v Su-ngai Kolok, obvykle během konce dubna. Hlavní roli hrají draci, lví tance, hýření a náboženské průvody.

MÍSTNÍ PRODUKTY

Jídlo a ovoce

nejznámější je Korlae - grilované kuře na bambusové tyče, které se marinuje v curry pastě a kokosovém mléce. Dále: Khao Yam Plain, kokosová moučka, rybí moučka, citronová šťáva a místní omáčka "Budu".


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Turisti nevedia kde boli, cestovatelia nevedia kam idú.