HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

NAKHON PATHOM

Nakhon Pathom leží v záplavové nížině centrálního regionu, okolo řeky Tha Chin. Prastará oblast se zajímavou historií je známá jako centrum kulturního rozvoje a prosperity. Z rozsáhlých vykopávek je známo mnoho o historickém a archeologickém významu zdejších staveb, jako např. Chedi Phra Pathom nebo Dhammachakra (symbol celku Dhamma).Chedi Phra Pathom

Nejvýznamnější stavbou provincie je toto chedi, nejvyšší buddhistická stavba na světě. Se svou výškou 114 metrů dominuje celému městu a je místem, kde byl podle legendy Buddhismus představen Thajcům před více než 2 000 lety. Chedi pokrývají oranžové kachličky z období kolem roku 1850. Přitahuje mnoho buddhistických poutníků a je místem každoročního listopadového 10ti denního svátku. Ten je kombinací veselí a tradiční zábavy spolu se slavnostním náboženským vzdáváním úcty.

Palác Sanam Chan

Leží 2 km západně od chedi Phra Pathom. Je to komnplex královských residencí a paláců z dob vlády krále Ramy VI. Z nich jsou tyto přístupné: síň Piman Pathom, síň Wat-Charee Rommaya, Charli Mongkol Asna, Marie Raja Rata Ballang, síň Tabkaew, Ruen Tabcharoen, pomník krále Ramy VI. a Sri Nam Chand.

Wat Rai Khing

Socha Buddhy v pozici Mara Wichai byla postavena roku 1791 a v Thajsku je známa jako "Luang Por Wat Rai Khing".

Venkovský resort Růžové zahrady a Thajská kulturní vesnice

park zabírá 60 akrů krásné přírody na břehu řeky. Vesnice nabízí pohled na tradiční thajskou kulturu a řemeslná umění. Návštěvníci mohou využít také projížďku na slonech. Jsou zde předváděny ukázky tkaní hedvábí, výroba keramiky, vyřezávání ovoce a glazurování. Přes 150 účinkujících pořádá taneční představení, prastaré rituály, sporty a oslavy jako Buddhistické procesí při vysvěcení na kněze, tance s dlouhými nehty, tradiční thajský svatební obřad a bojová umění.

Sloní tábor a ZOO Saphran

Na 31.km dálnice Phetkasen z Bangkoku do Nakhon Pathom. Je zde krokodýlí farma, orchidejová školka a denně se zde pořádají představení s krokodýly a se slony, která jsou jedny z nejlepších v Thajsku. Podívaná končí dramatickou bitvou středověkých bojových oddílů Barmánců a Thajců s válečnými slony, hřmícími kanony a dalšími speciálními efekty.

Phra Phutha Monthon

20 km od Bangkoku na silnici Piklao-Nakhon Chaisni. Je to enkláva o rozloze 1 000 akrů a připomíná prvních 2 500 let Buddhismu. V komplexu šetrně začleněném do krajiny je výzkumné a meditační centrum. Dále jsou k vidění napodobeniny významných míst ze života Buddhy místa narození, osvícení a prvního kázání. Hlavním místem je 18ti metrová černá socha kráčejícího Buddhy, největší svého druhu v Thajsku.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Samozřejmě, že by chtěl Silvestr v Karibiku slavit každý.
Sponzorováno