HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Thajsko


POSLEDNÍ DISKUSE

LAMPANG

ÚVOD

Thajské centrum pro ochranu slonů (Thai Elephant Conservation Centre), chrámy postavené v barmském stylu a stylu Lanna Thai, koňská doprava jako v dávných dobách - to jsou jen některé symboly této provincie, která je známá po celém světě.Wat Phra Kaeo Don Tao

chrám leží 12 km od města Lampang, přes most Rachada Phisch Bridge, v Tmabon Wiang Nua v okrese Amphoe Muang. Je to celostátně důležité místo, neboť zde byl 32 let uložen Smaragdový Buddha. V 50-ti m pagodě jsou uchovány vlasy Buddhy. Ve vrchní části je ozdobena zlatou deskou Jango. Na podstavci pagody je 7 výklenků s vyobrazením Buddhy v každém dni týdne. Před pagodou je Vihara v barmském stylu se sochou Buddhy.

Wat Sri Rong Muang

Velmi starý chrám Wat Pratu Pang ukazuje zajímavé barmské umění zdobení barevnými skly, která se střídají se zlatými deskami na špičce každého sloupu vihanu.

Wat Prathat Sadet

chrám vzdálený 18 km od města po dálnici Lampang - Ngao. Stáří je stejné jako stáří Wat Prathat Lampang Luang. Pšestože byl zcela zrekonstruován, je stále možné vidět starobylé prvky. Ostatky Buddhy jsou vystaveny v hlavní pagodě a vypovídají o jeho životě. Podle toho také vzniklo jméno Wat Prathat Sadet (což v překladu znamená život Buddhy).

Wat Chedi Sao

chrám stojí blízko dálnice Lampang - Chae Hom v okrese Amphoe Ban Wang Moh, 6 km od města. Při pohledu z dálnice, uvidíte skupinu 20 pagod stojících uprostřed rýžového pole. Toto místo má obrovský historický význam. V pagodách bylo objeveno mnoho malých amuletů Buddhy z období Hariphunchai.

Jeskyně Pha Thai

V jeskyni vzdálené 67 km od Lampangu je možné vidět velkou Sochu Buddhy a barevné stalagmity.

Přehrada Kiu Lom Dam

38 km od města leží kancelář Královského Oddělení pro zavlažování, otevřena každý den od 6.00 do 18.00hod. pro veřejnost. Pokud se zde chcete ubytovat, zašlete rezervační dopis, ulice Samsen Rd., Tel: (02)241 - 4806, nebo Kiu Lom resort, kde si lze pronajmout bungalovy, Tel: (054) 334 - 393, nebo Wang Kaew resort, Tel: (054) 223 - 733.

Thajské Centrum pro ochranu slonů

Centrum je vzdáleno asi 38 km od města Lampang, v pralese Tung Kwian, okres Hang Chat. Je to první a jediná škola svého druhu nejen v Thajsku, ale na celém světě. Centrum spadá pod veterinářské oddělení Severní pracovní sekce Timber Organizace Pralesního Průmyslu. Denně se zde pořádají představení v době od 9.30 a 11.00hod. O sobotách, nedělích a svátcích navíc v 13.30hod. pro informace volejte Tel: 05422 7051.

Národní park Doi Khuntarn

Zasahuje do provincií Lampang a Lamphun, má rozlohu 225 km2 a nejvyšší nadmořská výška je 1 272 m.Vstup do parku je možný vlakem nebo autem. Ze silnice Lampang - Lamphun Rd. odbočíte na 47. km a po 18 km dojedete k nejdelšímu tunelu v Thajsku, měří 1 362 m. V národním parku je řada možností k ubytování, které je pod správou Královské Státní Železnice Thajska, Tel: (02) 5790529 a další stanice na vrcholu hory Doi Khuntarn Tel: (053) 245351.

Wat Pra That Lampang Luang

Tento chrám je nejuznávanější v Lampangu. Nachází se v Tambon Lompang Luang, okres Amphoe Ko Kha, 18 km od města. Je zde uložena 6,5 palců velká socha Buddhy Pra Kaeo Don Tao.

Wat Pra That Chom Ping

Umístěn 26 km jihozápadně od města Lampang, v okrese Amphoe Ko Kha. Je zde k vidění neuvěřitelný úkaz. Přes okenní otvor chrámu se na podlaze Sálu shromáždění odráží stín pagody. Něco podobného je možné vidět také ve Wat Akkho Khiri v okrese Amphoe Chae Hom.Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

CESTOVATELSKÝ TWEET

Neexistuje cudzia krajina,. Je to práve cestovateľ, kto je cudzý.
Sponzorováno